Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdział nagłośnienia w mieszkaniu

traviss 28 Paź 2011 21:41 1357 11
  • #1 28 Paź 2011 21:41
    traviss
    Poziom 9  

cześć,
    z góry asekuruję się, że elektronika, audio i pokrewne to nie jest moja dziedzina, nie kształciłem się w niej ani też nie pracuję. Na co dzień zajmuję się zupełnie czym innym i proszę o wyrozumiałość i pomoc w poniższym zagadnieniu:)

Urządzam sobie właśnie małe mieszkanko i pomyślałem, że chciałbym mieć w nim kilka odbiorników dźwięku, do których mógłbym podłączyć kilka nadajników.
    Chciałbym stworzyć coś w rodzaju centralki, do której kablem poprowadziłbym dźwięk z tv, radia, dwóch komputerów i wyjście z nich na głośniki 2+1 w salonie i po 2 w sypialni, kuchni, może również w łazience.

W zależności od nastroju i aktualnych zajęć mógłbym połączyć w dowolny sposób nadajnik z odbiornikiem - np. dźwięk z tv na głośniki w salonie, a radio np. do kuchni.

Fajne byłoby też sterowanie z pilota, ale nie jest to wymóg konieczny. Interesuje mnie tanie rozwiązanie, za wszystkie porady z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 15 Lis 2011 21:17
    Pablo1964
    Moderator

traviss napisał:
    Interesuje mnie tanie rozwiązanie

Jaki budżet wchodzi w grę?

0
  • #3 17 Lis 2011 20:10
    traviss
    Poziom 9  

Cytat:
    Jaki budżet wchodzi w grę?

Najmniejszy z możliwych:)

Pytam bo szczerze mówiąc nie wiem jak takie coś zrobić, co powinienem mieć a co zakupić - stąd też nie jestem w stanie zaproponować kwoty, w której chciałbym się zmieścić.

Czekam na jakieś propozycje.
    Pozdrawiam
    [/quote]

0
  • #4 18 Lis 2011 08:33
    Marcin1996
    Poziom 16  

Jak ma być tanio, ciężko będzie wykombinować coś bezprzewodowego. To drogie urządzenia.

0
  • #5 19 Lis 2011 16:49
    traviss
    Poziom 9  

A na kablach?

0
  • #6 19 Lis 2011 17:07
    Marcin1996
    Poziom 16  

Na kablach - zależy do ilu pomieszczeń i jak daleko od siebie oddalonych. Trochę by było ciągnięcia.

0
  • #7 19 Lis 2011 18:42
    traviss
    Poziom 9  

OK,
    to powiedzmy, że pomieszczenia 2, z ciągnięciem kabli sobie poradzę, ale jak to wszystko połączyć?
    Chcę aby podłączony był tv, radio, oraz laptop.

0
  • #8 14 Gru 2011 19:49
    traviss
    Poziom 9  

dobra, uproszczę trochę;/

jeden pokój,
    jeden zestaw głośników z wtykiem jack,
    2 nadajniki z takim gniazdem (laptop, tv)

jak to podpiąć aby nie przekładać jacka z tv do pc i odwrotnie kiedy chcę muzy posłuchać??!?!

0
  • #9 14 Sty 2014 20:42
    traviss
    Poziom 9  

Temat bardzo stary ale jeszcze tego nie zrobiłem :(.
    Ktoś pomoże?

0
  • #10 14 Sty 2014 21:18
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli tego nie zrobiłeś, przez ponad dwa lata, to ciekawe, czy Ci na tym zależy, czy tylko chcesz sobie o tym popisać?

0
  • #11 15 Sty 2014 16:35
    traviss
    Poziom 9  

brawo intenso!
    czy ja wyglądam na kolekcjonera wpisów ?!

jeśli jeszcze tego nie zrobiłem to znaczy że albo nie było to dla mnie wyjątkowo niezbędne albo nie miałem na to czasu. Dla Twojej wiadomości bez tego da się żyć!

Proszę o wpisy osób, które mają jakiś pomysł w odróżnieniu od użytkownika intenso

0
  • #12 15 Sty 2014 16:50
    Pablo1964
    Moderator

Uważam, że przyczyną rozmycia się dyskusji był brak określenia budżetu. Niestety ale każdy projekt trzeba od tego zacząć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo