Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T 634 nieobsługiwany nabój

28 Paź 2011 11:58 2632 20
  • Poziom 9  
    Witam ! Mam taki problem z Lexmarkiem T 634 ! A mianowicie czasami np. po zacięciu papieru aby go usunąć wyjmowałem nabój z tonerem i niekiedy potrafił pokazać komunikat nieobsługiwany nabój !? Po poruszaniu chipem i usadowieniu go na miejscu wszystko wracało do normy. Natomiast teraz już wogóle nic nie można zrobić. Dałem nowy chip, ale problem nie zniknął. Czy można to jakoś zrestartować czy skasowac ten błąd ? Proszę o poradę. Czekam i pozdrawiam Darek.
  • Poziom 23  
    To jest błąd chipa. Albo dałeś niewłaściwy chip, albo dałeś go na uruchomionej maszynie. Tych chipów się nie resetuje - musisz kupić nowy, właściwy i właściwie go włożyć.
  • Poziom 9  
    Witam. Jak już pisałem kupiłem nowy chip , ale problem pozostał !? Czy można jakoś sprawdzić czy chip jest dobry , bądź jakoś to ominąć , aby mieć pewność , że to jest na pewno wina chipa ? Czekam i pozdrawiam Darek.
  • Poziom 17  
    Ostatnio zauważyłem, wiem ze to juz od pewnego czasu się dzieje, że producent przy okazji updatu firmwaru blokuje chipy. Podejrzewam że może masz chipa który jest właśnie zablokowany i musisz poszukać takich które działają z twoja wersja firmwaru
  • Poziom 9  
    Ale gdzie takie kupić , aby mieć pewność, że pasują ? Ponieważ drukarka mi jest potrzebna to chcę kupić Lexmarka T 630. Wprawdzie jest trochę wolniejszy , ale mi wystarczy. Czy ona będzie kompatybilna z moją ? Posiadam do niej duplex oraz kasetę na 500 szt. papieru. Czy nabój i inne podzespoły pasują ? To zostawiłbym w razie czego moją T 634 na części!? Znalazłem T 630 tanio na Allegro 81zł. + przesyłka z oryginalnym tonerem ok. 30 % myślę o zakupie a T634 będę się starał uruchomić , bądź na części !
  • Poziom 25  
    Duplex nie będzie pasował, co do modułu bębna to też nie, ale z tym akurat sobie można poradzić, niekiedy nawet bez przeróbek pasuje, ale to rzadko (moduł bębna ma wycięcia / ubytki / wnęki w pojemniku na zużyty toner tak usytuowane że pasują do danego typu drukarki, w miejscu ubytku w module drukarka ma bolec, gdy brak wycięcia bolec nie pozwala założyć prawidłowo modułu. T634 ma bolce w innym miejscu niż T630). Sam toner jest taki sam, więc można z dwóch modułów zrobić jeden tak aby pasował z T634 do T630. Piec też nie pasuje, ale można wykorzystać wałki i halogen.
  • Poziom 23  
    ddarex napisał:
    Jak już pisałem kupiłem nowy chip , ale problem pozostał !?

Pisałem że może dałeś go na uruchomionej maszynie - może się do tego ustosunkuj bo to ważne. To na pewno jest wina chipa, drukarka jest sprawna.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedzi. Czyli , że w razie czego muszę szukać takiego samego modelu !? A jeżeli chodzi o chipy to zakupiłem nowy i zainstalowałem go na wyłączonej maszynie i nic !? Proszę o podpowiedź jak dobrać chip aby pasował ? Czekam i pozdrawiam Darek.

Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności suri1986, który utwierdził mnie w przekonaniu, że to wina chipa. Drukarka działa chip zainstalowany tak jak ma być .
    Zamykam ten temat , ale chciałbym poruszyć jeszcze na temmat konserwacji i czyszczenie ponieważ zaczęła teraz lekko brudzić !?
  • Poziom 23  
    Pokaż wydruk. Prawdopodobnie "śmietnik" masz zapchany, a to się bardzo prosto czyści.
  • Poziom 25  
    Niestety prawdopodobnie to nie wina przepełnionego śmietnika, tak czy siak nieodzowny skan.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy na skanie będzie to widoczne !? Ale z przedniej strony to cała kartka
    jest lekko szara , a z tyłu na górze mocny szary pas a poniżej tak jak z przodu. Zanim wymieniłem toner to drukowała czyściutko , a po wymianie po jakimś czasie zaczęła właśnie brudzić !? Ja chciałem na niej wydrukować pracę magisterską w dupleksie i wydruki muszą być czyste ! Jak wyczyścić ten "śmietnik" i gdzie się on znajduje ? Czekam i pozdrawiam Darek.

