Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik elektryczny w kuchence Amica

Johny_Szczecin 05 Gru 2004 16:19 11337 3
 • #1 05 Gru 2004 16:19
  Johny_Szczecin
  Poziom 17  

  Mam problem z piekarnikiem w ww. kuchence. Problem jest taki, że nie da sie utrzymać zadanej temperatury używając tylko dolnej grzałki, termowentylatorem sobie nagrzewam, potem przełączam na dolną i temp zaczyna spadać z 18 do 150 potem do stu i zatrzymuje się koło 90. Prąd żre grzałka, bo licznik się wyraźnie szybciej kręci, ale jakoś nie daje rady. Górna grzałka jest ponoć tej samej mocy i daje sobie radę. Nie mogę cały czas używać wentylatora, bo mi się ciasto przypala z góry wtedy :).

  Co robić? to tak jest czy coś może być uszkodzone

  1 3
 • #2 05 Gru 2004 16:33
  skryn
  Admin grupy AGD

  Termostat? A tak na serio, jeżeli wszystkie grzałki są ok., to tak ma być (górna grzałka bliżej czujki termostatu).

  Pozdrawiam. :x-mas:

  1
 • #3 05 Gru 2004 16:59
  zayzayer
  Specjalista AGD

  Samą górną, ani samą dolną nie nagrzejesz. Spróbuj na górnej i dolnej jednocześnie, oczywiście bez termoobiegu i na najniższym poziomie (ale nie na samym spodzie). Ważne, żeby w piekarniku elektrycznym forma do pieczenia jak najmniej odbijała ciepło. "Srebrne" nadają się tylko do piekarnika gazowego, bo w nim problem jest odwrotny - bardziej grzeje dół. Do elektrycznego najlepsze są czarne matowe. Pod ciasto nie podkładaj folii AL.

  0
 • #4 05 Gru 2004 20:08
  _Klark
  Poziom 15  

  Witam
  Bardzo ważne jest aby drzwiczki piekarnika dobrze sie domykały. Niedomknięte nawet lekko drzwiczki mogą mieć związek ze spadkiem temperatury. Ciepło zamiast kumulować się w piekarniku uchodzi szparą w górze. Przyczyną niedomykanią się drzwiczek piekarnika mogą byc zawiasy (wygięte). Trzeba to dokładnie sprawdzić. A samo nagrzanie piekarnika trwa też dość długo ok 0,5h. oczywiście bez wentylatora. Dopiero po wyłączeniu termostatu można jechać z ciastem.
  Pozdrawiam smakowicie Klark

  3