Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukowanie PCB laserówka - pytanie

28 Paź 2011 12:43 3640 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Chce zakupić laserową drukarkę do PCB

Jakie rady byście dali osobie nowo kupującej?
    Jakie mieliście "przygody" z drukarką ?
    Jaką firmę polecacie ?

czy poza minimum 600 dpi jest coś jeszcze wymagane ?
    Czy ta się nada ?
    http://allegro.pl/niezawodna-drukarka-laserowa-hp-laserjet-4200n-gw-i1876560279.html

Proszę o odpowiedzi i z góry Dziękuję
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Ja używam Xerox phaser 3117 spisuje się bardzo dobrze, tania w eksploatacji ponieważ nie ma chipa blokującego. Cały czas jadę na startowym, którego raz uzupełniałem i nie ma problemów.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Ja polecam Samsung ml-1640 także tania w utrzymaniu.Sam używam odblokowaną programem dzięki czemu licznik sam sie kasuję po wyłączeniu drukarki jadę na startowym tonerze bez chipa.
  • Poziom 16  
    Wizualnie te drukarki różnią się kolorem i napisami. Zdziwiłeś mnie tym odblokowywaniem. Na pewno mogę nie polecić najtańszego tonera z alle... zaraz po wyjęciu kartki można go ścierać palcem z kartki. Podobno po ustawieniu na wyższą temperaturę sprawa wygląda dużo lepiej.
  • Poziom 20  
    A co tu do zdziwienia..Na forum jest dużo o odblokowaniu samsunga.A możesz napisać jakiego Ty używasz proszku do tonera?Bo mój nie ściera się ale jestem średnio zadowolony z niego.
  • Poziom 25  
    Także używam Samsung ML-1640. Mógłbyś napisać dokładniej jak ją odblokowałeś bo ja próbowałem i się nie powiodło. Może link
  • Poziom 20  
    Tu masz linka https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1166792-0.html tylko ja moją odblokowałem programem a nie zwierając nóżki układu. Teraz po każdym wyłączeniu drukarki kasuję mi się licznik i na tonerze startowym miałem 0,7K czyli 700 kopi a pod odblokowaniu mam 1,5k czyli 1500 kopi.Na razie wydrukowanych wszystkich stron mam 714.
  • Poziom 26  
    HP5P plus oryginalny toner, jedna z lepszych drukarek do PCB. Porównywałem wydruki z tej drukarki z wieloma nowszymi i wydruki z niej są najlepsze z jakimi się spotkałem jeśli chodzi o nakładanie toneru, szczególnie tam, gdzie jest wylana masa.
    Drukarka z racji podeszłego wieku jest tania, podobnie jak toner. Powolny wydruk oraz płaski przebieg papieru utrudnia zacinanie śliskiego papieru kredowego.
  • Poziom 20  
    No tutaj kolega Pawel1812 ma racje co do płaskiego przebiegu drukowania w hp5p miałem okazję widzieć tą drukarkę gdy jeszcze nie miałem własnej,kolega mi drukował pcb i jakość świetna.W samsungu papier jest ciągnięty do góry i czasem sie zdarza że się papier kredowy gniecie,zdarzało mi się to,a wina była taka że wałek gumowy podający papier do góry bywa zabrudzony kurzem i papier się ślizga po wyczyszczeniu do wacikiem z acetonem jest ok.
  • Poziom 26  
    Zacinanie papieru w sprawnej drukarce nie jest problemem, nawet jak stracimy jedną kartkę to na drugiej wyjdzie. Jeśli drukarka usilnie zacina kredowy papier, należy pod kartkę z kredy podkleić kartkę zwykłego, zadrukowanego papieru.
    Najważniejsze jest aby stopień zaczernienia był jak największy.
    Proponuję zrobić test - cała czarna strona na nowym Samsungu i na HP 5P, wynik będzie zdecydowanie na korzyść starej dobrej HP5P.
    Od stopnia zaczernienia zależy w dużym stopniu jakość płytki, jeśli potrzymamy zbyt długo w wytrawiaczu płytkę wydrukowaną na drukarce z której wydruk prześwituje to powierzchnia ścieżek ulegnie nadtrawieniu i ciężko się będzie lutować, nie wspominając o przetrawieniu cieńszych ścieżek.
    Potrzymanie zbyt krótko z obawy przed podtrawieniem skutkuje pozostawieniem czasem bardzo trudnych do zlokalizowania zwarć.