Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka funkcjonalność LAN w Ferguson Ariva 102E (?)

McGod 29 Paź 2011 00:46 6396 4
  • #1 29 Paź 2011 00:46
    McGod
    Poziom 14  

Witam!
    Dotychczas nie miałem osobiście do czynienia z najnowszymi Arivami od Fergusona. Ostatnie modele wyposażone są w gniazdo LAN, m.in. Ariva 102E. I tu moje pytania:
    Jakie funkcje i możliwości daje LAN w tych tunerach (przy oryginalnym sofcie)?
    Czy po podpięciu tunera do routera jest on widziany jako urządzenie sieciowe z własnym adresem IP?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
    Maciej

PS. Jak na razie nie znalazłem odpowiedzi na te pytania w innych postach.

0 4
  • #2 13 Sty 2012 11:58
    mpawlok
    Poziom 11  

Witam
    Tak, jest on widziany jako urządzenie sieciowe z własnym adresem IP. Dzięki temu przy oryginalnym sofcie dostajemy możliwość:
    - Pobierania aktualizacji
    - Słuchania radia internetowego
    - Sprawdzania prognozy pogody
    - Czytania wiadomości (RSS, albo coś w tym stylu, nie wiem dokładnie bo się tym nie bawiłem)
    Oprócz tego po zainstalowaniu specjalnego patcha, dostajemy możliwość sharingu po sieci za pomocą NewCamd, lub CCcam.

0
  • #3 05 Kwi 2012 20:23
    McGod
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedź; w tzw. międzyczasie nabyłem w/w tuner i nawet załapałem się na 2 update'y firmware'u. Oprócz wymienionych przez Kolegę możliwości w oficjalnym sofcie doszedł jeszcze Multiroom (niestety, nie mam możliwości sprawdzić jego działania).

Zastanawiam się jeszcze, czy teoretycznie możliwy byłby streaming kanału poprzez port LAN.

0
  • #4 06 Kwi 2012 08:39
    mpawlok
    Poziom 11  

Z tego co mi wiadomo to nie, każdy tuner musi mieć podłączoną antenę.

0
  • #5 06 Kwi 2012 17:34
    McGod
    Poziom 14  

mpawlok napisał:
    Z tego co mi wiadomo to nie, każdy tuner musi mieć podłączoną antenę.

To jest oczywiste, ale chodzi mi o streaming po LANie tego, co akurat jest na danym transponderze odbierane przez tuner.

0