Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zawiesza się (zepsuta karta graficzna?)

28 Paź 2011 22:33 2325 3
 • Poziom 2  
  Witam, mój sprzęt to: procesor Intel i7 860, karta graficzna Zotac GeForce GTX 260, 4GB DDR3 RAMu, system Vista32 i Slackware64.

  Parę dni temu przy bardziej obciążających grach (przy normalnym korzystaniu np. słuchaniu muzyki działał normalnie) jak np. X3:TC po ok. pół godziny komputer zawieszał się, tzn. obraz stał w miejscu, klawiatura (wraz z num lockiem) i myszka też nie reagowały, a dźwięk zapętlał się.

  Przez parę dni nie grałem, myślałem, że to pewnie jakiś wirus mi zawiesza i trzeba gruntownie przeskanować kompa.
  Wczoraj na próbę uruchomiłem gierkę, po 4 minutach już się zawiesił - zresetowałem kompa i przy uruchamianiu Windowsa, po wpisaniu hasła do logowania komputer znowu się zawiesił i pojawiła się na dole (gdzieś na wysokości 1/5 od dołu ekranu) długa prosta pozioma biała linia gdzieś od połowy do prawie końca ekranu.
  Zresetowałem i podobnie, tylko, że jeszcze przed pojawieniem się ekranu logowania pojawiła się podobna gruba (ok. 10 pikseli) pozioma prosta biała linia gdzieś w centrum ekranu i oczywiście znowu zawiesił się.
  Przy kolejnej próbie tym razem spróbowałem uruchomić Linuksa, gdy skończyły się startowe napisy (w niskiej rozdzielczości) to zamiast pojawić się ekran logowania (w wyższej rozdzielczości) był tylko czarny ekran, po resecie i odpaleniu Windowsa tak samo.
  Dziś odpaliłem kompa, zalogowałem się i po 2 minutach korzystania znowu zawiesił się.

  Doszedłem do wniosku, że wysokie rozdzielczości obciążają mocno kartę graficzną co powoduje zawiechę i teraz po uruchomieniu szybko zmieniłem z 1920x1080 na 1360x768 i od 17 chodzi mi już 5 godzin, gdybym zmienił na 1920x1080 to by pewnie po minucie znowu padł.

  Więc co o tym sądzicie, czy mogę być 100% pewny, że po wymianie karty graficznej problem zniknie?
  Chodzi o to, żeby po podłączeniu nowej karty znowu po tygodniu mi się nie spaliła bo przykładowo na płycie głównej jakieś zwarcia mogą być.
  Ciekawy może być też fakt, że 2 tygodnie temu skończyła mi się gwarancja na kompa (część podzespołów np. procesor ma jeszcze rok, akurat grafika miała tylko 2 lata).
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Warunkowo odblokowany
  jaki zasilacz?
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Spec Overclocking
  A zasilacza to nie masz?
  Jak nie podałeś co to za dziwadło, to pewnie nie masz i nie będzie działać.
 • Poziom 2  
  Na gwarancji jest napisane "Zasilacz NOX 600W" o to chodzi?
  I płyta główna to MSI P55-CD53