Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Linksys WAG54G2 - nie może się połączyć po rozłączeniu.

28 Paź 2011 14:50 2315 6
  • Poziom 21  
    Witam.
    Jestem posiadaczem routera linksys WAG54G2. Router posiadam od jakichś 3 lat. Współpracuje on z neostradą. Problem jest taki że gdy rozłączy internet, wiadomo, neostrada, czasem potrafi zerwać, router nie chce się już połączyć. Dioda Wifi się świeci, dioda DSL również a dioda internet już nie. Na stronie konfiguracyjnej routera status jest jako "rozłączony" Mogę nawet cały dzień klikać na przycisk połącz a router i tak się nie połączy. Dopiero jak rozłączę go z prądu i podłączę ponownie to się połączy. Nie mam już do niego siły. To staje się coraz bardziej irytujące. Tak się zastanawiam teraz czy te problemy z rozłączaniem internetu to również nie winda routera. Kiedyś takiego czegoś nie było. Jak nawet zerwało połączenie to router sam się automatycznie łączył. Teraz bez rozłączenia go z prądu nie ma szans na połączenie. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? Może po prostu router już pada?
  • Poziom 14  
    Może pada..
    a do jakiego urządzenia jest podpięty twój router (jaki modem od tp).

Możesz spróbować na początek, zresetować Twojego WAG'a, poustawiać od nowa i zobaczyć.

Później zrobić najnowszy firmware jak jest nowszy od tego co Masz wgrany.

Może wina leży po stronie tp?

Dodano po 3 [minuty]:

Pomyślałem sobie, że możesz też zobaczyć co będzie jak zamiast wyłączać WAG'a z prądu przy rozłączeniu odłączysz na chwile kabel którym jest połączony z modemem.
    Możesz też odłączyć z prądu modem (i włączyć) i zobaczyć czy po tym połączy.
  • Poziom 21  
    A więc tak, modemu żadnego nie mam. Kabel z gniazdka jest wpięty bezpośrednio do routera. Nie wiem czy jasno opisałem problem dlatego napiszę jeszcze raz. Jak neostrada się rozłączy, zerwie połączenie i dioda internet na routerze zgaśnie to nie chce się sam ponownie połączyć automatycznie. Kiedyś jak zerwało połączenie to po chwili łączył się sam a teraz aby się ponownie połączył i dioda internet się zaświeciła trzeba zrestartować router wyłączając go z prądu. Spróbuję jeszcze zmienić oprogramowanie ponieważ jest nowsze. Jak to nie pomoże to chyba będzie trzeba rozglądać się za nowym routerem choć ten rzekomo miał mieć gwarancję dożywotnią.
  • Poziom 14  
    A czy wypięcie na chwilę kabla z routera i włączenie z powrotem nie dało by takiego samego efektu jak wyłączenie i włączenie?

Zrobienie firmware'u to dobry ruch - tak sądzę.

Gdyby jednak się dalej zdarzało to problem może leżeć po stronie Tp - np. zawieszający się port w centrali.

Przed wymianą urządzenia zadzwoniłbym jeszcze do tp'sy i poprosił o sprawdzenie czy po ich stronie jest ok - o reset ich portu bez wyłączania twojego Wag'a - jeżeli by ruszyło wtedy to była by poszlaka, że jednak u nich.

(Znalazłem, że takie jak Twój Wag54g2 mają po 3lata gwarancji).
  • Poziom 21  
    To znaczy ja go właśnie włączam i wyłączam poprzez wyjęcie i wpięcie kabla. On nie ma wyłącznika tylko taki przycisk reset który trzeba wciskać czymś cienkim więc szybciej jest wyjąć i wpiąć kabel ponownie.

Ale czy zawieszający się port na centrali TP może mieć coś wspólnego z routerem. Czyli jak włączę i wyłączę router to port się u nich sam odwiesza? No bo jak zrobię właśnie ten reset poprzez odłączenie go na chwilę od zasilania to router się łączy już wtedy bez problemu.
  • Poziom 14  
    Chodzi mi o odłączenie kabla (skrętki) z sygnałem z gniazdka tp a nie kabla zasilającego.

Twój router nie nawiązuje ponownego połączenia - nie wiem jaki jest u Ciebie typ połączenia bo kabel masz bezpośrednio do gniazdka.

Jeżeli świeci się lampka dsl to synchronizacja następuje (czyli kanał do transmisji powinien być gotowy), może więc np. nie dostajesz adresu ip. albo są jeszcze jakieś inne urządzenia pomiędzy tobą a centralą?
  • Poziom 21  
    Dokładnie tak, lampka DSL świeci się światłem ciągłym, nie pulsuje, nie mryga, cały czas świeci. Jeżeli chodzi o kabel ten który idzie do gniazdka to też już próbowałem i nadal to samo :(. Zanim poprosiłem tu o pomoc naprawdę próbowałem już wielu rzeczy jednak bez skutku. To wygląda tak jakby coś na routerze się zawieszało. Teraz słuchaj podpiąłem liveboxa bo TP mi dało, nie używam go bo wolę swój router, ma więcej wyjść ethernet i zrobiłem taki test, na początku na routerze na którym internet normalnie działał wziąłem wyciągnąłem kabel internetowy (ten DSL) i wpiąłem go ponownie. Efekt taki że synchronizacja jest, dioda DSL się zapala a dioda Internet nie i internetu nie mam. Później podłączyłem liveboxa i w momencie kiedy wszystkie diody się świeciły odłączyłem kabel DSL, po chwili podłączyłem, livebox się zsynchronizował i z internetem się bez problemu połączył. Zatem ewidentnie teraz widać że coś jest nie tak z routerem. No nic, zrobię jeszcze wieczorem aktualizację oprogramowania i wtedy zobaczymy.