Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson lepszy? Jakie modele? Czym różnią się od Philipsów?

bb 05 Gru 2004 16:27 2370 10
  • #1 05 Gru 2004 16:27
    bb
    Poziom 20  

Witam
    Jestem zmuszony do zainwestowania. Chcialbym jak najtaniej i jak najlepiej :) - jak wszyscy chyba...
    Wynikiem moich poszukiwan jest kilka tunerkow, mianowicie philips cos z serii 3010, 6010 oraz fergusony np AF 3018, 5018 czy 7018.
    Szukalem w sieci caly dzisiejszy dzien i mam taki metlik w glowie ze kompletni nie wiem! Co zauwazylem, to jest to ze bardzo duzo w necie opisow roznistych przerobek philipsow, tylko teraz problem czy tunery obu producentow potrzebuja przerobek i philips jest lepiej opisany czy w fergusonie nie trzeba nic grzebac?
    Widze ze na forum wiecej jest chyba zwolennikow ferusona niz tych phlipsow X010, tylko prosze o wytlumaczenie jakie modele, czym sie roznia od philipsow, czym sie roznia poszczegulne modele (np 5018 od 7018 roznica w cenie jest oko 70 zl), jakie maja mozliwosci (glownie chodzi o wgrywanie softu czy listy). Jezeli to ma jakies znaczenie to mieszkam pod Lublinem, czyli wschod polski.
    Z gory dziekuje!
    pozdr
    bb

0 10
  • #2 05 Gru 2004 17:35
    pionek1
    Poziom 15  

Fergusony to odbiorniki FTA ale po necie jest full alternatywnego oprogromowania do niego co to potrafi więcej.

OCZYWISCIE ZAPEWNIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWE Z KONSEKWENCJI PRAWNYCH WYNIKAJACYCH Z NIELEGALNEGO OGLADANIA PLATNYCH TV.

Tak czy siak Polsat cyfrowy wymienia karty abonentom i zapewne gdzies koło lutego moze marca zgasnie na jakis dluższy czasi na fergusonie pozostanie ci tylko FTA z małymi wyjątkami niektórych stacji.
    Drozsze modele fergusona mają wbudowany moduł Seca więc w takim przypadku zawsze będziesz mugł kupić sobie orginalną kartę C+ i oglądać.
    Filipsy 3010 i 6010 podobne żeczy potrafią z tą przewagą dla nich ze mogą działać w sheringu czyli ecm tunerek ciągnie z neta od serwerka który ktoś tam postawił. Koszta podpięcia sę do takiego serwerka są różne w zależnosci od administratorów serwerków od 15-20 zł na miesiąc i ma sie dostęp do kanałów platformy platynowej.
    Filipsy też majaswoje ograniczenia moze pomieścić chyba gdzieś koło 300 kanałów. Jak dobrze się rozejrzysz to 3010 kupisz za 200 zł
    Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Gru 2004 18:37
    Jacu$
    Poziom 27  

Jeśli nie zamierzasz płacić abonamentu to tylko Ferguson albo jego odpowiednik (mnóstwo różnych modeli). Cena około 300 PLN.
    Przynajmniej będziesz legalny :wink:.

0
  • #5 05 Gru 2004 19:31
    bb
    Poziom 20  

Kurcze paranoja :) 3 osoby i 3 rozne tunery polecacie :) Ale dziekuje wszystkim.
    Na czym polega to laczenie w shareingu?? Tuner musi byc podpiety do kompa na stale? Czy tylko w ramach jakiejs aktualizacji i tyle?
    Philips ma u mnei minus ze z tego co sie zorientowalem zeby co kolwiek tam zrobic trzeba grzebac w srodku i lutowac.
    A ktory tuner pozwoli mi na to zebym tylko sobie podpial do kompa zgral softa, listy czy co tam jeszcze (nie mam zielonego pojecia jak to w ogole wyglada) i siasc i ogladac?
    pozdr
    bb

<edit>
    Na allegro widzialem jeszcze ze sporo jest programatorow i czystych kart do tunerow, co programuje sie na tych kartach? Czy na ww. sprzecie bedzie mozna z teog kozystac?

0
  • #6 05 Gru 2004 22:03
    potekw
    Poziom 17  

Dylemat, który można kontynuować miesiącami. Zauważ, że generalnie masz do czynienia z dwoma frakcjami: mediasaty i ferdynandy. Ponieważ
    jak słusznie zauważył "serwis_sat" cyt. Należy pamiętać ,że pionki już puchną ,brakuje miejsca na dalsze modyfikacje.
    oraz problemy z ich programowaniem poleciłbym ferdynanda 6018 (470zł) lub 7018 (530zł) + kabelek nullmodem (10zł) i http://polaris.dvhk.pl,, http://dvb-board-pl.com

0
  • #7 05 Gru 2004 23:04
    pionek1
    Poziom 15  

niewiem co i po co chcesz cos tam w filu 3010 czy 6010 grzebać jak kupujesz to jest juz on zrobiony bo po co brac inny2. A jak chcesz mieć zupełny wypas to sobie kup Dbox2 ma on linuxowe oprogramowanie i daje duuuuuuzo mozliwosci, tylko jest tam jedno małe ale jak jest sie zupełnie zielonym to można się przy obsłudze tego tunerka zagubić bo jest czym się bawić, no ale wszystko jest do opanowania. a cena tego sprzetu to około 600zł. Na dbox-y jest wiele uaktualnień w związku z nowosciami jakie zaistnieją w dziedzinie tv free. Ja osobiscie za Fergusonami nie jestem bo to tylko tuner FTA co to mozna oglądnąć coś tam więcej i daleko mu do dbox2 albo dreambox.

0
  • #8 06 Gru 2004 11:08
    lechoo
    Poziom 39  

Zaraz, przecież fergusony to nie tylko FTA.
    5018 - posiada 2 gniazda Common Interface
    6018 - czytnik kart
    7018/8018 - 2 gniazda CI + czytnik UCAS.
    A tej chwili najciekawszą ofertą jest 7018, chyba że ktoś chce dołożyć 100zł i nabyć używanego DBOX2.
    Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchomić sharing na Fergusonie z czytnikiem kart.
    Natomiast Dreambox-a nie porównujmy do innnych w/w tunerów, gdyż to nie ten pułap cenowy...

0
  • #9 06 Gru 2004 14:07
    pionek1
    Poziom 15  

5018,6018,7018,8018 to są juz modele drozsze za 5018 czeba dac 490 zł ten tunerek nie ma w sobie modułów a za najtanszy nowy moduł CI systemu Seca-MediaGuard trzeba dac 400 zł i nadodatek ma niepełne EPG dla cyfry+. Oferta Fergusona atrakcyjna dopiero zaczyna się od modelu 6018. Za 8018 trzeba wydać niecałe 900zł a model ten ma powazna wade dla polaków gustujących i posiadających kartę C+ moduł UCAS nie przepuszcza praw. No chyba ze ktoś wybierze pewną alternatywę. Te tunerki mają to do siebie że przynajmniej mają wyjscia fonii i sobie mozna małe conieco podłączyć niestety pionki i tym podobne tego nie posiadają.

Co do Dbox2 to owszem są to sprzęty uzywane ale takich markowych producentów jak Nokia czy Philips ale potrafią tyle co Dreamboxy no i mają wyjście foni optyczne. Z multicamem (jak ktoś sie zna na elektronice to moze sobie go za grosze zrobić) współpracuje z wszystkimi orginalnymi kartami. Po podpięciu Dboxa do komputera można w TV słuchać lub oglądać sobie filmy, MP3 czy fotki znajdujących się na dysku twardym komputera. Do oglądanego filmu z satelity mozna sobie dołączyc polskie napisy uprzednio sciągnięte z neta. Ewentualnie z satelitki mozna zgrywać sobie dowolny materiał w postaci fotek czy całych filmów. Posaida różnież wysoce rozbudowany shearing od klienckiego do mozliwosci postawienia serwera, to ustrojstwo ma jeszcze dużo bajerów dużo i długo by o tym pisać, nie ma sęsu zebym wszystko opisywał bo to mozna sobie doczytać na różnych forach. A kazdy ma inne poczeby i tak sobie wybierze to co mu najlepiej pasuje na miarę gustu kieszeni i wymagań.

0
  • #10 06 Gru 2004 19:12
    lechoo
    Poziom 39  

@pionek1
    Podajesz niesprawdzone informacje - do UCAS-a są obecnie dostępne softy które przepuszczają EMM-y (uprawnienia) C+.

Odnośnie cen - Fergusona 7018 (nowego z gwarancją) można kupić z Allegro za 520zł.

PS. Sorry za 2 posty jeden pod drugim, nie zwróciłem uwagi, że przez nieuwagę kliknąłem Cytuj zamiast Zmień...

0
  • #11 09 Gru 2004 23:20
    bb
    Poziom 20  

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, wybor padl na pioniera 1530, mam nadzieje ze nie bede zalowal. Tuner nowy nie uzywany juz przerobiony podobno. Dokuie reszte do instalacji stu i zobacze co to z tego wyjedzie ;)
    Powinienem moze cos wiedziec na temat tego konkretnego modelu? Jakies doswiadczenia?
    pozdr

0