Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nintendo w pierwszej połowie 2011 odnotował najwyższe straty od trzech dekad

piokrza 27 Paź 2011 21:11 1780 2
 • Nintendo w pierwszej połowie 2011 odnotował najwyższe straty od trzech dekadFirma Nintendo oficjalnie informuje o dużych stratach finansowych jakie odniosła w ciągu minionego półrocza. Spodziewa się też, że ten rok będzie najgorszym od 30 lat.

  Producent gier wideo odnotował straty sięgające 70.27 bilionów jenów (923 miliony dolarów) w zaledwie sześciomiesięcznym okresie kończącym się 30 września, co w porównaniu do ubiegłorocznych strat wynoszących 2.01 biliona jenów wypada, delikatnie mówiąc, bardzo blado. Na zaistniałą sytuację nałożyło się wiele różnych czynników, w tym zmniejszenie sprzedaży konsoli Wii, osłabienie światowej gospodarki i stosunkowo silnej pozycji jena, co z kolei gorzej przedkłada się na zyski z eksportu.

  Z prognoz Nintendo wynika, że pod koniec roku rozliczeniowego (marzec 2012), firma odniesie kolejne straty w wysokości 20 bilionów jenów (264 miliony dolarów). Najnowsze obliczenia zakładają jednak, że straty będą dwa razy większe od tych sugerowanych w lipcu, które miały wynieść 35 bilionów jenów. Jest to pierwszy tak słaby rok od początku uruchomienia sprawozdań skonsolidowanych przychodów w 1981 roku.

  Dyrektor generalny firmy Nintendo, Satoru Iwata, twierdzi, że do spadku sprzedaży Wii przyczyniło się też większe zainteresowanie klientów grami na urządzenia mobilne jak iPhone, iPod touch czy urządzenia z systemem Android. W domach z kolei królują konsole PS3 oraz Xbox 360, które w przeciwieństwie do Wii, oferują gry w standardzie HD. Ponadto, firmy Microsoft i Sony wprowadziły swoje wersje kontrolerów ruchów ciała i interfejsów (odpowiednio Kinect i PlayStation Move), co odsuwa o krok w tył zalety systemu Nintendo.

  Źródło: http://www.electronista.com/articles/11/10/27/nintendo.to.post.first.annual.loss.in.30.years/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1418 postów o ocenie 120, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • #2
  wariato
  Poziom 43  
  To czas aby Nintendo otworzyło oczy i szło za konkurencją. Zawsze mogą stworzyć i wprowadzić na rynek konkurencyjną, rewolucyjną, mobilną wersję konsoli (chyba że mają w planach - nie jestem na bieżaco)
  Sama konsola Wii jest już dość stara.
 • #3
  MasterMatan
  Poziom 21  
  Kolega wyżej wie co pisze czy po prostu wali na głupiego bo nie zna tematu...
  Nintendo już na czerwcowych E3 zapowiedziało następcę Wii, konsolę Wii-U która w 2012 rozpocznie kolejną generację konsol. Przenośną konsolą stał się Nintendo 3DS [następca DS/DSL/DSi/DSiXL]. Rodzina GameBoy zastała zamknięta [Ostatni GameBoy to GameBoyMicro] na rzecz właśnie rodziny DualScreen [DS]. Jakby nie spojrzeć to Nintendo jest zawsze przed konkurencją jeżeli chodzi o innowację. Gdyby nie Wii reszta producentów by olała MotionGaming i nie powstały by klony Wii [Sony PlayStation Move, kontoler do PS3].

  No cóż, zobaczymy jak będzie gdy na następnym E3 pokażą Wii-U ze startupem gier.