Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu,

xrafaladam 29 Paź 2011 01:40 3690 7
  • #1 29 Paź 2011 01:40
    xrafaladam
    Poziom 9  

Witam
    Może ktoś mnie naprowadzi, mam zmywarkę jak w tytule tematu. Przez dwa lata chodziła bez zarzutu aż tu nagle dwa tygodnie po gwarancji padła zupełnie.
    Nic się nie świeci nic się nie dzieje. Rozebrałem przedni panel, prąd dochodzi do włącznika, dochodzi do programatora (sprawdzałem to takim śrubokrętem do badania przerw w przedłużaczach), sprawdziłem czujnik otwarcia drzwi i też działa. Wyjąłem płytkę, nie wygląda na przepaloną, żadnych wypalonych ścieżek, napuchniętych ani przypalonych elementów. Temat podejrzewam że może być banalny ale nie mam żadnego pomysłu. Na elektronice za bardzo się nie znam ale może ktoś pchnie mnie w dobrym kierunku gdzie szukać przyczyny lub co sprawdzić.

BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu, BOSCH SRS 55M52EU zero odzewu,

Może są jakieś standardowe sytuacje kiedy zmywarka tak się zachowuje a ja trochę się pośpieszyłem rozbierając ją ale z instrukcji nie wynikało że jest to jakaś standardowa sytuacja. Jedyne co pisało to aby zrobić reset programowy lub sprawdzić bezpieczniki w domu. A resetu programem nie zrobię, ponieważ zmywarka zachowuje się jakby była odłączona od sieci.

będę wdzięczny za sugestie

A dodam jeszcze że stanęła z wodą w środku. Potem miała jeszcze przebłysk i po włączeniu za jakiś czas, przez kilka sekund pojawił się pozostały czas do końca zmywania na wyświetlaczu LCD. Potem już się nic nie wydarzyło tzn nie dała żadnych oznak życia.

0 7
  • #2 31 Paź 2011 18:10
    xrafaladam
    Poziom 9  

Hmm wygląda na to że nikt mi nie pomoże :((
    To powiedzcie choć czy warto wieźć ją 50 kilometrów do Ostrołęki gdzie jest serwis Bosch, czy szukać jakiegoś miejscowego "naprawiacza pralek i lodówek"?

0
  • #3 31 Paź 2011 19:27
    movzx
    Poziom 39  

xrafaladam napisał:
    sprawdzałem to takim śrubokrętem do badania przerw w przedłużaczach

Takim sprzętem to rzeczywiście możesz naprawiać przedłużacz. Jeśli nie masz miernika, pozostaje serwis. Prawdopodobnie będą chcieli wymienić cały moduł, koszt znaczny.

0
  • #4 31 Paź 2011 22:52
    xrafaladam
    Poziom 9  

Prąd dochodzi do włącznika, płytka sterownika nie wydaje się być uszkodzona/przepalona miałem nadzieje że ktoś coś podpowie. Gdyby moduł sterujący zachowywał się dziwnie ale działał to bym się tematu nawet nie podejmował ale jeżeli poprostu sterownik zachowuje się jakby nie miał zasilania to rozwiązanie może być dośc banalne i zasięgu moich skromnych intelektualnych możliwości. Miernik oczywiście posiadam.

0
  • #5 31 Paź 2011 23:54
    g73
    Poziom 17  

Witam spróbuj wymienić ten duży niebieski kondensator obok przekaznika pozdrawiam

0
  • #6 01 Lis 2011 00:11
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

g73 napisał:
    Witam spróbuj wymienić ten duży niebieski kondensator obok przekaznika pozdrawiam

Strzał ślepakiem , ten kondensator nie tworzy prądu i napięcia zasilania modułu , napięcie wytwarzane jest przez przetwornicę napięciową opartą na układzie smd i tam należy szukać uszkodzenia , niestety niepoprawne i nieostre zdjęcia nie pozwalają na odczytanie elementów.Zdjęcie powinno być rzutem z góry a nie z boku.

0
  • #7 01 Lis 2011 00:50
    peter falk
    Specjalista AGD

To jest Bosch i elektronika tej firmy siada bardzo rzadko - i wobec tego uszkodzenia można się spodziewać zupełnie gdzie indziej - no, ale tu, w tym przypadku, znowu woltomierz potrzebny i profesjonalne podejście do pomiarów :/ .
    Skoro miernik masz, jak czytam

xrafaladam napisał:
    Miernik oczywiście posiadam

to podaj jakie są napięcia na kondensatorach elektrolitycznych.

0
  • #8 09 Lis 2011 20:29
    xrafaladam
    Poziom 9  

No i skończyło się na wizycie serwisu BOSCH, okazało się że coś było jednak ze stykiem na czujniku otwarcia drzwi (raz działał a raz nie) Serwisant powiedział mi jeszcze że podobnie może być z włącznikiem i jeżeli dalej będą kaprysy to należy wymienić włącznik ponieważ mają bardzo często naprawy gwarancyjne z wymianą tego elementu.
    Mam nadzieję że na tym sie skończy. Reszta była sprawna. Zaskoczył mnie pozytwnie koszt serwisu autoryzowanego BOSCH.

0