Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 710n wyłącza się przy dostaniu sygnału

tomus199941 27 Oct 2011 20:15 5293 9
    tomus199941
    Level 9  
    Witam. Tak jak w temacie. Monitor po podłączeniu do komputera nic nie wyświetla dodam, że gdy odłączymy monitor sygnalizuje (wyświetla), że brak sygnału.

PROSZĘ O POMOC.

POZDRAWIAM
    mysi0r
    Level 12  
    Po podłączeniu do źródła sygnału gaśnie podświetlanie?

Jeśli tak to było tysiąc razy ;-)
    Do wymiany procesor NOVATEK lub WELTRON.
    Jeśli M/B jest w wersji z NT68F63LG to zastosuj "myk" z rezystorem opisany tutaj - potwierdzisz, ale nie wykluczysz uszkodzenia procesora.

Rafał
    tomus199941
    Level 9  
    Sprawdzę to jutro i dam odpowiedź dzięki z góry :D
    tomus199941
    Level 9  
    Sprawdziłem z tym rezystorem i nic ;/ dam kilka fotek to zobaczycie sobie o co mi chodzi. kiepska jakość ale może zobaczycie o co chodzi ...

Widać tam taki pasek około 1/5 ekrany ciągle się świeci .... na samym początku gdy załączam monitor pojawia się kolor niebieski, idzie przez cały pasek delikatnie się rozjaśniając znika i idzie znowu taki jakby fioletowy i zmienia się już w czarny ale mocniej podświetlony..

naprawdę nie wiem o co chodzi w tym monitorze.... a gdzie mogę takie procki zdobyć żeby były zaprogramowane ??? i jak sprawdzić który jest zepsuty ???

Zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Układ SE7889-LF grzeje się, natomiast w zasilaczu leciutko buczy oraz trafo i bodajże tranzystory są bardzo ciepłe. Jest to normalne ???
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No tak, myślę, że monitor jest sprawny, wymień przewód sygnałowy. Co do porady kolegi wyżej odnosi się to do komunikatu "Not optimum mode", jeszcze jedno, jak masz ustawioną grafikę, te LCD nie tolerują odświeżania powyżej 60 Hz.
    tomus199941
    Level 9  
    Testowałem na komputerze gdzie taki sam monitor jest podłączony. Czyli do wymiany jest procesor novatek ?
    ogryz
    Procek do wymiany, albo szukać płyty z uszkodzonego monitora na allegro (takiego ze zbitą matrycą).
    WojtasJD
    Jak jest uwalony Novatek to nie koniecznie musi być Not optimum...
    Czarny ekran, naciśnij MENU - ramka: TEST GOOD...

Co do paska, buczenia może masz kilka usterek, wyschnięte kondensatory z zasilaczu itd.
    danseb1
    Level 2  
    czasem pomaga zworka tych dwóch nóżek ale nie działa wtedy klawiatura
    HACKER333
    Level 13  
    Ja też nie mam komunikatu, tylko czarny ekran i test ok. Przylutowałem rezystor SMD 47ohm i działało tylko 2 minuty. Okazuje się, że pomaga rezystor 10ohm, niestety jednak u mnie po kilkunastu minutach wyskakuje komunikat "not optimum mode". Wniosek jest taki, że jak nie działa, to należy wymienić procesor. Koszt około 25zł z wgraniem wsadu. Poniżej link do sklepu, w którym znalazłem owy procesor.
    http://www.unisystem.com.pl/index.php?route=product/product&product_id=64