Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG L194WT zero reakcji.

29 Paź 2011 10:26 3506 4
  • Poziom 20  
    Witam!

Padł mi monitor, a dokładnie zero reakcji na włączenie.
    Wymieniłem wszystkie kondensatory (jeden był spuchnięty).i wymieniłem prostownik D2SB60 na wszelki wypadek. Nie zauważyłem żadnych uszkodzonych elementów na płycie. Jedna rzecz mnie nie pokoi to to że dioda zenera szklana DZ101 jest zwarta z obu stron. Po wylutowaniu diody z płyty, dioda jest sprawna. Natomiast po wylutowaniu diody w jej miejscach dalej na płycie jest zwarcie do masy.
    Bezpiecznik jest sprawny.
    Co mogło paść na płycie ? Może ktoś podpowie.

Sprawdzone wszystkie rezystory są OK.
    Dodam, że wlutowałem drugą diodę i dalej monitor trup. Napięcia 5V, 12V są nieco zawyżone bo mam 5,5V i 14,5V na P201, ale to akurat chyba normalne przy odłączonej płytce z VGA i DVI.
    Wiem, że jest dużo postów na temat tego monitora ale żaden temat nie jestł rozwiązuje mojego problemu. Może ktoś miał taki objaw? A i jeszcze jedno jaka rezystancja powinno być na trafie PT-002134-2 z tyłu płyty (w miejscach lutowniczych)? Może trafo jest padnięte?
  • Poziom 31  
    Nawet jeżeli ktoś zna rezystancje transformatora , to bez wlutowania transformatora pomiar będzie błędny. To samo tyczyło się diody Zenera. Podświetlenie działa? a kontrolka zasilania świeci? Jakie napięcia są pod obciążeniem.
  • Poziom 20  
    Nic się nie dzieje :-( zero reakcji trup kompletny.
    Wobec tego jak sprawdzić trafo jak już wylutuję? Jaka powinny rezystancja na nóżkach trafa?

Dioda zenera sprawna po wylutowaniu, ale pola lutownicze od diody są zwarte.
    Napięcia pod obciążeniem 12,2V i 5,1V.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro po wylutowaniu diody zwarcie nie ustępuje, to znaczy, że coś w układzie padło. Musisz prześledzić ścieżki i zobaczyć gdzie idą. Wrzuć fotki płyty, z zaznaczonym miejscem, gdzie jest ta dioda. Które trafo podejrzewasz? Skoro napięcia są ok, to zasilacz też jest ok.
  • Poziom 20  
    Monitor LG L194WT zero reakcji.

Akurat na tym zdjęciu wlutowana jest tak na szybkiego dioda, ale to nie ma znaczenia. W tym miejscu bez diody jest zwarcie do masy.

Dodano po 5 [godziny] 42 [minuty]:

Okazuje się, że zwarcie te jest prawidłowe. Po naprawie tranzystora tego z radiatorem, a raczej po poprawieniu lutów na nim i po wymianie kondensatora 0,47uF 63V monitor ożył :-).

Temat zamykam.
    Dzięki za pomoc wszystkim.