Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony dysk - jak odzyskać klucz produktu Windows XP ?

28 Paź 2011 20:33 11853 4
 • Poziom 35  
  Witam. Sprawa wygląda następująco:

  Laptop: Lenovo G550
  Dysk: WDC WD5000BEVT

  System Windows XP Home Edition (oryginalny) nie uruchamia się. Dysk został podłączony pod komputer stacjonarny i przeskanowany HD Tune. Ma ponad 50 bad sectorów. Laptop jest jeszcze na gwarancji więc powinni wymienić dysk na nowy. Nie wszystkie dane da się już odzyskać, to co się da to zgram czym prędzej. Problem jest taki, że właściciel zapodział numer seryjny do Windowsa, dostarczył tylko oryginalną płytkę.

  Pytanie jest następujące - czy da się jakoś odczytać klucz produktu z mojego komputera stacjonarnego ? Dostanie się do tego z laptopa jest niemożliwe - nie działa nawet tryb awaryjny. Jeśli wymienią dysk na gwarancji to trzeba będzie zainstalować ten sam system - pytanie drugie: czy zmiana dysku nie wpłynie negatywnie na licencję systemu ? Wiadomo że każdy aktywowany system jest przyporządkowany do konkretnego sprzętu.


  Proszę o pomoc

  Proszę o odpowiedź.
 • Spec od komputerów
  http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html przelacznik /windir, wskazujesz katalog z systemem i masz klucz.
  Jezeli system jest oryginalny to bez problemu bedziesz mogl go aktywowac, nawet po wymianie dysku. W razie problemow skorzystaj z automatycznej aktywacji przez telefon.
 • Poziom 35  
  Dziękuję za pomoc. Niestety program nie odczyta katalogu WINDOWS . Czy orientuje się ktoś jaki konkretny plik przechowuje dane o kluczu ( Przez wiersz poleceń mogę dostać się do niektórych plików )?
 • Spec od komputerów
  Klucz jest w rejestrze. Uzyj przelacznikow:
  /external
  lub:
  /regfile x:\windows\system32\config
  Oczywiscie wstawiasz swoja litere dysku i sciezke, jezeli jest inna.
 • Poziom 35  
  Niestety dysk jest uszkodzony w stopniu uniemożliwiającym dotarcie do kluczy.

  Temat uważam za zamknięty.