Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer -> Amplituner - (połączenie cyfrowe)

Atreyu Makiavel 28 Paź 2011 18:05 3108 5
  • #1 28 Paź 2011 18:05
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens kombinować z podłączeniem amplitunera HCM HTS-02 ponieważ w tej chwili mam do niego podłączonego laptopa za pomocą kabla Jack 3,5mm -> Coaxial RCA najprościej z wyjścia analogowego laptopa do wejścia liniowego amplitunera.
    Zastanawiam się czy zyskam na jakości jeśli cyfrowo prześlę dźwięk do amplitunera i tam jego DAC (myślę że lepszej jakości niż w lapku) zrobi z tego użytek.
    Chyba dobrze kombinuję, że w takim kinie 5.1 przetwornik jakościowo jest chyba lepszy, czy nie?
    Laptop to HP Pavilion dv6 1225ew, ma on fizycznie dostępne HDMI no i tego Jack'a 3,5mm.
    Amplituner ma dwa wejścia cyfrowe: optyczne i Coaxial RCA.
    W laptopie mam dostępne takie urządzenia:                                   Gdy wybiorę z nich Digital Audio (S/PDIF):
    Komputer -> Amplituner - (połączenie cyfrowe) Komputer -> Amplituner - (połączenie cyfrowe)
    Ale ja żadnego optycznego wyjścia w nim nie widzę i w specyfikacji też nie ma wzmianki.

Może za pomocą Jack'a tym samym kablem przesłać cyfrowy sygnał?
    Albo jakiś kabel HDMI -> optyczne lub RCA?
    Generalnie czy jest sens tego?

Słucham sugestii.

0 5
  • #2 29 Paź 2011 04:12
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zanim będziesz myślał o połączeniu cyfrowym wyjaśnij sobie zagadke bo w spec. piszą, że S/PDIF brak - może w modelu wyżej montują gniazdko słuchawkowe z nadajnikiem optycznym (Toslink 3,5mm) a może zrobili podobnie jak Creative w niektórych SB Live! (wyjście Digital współdzielone z sygnałem analogowym)...

Jak to amplituner 5.1 to takie połączenie by się przydało.

0
  • #3 29 Paź 2011 07:12
    Karaczan
    Poziom 39  

Przydalo by sie gdyby ta karta potrafila w locie kodowac do AC3, DTS czy innego cyfrowego formatu 5.1. A z tego co sie orientuje to nie udostepnia takiej opcji. Wiec zostaja juz raczej tylko filmy co maja taki format dzwieku. Bo gry i inne duperele na ogol nie obsluguja puszczenia dzwieku w tych formatach.
    Reszta bedzie i tak tylko stereo. Choc pewnie bedzie mozna wlaczyc 24bit/96khz, co i tak raczej nie wiele daje. Bo jakosci zrodla (pliku)i tak nie przeskoczysz.

0
  • #4 29 Paź 2011 17:20
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Samo kino wygląda tak:
    HCM HTS-02
    czyli DVD MPEG-4 DivX MP3, tuner FM, wzmacniacz 5.1 mocy około 105W (5*15W + 30W) na tabliczce znamionowej pobór 150W co by odpowiadało nawet.

Wejścia cyfrowe z tyłu:

Front laptopa:
    Od lewej:
    - wejście liniowe/mikrofon, nie aktywne gdy gniazdo wolne;
    - podwójne wyjście (słuchawkowe?), oba te gniazda są zmostkowane - sprawdzałem. Są nie aktywne dopóki się nie włoży Jack'a do któregoś z nich. Po włożeniu dopiero uaktywnia się wyjście które jest odseparowane jak osobna karta dzwiękowa, nawet w ten sposób to działa. Mogę otworzyć dwa Winamp'y i w jednym wybrać Internal i puścić Dżem a w drugim wybrać External i puścić Myslovitz, wtedy w głośnikach laptopa słychać Dżem a z amplitunera leci Myslovitz. Świetna sprawa :D Chyba diżejowi by przyszedł z tego jakiś pożytek, jeśli to coś zmienia...

Ja zdaję sobie sprawę, że to kino to nie Sony czy inna konkretna marka jednakże wygar ma i żadnych zastrzeżeń do dźwięku nie mam mimo, że krytyk ze mnie iście audiofilski.

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Jeszcze co do Jack'ów to wątpię czy w nich jest jakieś optyczne wyjście. Tak mi podpowiada logika i rozum ponieważ gdy się przyjrzałem dokładnie w głąb każdego to wyglądają tak samo; widziałem wiele gniazd Jack i wiem, że mają blaszkę-styk który rozwiera obwód kiedy bolec jest włożony do końca. To taki mechaniczny sposób rozwiązania problemu czy w gnieździe jest bolec czy nie. A w tych trzech jest to rozwiązane w sposób niemechaniczny ponieważ wciskając tam zapałkę nie załącza urządzenia w systemie, czyli jest to rozwiązane elektronicznie, poprzez impedancję pomiędzy polami na bolcu zapewne. Do czego zmierzam, otóż na samym dnie tychże gniazd jest widoczna jakby jakaś blaszka prostopadle do osi bolca. Na dnie nic nie ma, żadnego elementu optycznego. Podejrzewam, że to ścianka-obudowa modułu z gniazdami właśnie. Ewidentnie stawia opór. Wniosek - nie ma w gnieździe żadnych dodatkowych elementów wskazujących na wyjście optyczne.

Co do wspólnego wyjścia analogowego i cyfrowego, może można i tu tak zrobić i tak jak wcześniej wspomniałem, tym samym kablem Jack -> Coaxial RCA podłączyłbym do tego cyfrowego Coaxial'a?

0
  • Pomocny post
    #5 01 Lis 2011 10:08
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Nie podłączysz tych dwóch urządzeń cyfrowo. Jedyna opcja to zakup konwertera podłączanego do USB, a to już trochę kosztuje.

0
  • #6 05 Lut 2012 11:06
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Dałem sobie spokój. Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo