Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto D5WS Hydronic, potrzebny schemat. Inna wersja

dakin11 18 Jan 2012 21:38 18849 36
IGE-XAO
    Dejmos11
    Level 10  
    Generalnie nie działa. Startuje raz na 10 prób i wtedy dymi jak szatan. Tech pokazywał różne błędy ebera i systematycznie wymieniałem wszystkie części wymieniane jako zepsute. Pozostał mi już tylko sterownik :)
  • IGE-XAO
    dakin11
    Level 21  
    Zdemontuj piec, wyczyść go i sprawdź sitko na świecy czy jest całe. Dymienie i niezapalanie za każdym razem niekoniecznie znaczy uszkodzenie sterownika ale uszkodzenie mechaniczne w palenisku pieca.
  • IGE-XAO
    Dejmos11
    Level 10  
    Sitko i sztyft żarowy (mój piec nie ma świecy) wymieniłem na samym początku. Potem jeszcze czujnik płomienia, dmuchawę z silnikiem. I piec cały czas nie startuje i pokazuje błąd "obroty dmuchawy poza wymaganym zakresem" oraz "brak płomienia". Jedno z drugim nawet współgra- nie ma wystarczającej ilości powietrza to piec nie wystartuje. Dałem nawet sterownik do naprawy gościowi z Rzepina k/Świecka. Potwierdził generalnie że jest lichy (słynne zimne luty) ale mimo wszytko nie naprawił. Czekam więc na nowy i dam Ci zna czy chodzi ale chwilkę to potrwa bo muszą ściągną z Niemiec.
    badi 1
    Level 2  
    saab 93 2.2 diesel 2003 rok eberspacher

witam wszystkich i prosze o wyjasnienie mi pewnej rzeczy , posiadam saab-a 93 diesla z dogrzewaniem silnika typu eberspacher d5wz i chcialbym go przerobic na ogrzewanie postojowe bo az zal patrzec jak w takie mrozy to urzadzenie sie marnuje w moim aucie. z wiedzy jaka posiadam wiem ze musze dokupic pompe wody , ale co chodzi o elektronike to juz sie pogubilem ... czy potrzebuje do tego przedsiewziecia jakis sterownik czy cos podobnego? dodam ze chodzi mi o jakies zwykle proste rozwiazanie tzn. wlaczam sobie kiedy jest zimno i ide na kawe do domku a urzadzenie grzeje , oczywiscie przy wylaczonym silniku...
    Dejmos11
    Level 10  
    O szczegóły zapytam fachowca w przyszłym tygodniu ale tak generalnie oprócz pompy na pewno jakiś moduł sterujący z zegarem lub w wersji luksus dodatkowo pilot do zdalnego uruchamiania. Ale tak dokładnie to wnikałem nigdy....
    badi 1
    Level 2  
    o to fajnie bylbym zobowiazany , ja tez mysle ze cos musi sterowac praca pieca ale wlasnie tak dokladnie to ciezko cos znalezc konkretnego...
    Delica
    Level 2  
    Dejmos11 wrote:
    Właśnie szukam namiętnie i wszędzie taki sterownik o nr 252150. To do CAN-u. Mam taki piec w Oplu.....

Prawdopodobnie mam taki sterownik!Ale jestem poza PL...nie jestem w stanie sprawdzic Nr)) z Vektry C 2006rok.po 16.01 bede