Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik BOSCH HEN215G - za bardzo się nagrzewa

28 Paź 2011 14:48 3072 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam taki problemik z tym piekarnikiem. Po ustawieniu temperatury 230 stopni według zaleceń np. z opakowania mrożonych frytek, frytki przypalają się w nim po około 7 minutach, a powinny się piec około 20 minut. Próbowałem sprawdzić czy termostat w nim działa prawidłowo i wydaje mi się, że nie. Kiedy ustawiłem grzanie na 200 stopni, po około 10 minutach piekarnik był już bardzo mocno rozgrzany. Zrobiłem test zmniejszając temperaturę z 200 na 50 stopni, piekarnik grzeje nadal z taką samą mocą, a według mnie powinien wyłączyć grzanie.
    Co o tym sądzicie? Czy piekarnik ma jakiś czujnik temperatury? Gdzie go zlokalizować?

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Pierwsza sprawa to taka czy jest on zasilany z 400V czy z 230V??
    Jeśli z 400V to złe podłączenie do sieci, a jeśli z 230V to uszkodzony termostat - ten pod pokrętłem co ustawia się temperaturę piekarnika :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zasilanie 230V, dzięki za podpowiedź, wymienię termostat. Trudno się go demontuje?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Piekarniczek naprawiony. Wymieniłem termostat i działa, ale powiem Wam ciekawostkę. Nie wiem kto go wcześniej próbował naprawiać, ale nie było kapilary. Masakra.

Dzięki i pozdrawiam