Lexmark T 634 nieobsługiwany nabój Lexmark T 634 nieobsługiwany nabój
  • Poziom 23  
    To jednak nie jest śmietnik - szczególnie że kaseta nowa. I tu lekkie zmartwienie dla Ciebie - po prostu w tych modelach tak jest że po pewnym czasie coś takiego się dzieje z kasetą że szarzy, a możliwe że i kolesie co ją robili nie mieli wiele doświadczenia w tym. Mógłbyś spróbować przeczyścić podzespoły tej grubszej części kasety, ale nie daje gwarancji tego że będzie działać.
  • Poziom 25  
    Tak jak wcześniej pisałem to nie śmietnik. Muszę Cię zmartwić, ale wychodzi na to że zastosowałeś zły toner, ewentualnie źle napełniłeś (co jest mniej prawdopodobne). Co to za toner? Podaj nazwę proszku. Dodam tylko że dopasować toner do Lexmarków jest wyjątkowo trudno, to nie HP, tu nie ma łatwo. Zanim dopasowałem odpowiedni toner sprawdziłem chyba z 5 różnych tonerów i za każdym razem było coś nie tak. Sprawdź jeszcze wałki transferowe, może się przybrudziły, ale wątpię że to pomoże na tyle aby drukować prace dyplomowe. Jest jeszcze jedna możliwość, że po wydrukowaniu kilku tysięcy kopii szarości zniknął (oznaczało by to że nie opróżniłeś dość dobrze butli z tonerem), ale jak toner zły to nie da rady.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za dobre podpowiedzi . Przyznam się , że ja osobiście toneru nie wymieniałem a zrobił to mój siostrzeniec. Niestety poszedł na łatwiznę i po prostu dobrał się do korka i zasypał nowy toner nie robiąc nic więcej . Po wymianie chipa zapakował nabój i na początku do ubytku ok 10 % tonera było dobrze a potem zaczęło brudzić !? Czy w takim przypadku jest możliwość rozebrania naboju na części dokładne wyczyszczenie i usunięcie starego tonera, a później zasypanie go nowym, czy po prostu niestety trzeba dać nową kasetę ? Czekam i pozdrawiam Darek.
  • Poziom 25  
    Jeżeli siostrzeniec wsypał toner dokładnie ten sam, którym wcześniej był napełniony pojemnik na toner to wszystko OK, jednak jak tonery były innych producentów to w lexmarkach nie za bardzo można mieszać marki tonerów.
  • Poziom 9  
    Zakupił w internecie jakąś zasypkę!? Ja nawet nie widziałem opakowania od tego toneru a on też nie pamięta co to było ? Jest pytanie czy można jeszcze ratować tę kasetę usuwając stary toner i zasypać nowy , czy też już jest po kasecie ?
  • Poziom 25  
    Kaseta prawdopodobnie jest OK. Ale pamietaj że w lexmarkach nie jest tak łatwo dopasować toner w zamienniku jak np w HP. Ta kaseta była kiedyś regenerowana? Jeżeli tak to ile razy?
  • Poziom 9  
    Tego nie wiem . Maszynka została zakupiona w kwietniu przy przebiegu 167000 tyś.
    wydruków jako używana i działała idealnie, aż do momentu zasypania nowym proszkiem, przy 173000 tys. Jeszcze przez jakiś czas było dobrze a później zaczęła brudzić !? Czy można jakoś sprawdzić czy była regenerowana ?
  • Poziom 25  
    Można tylko obejżeć korek, jak ma ślady wyjmowania, to pewne jest że ktoś już ja regenerował, jednak możliwe jest że założył nowy korek i wtedy lipa. Można też porównać chipy, ale trzeba wiedzieć jak wygląda oryginalny.
  • Poziom 9  
    Czyli ostatecznie co robić ? Rozebrać drukarkę i wszystko poczyścić ? A może puszczę kilkaset pustych kartek i zobaczym czy będzie poprawa !?

Dodano po 25 [minuty]:

Zobaczym nie zobaczym ! Haha ! Zjadłem literkę i się uśmiałem! Puściłem te kartki i już po kilku całkiem przyzwoicie !? Ale jak odczekałem trochę i puściłem w dupleksie to znów trochę smuży !? Czy ten śmietnik to jest ten pojemnik za opc przykręcany na dwie śrubki ? Ja go rozebrałem i wysypałem z niego toner. Wyczyściłem też opc i listwy. Ja ją chyba teraz zostawię jako rezerwową do gorszych wydruków. Może się wreszcie wyklaruje!? Pozdrawiam wszystkich którzy mi zechcieli pomóc. Jak coś wymyślę lub maszynka zacznie drukować normalnie to powiadomię !
  • Moderator
    Część dyskusji, która już niczego nowego do tematu nie wniosła, usunąłem.
    Wątek zamykam. Gdyby Autor pytania chciał coś nowego dopisać, proszę o wiadomość na PW.