Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer pochodzący od kina domowego do TV LCD??

natko 28 Paź 2011 18:31 8698 5
  • #1 28 Paź 2011 18:31
    natko
    Poziom 2  

Na początku chciałbym wszystkich powitać ponieważ jest to mój pierwszy post.

otóż mam taki problem: kupiłem woofer pochodzący z zestawu kina domowego manta MM1500 Thor, chciałem ten woofer podłączyć pod telewizor TOSHIBA CV500P który ma specjalne wejscie pod woofer. po podłączeniu woofera do gniazdka i tv zostaje jeszcze jeden kabelek z wejsciem jak od kostki zasilacza w ktorej przepływa prąd, niestety subwoofer nie wydaje zadnego dzwięku:/ i mam pytanie jak to trzeba podpiąć zeby wszystko działało? lub jak mogę ten zestaw przerobić żeby mi to grało? i czy wogóle takie podłączenie jest możliwe?

z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam

1 5
  • #2 28 Paź 2011 19:23
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Foto gniazd, wejść...

2
  • #3 28 Paź 2011 20:48
    natko
    Poziom 2  

A więc przeyłam zdjecia wejsc wTV oraz kable jakie sa w wooferze:

Jak podłączyć subwoofer pochodzący od kina domowego do TV LCD?? Jak podłączyć subwoofer pochodzący od kina domowego do TV LCD??

0
  • #4 29 Paź 2011 23:02
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Zapewne w obudowie jest tylko głośnik i zasilacz, do poprawnej pracy potrzebny jest panel sterujący, w którym jest wzmacniacz...

1
  • #5 30 Paź 2011 09:07
    natko
    Poziom 2  

a czy mozna dokupic jakis wzmacniacz pod ten woofer?
    Gdy go rozkręciłem zobaczylem ze pod glasnik nie podpiety jest zasilacz, od glosnika idzie jeden kabelek którym jest ten chunch do podłączenia,

przesyłam zdjęcie widoku w środku:
    Jak podłączyć subwoofer pochodzący od kina domowego do TV LCD??

czy da się to jakoś przerobic zeby dzialalo? i ile taka przeróbka mogłaby kosztować?

0
  • #6 30 Paź 2011 13:48
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Więc obudowa ma tylko trafo, zasilacz jest w panelu sterującym...

Pomysł z tym głośnikiem do telewizora moim zdaniem dziwny trochę...
    Na początek trzeba sprawdzić czy telewizor emituje tu jakiś sygnał, możliwe że trzeba go włączyć w menu...
    Adaptacja tego pudła (świadomie nie użyłem słowa głośnika) jest możliwa, aczkolwiek nieco kłopotliwa a efekty mizerne...
    Lepiej poszukać aktywnego subwoofera...

0