Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu,

29 Paź 2011 01:40 3870 7
 • Poziom 10  
  Witam
  Może ktoś mnie naprowadzi, mam zmywarkę jak w tytule tematu. Przez dwa lata chodziła bez zarzutu aż tu nagle dwa tygodnie po gwarancji padła zupełnie.
  Nic się nie świeci nic się nie dzieje. Rozebrałem przedni panel, prąd dochodzi do włącznika, dochodzi do programatora (sprawdzałem to takim śrubokrętem do badania przerw w przedłużaczach), sprawdziłem czujnik otwarcia drzwi i też działa. Wyjąłem płytkę, nie wygląda na przepaloną, żadnych wypalonych ścieżek, napuchniętych ani przypalonych elementów. Temat podejrzewam że może być banalny ale nie mam żadnego pomysłu. Na elektronice za bardzo się nie znam ale może ktoś pchnie mnie w dobrym kierunku gdzie szukać przyczyny lub co sprawdzić.

  BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu, BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu,

  Może są jakieś standardowe sytuacje kiedy zmywarka tak się zachowuje a ja trochę się pośpieszyłem rozbierając ją ale z instrukcji nie wynikało że jest to jakaś standardowa sytuacja. Jedyne co pisało to aby zrobić reset programowy lub sprawdzić bezpieczniki w domu. A resetu programem nie zrobię, ponieważ zmywarka zachowuje się jakby była odłączona od sieci.

  będę wdzięczny za sugestie

  A dodam jeszcze że stanęła z wodą w środku. Potem miała jeszcze przebłysk i po włączeniu za jakiś czas, przez kilka sekund pojawił się pozostały czas do końca zmywania na wyświetlaczu LCD. Potem już się nic nie wydarzyło tzn nie dała żadnych oznak życia.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 10  
  Hmm wygląda na to że nikt mi nie pomoże :((
  To powiedzcie choć czy warto wieźć ją 50 kilometrów do Ostrołęki gdzie jest serwis Bosch, czy szukać jakiegoś miejscowego "naprawiacza pralek i lodówek"?
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 39  
  xrafaladam napisał:
  sprawdzałem to takim śrubokrętem do badania przerw w przedłużaczach

  Takim sprzętem to rzeczywiście możesz naprawiać przedłużacz. Jeśli nie masz miernika, pozostaje serwis. Prawdopodobnie będą chcieli wymienić cały moduł, koszt znaczny.
 • Poziom 10  
  Prąd dochodzi do włącznika, płytka sterownika nie wydaje się być uszkodzona/przepalona miałem nadzieje że ktoś coś podpowie. Gdyby moduł sterujący zachowywał się dziwnie ale działał to bym się tematu nawet nie podejmował ale jeżeli poprostu sterownik zachowuje się jakby nie miał zasilania to rozwiązanie może być dośc banalne i zasięgu moich skromnych intelektualnych możliwości. Miernik oczywiście posiadam.
 • Poziom 17  
  Witam spróbuj wymienić ten duży niebieski kondensator obok przekaznika pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  g73 napisał:
  Witam spróbuj wymienić ten duży niebieski kondensator obok przekaznika pozdrawiam

  Strzał ślepakiem , ten kondensator nie tworzy prądu i napięcia zasilania modułu , napięcie wytwarzane jest przez przetwornicę napięciową opartą na układzie smd i tam należy szukać uszkodzenia , niestety niepoprawne i nieostre zdjęcia nie pozwalają na odczytanie elementów.Zdjęcie powinno być rzutem z góry a nie z boku.
 • Specjalista AGD
  To jest Bosch i elektronika tej firmy siada bardzo rzadko - i wobec tego uszkodzenia można się spodziewać zupełnie gdzie indziej - no, ale tu, w tym przypadku, znowu woltomierz potrzebny i profesjonalne podejście do pomiarów :/ .
  Skoro miernik masz, jak czytam
  xrafaladam napisał:
  Miernik oczywiście posiadam

  to podaj jakie są napięcia na kondensatorach elektrolitycznych.
 • Poziom 10  
  No i skończyło się na wizycie serwisu BOSCH, okazało się że coś było jednak ze stykiem na czujniku otwarcia drzwi (raz działał a raz nie) Serwisant powiedział mi jeszcze że podobnie może być z włącznikiem i jeżeli dalej będą kaprysy to należy wymienić włącznik ponieważ mają bardzo często naprawy gwarancyjne z wymianą tego elementu.
  Mam nadzieję że na tym sie skończy. Reszta była sprawna. Zaskoczył mnie pozytwnie koszt serwisu autoryzowanego BOSCH.