Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto D5WS Hydronic, potrzebny schemat. Inna wersja

dakin11 18 Sty 2012 21:38 16989 36
    Dejmos11
    Poziom 9  
    Generalnie nie działa. Startuje raz na 10 prób i wtedy dymi jak szatan. Tech pokazywał różne błędy ebera i systematycznie wymieniałem wszystkie części wymieniane jako zepsute. Pozostał mi już tylko sterownik :)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    dakin11
    Poziom 21  
    Zdemontuj piec, wyczyść go i sprawdź sitko na świecy czy jest całe. Dymienie i niezapalanie za każdym razem niekoniecznie znaczy uszkodzenie sterownika ale uszkodzenie mechaniczne w palenisku pieca.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Dejmos11
    Poziom 9  
    Sitko i sztyft żarowy (mój piec nie ma świecy) wymieniłem na samym początku. Potem jeszcze czujnik płomienia, dmuchawę z silnikiem. I piec cały czas nie startuje i pokazuje błąd "obroty dmuchawy poza wymaganym zakresem" oraz "brak płomienia". Jedno z drugim nawet współgra- nie ma wystarczającej ilości powietrza to piec nie wystartuje. Dałem nawet sterownik do naprawy gościowi z Rzepina k/Świecka. Potwierdził generalnie że jest lichy (słynne zimne luty) ale mimo wszytko nie naprawił. Czekam więc na nowy i dam Ci zna czy chodzi ale chwilkę to potrwa bo muszą ściągną z Niemiec.
    badi 1
    Poziom 2  
    saab 93 2.2 diesel 2003 rok eberspacher

witam wszystkich i prosze o wyjasnienie mi pewnej rzeczy , posiadam saab-a 93 diesla z dogrzewaniem silnika typu eberspacher d5wz i chcialbym go przerobic na ogrzewanie postojowe bo az zal patrzec jak w takie mrozy to urzadzenie sie marnuje w moim aucie. z wiedzy jaka posiadam wiem ze musze dokupic pompe wody , ale co chodzi o elektronike to juz sie pogubilem ... czy potrzebuje do tego przedsiewziecia jakis sterownik czy cos podobnego? dodam ze chodzi mi o jakies zwykle proste rozwiazanie tzn. wlaczam sobie kiedy jest zimno i ide na kawe do domku a urzadzenie grzeje , oczywiscie przy wylaczonym silniku...
    Dejmos11
    Poziom 9  
    O szczegóły zapytam fachowca w przyszłym tygodniu ale tak generalnie oprócz pompy na pewno jakiś moduł sterujący z zegarem lub w wersji luksus dodatkowo pilot do zdalnego uruchamiania. Ale tak dokładnie to wnikałem nigdy....
    badi 1
    Poziom 2  
    o to fajnie bylbym zobowiazany , ja tez mysle ze cos musi sterowac praca pieca ale wlasnie tak dokladnie to ciezko cos znalezc konkretnego...
    Delica
    Poziom 2  
    Dejmos11 napisał:
    Właśnie szukam namiętnie i wszędzie taki sterownik o nr 252150. To do CAN-u. Mam taki piec w Oplu.....

Prawdopodobnie mam taki sterownik!Ale jestem poza PL...nie jestem w stanie sprawdzic Nr)) z Vektry C 2006rok.po 16.01 bede