Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator USBtiny mkII oraz mkavrcalculator i eclipse

miszczo997 29 Paź 2011 13:52 2345 6
  • #2 29 Paź 2011 13:59
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Masz zestaw ATB?

0
  • #3 29 Paź 2011 16:05
    miszczo997
    Poziom 27  

Nie mam zestawu atb. Będę robił swoją płytkę ewaluacyjną, ale mam książkę Pana Mirka i spodobało mi się środowisko ECLIPSE. Zainstaluje avrburnomat i zobaczę czy tam nie ma jakiejś opcji dodania. Wiem, że jakby programować z pod konsoli to wystarczy avrdude -c {programator} -p {typ procesora} ale nie widzę żadnej opcji aby dodać programator w takiej postaci w ECLIPSE.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Paź 2011 16:47
    mirekk36
    Poziom 42  

Ale przecież nie trzeba nic dodawać do MkAvrCalculator panie kolego ;) wszystko już jest w programie.

wystarczy wybrać jeden z programatorów z listy jak na obrazku niżej:

tak samo zresztą robi się w Eclipse - tzn trzeba wybrać ten sam typ

Przecież autor tego programatora w linku podaje dokładnie jaką nazwę wybrać w AVRDUDE ;)

0
  • #5 29 Paź 2011 20:02
    miszczo997
    Poziom 27  

Po wybraniu tego programatora przy próbie połączenia miga dioda 2 czyli coś się dzieje. Nie mam żadnego procka, żeby sprawdzić czy działa poprawnie ale to chyba będzie to.

//
    Udało mi się zmusić avrburnomat do współpracy z programatorem lecz mam dalej problem z ECLIPSE.
    Pojawia się taki komunikat
    Programator wybrałem ten sam co w drugim programie. Hex'a mogę normalnie wgrać przez avrburnomat a ECLIPSE zwraca taki błąd.
    Log
    Launching C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -pt13 -cavrispv2 -Uflash:w:tiny.hex:a
    Output:
    avrdude: stk500_2_ReceiveMessage(): timeout
    avrdude execution aborted

0
  • Pomocny post
    #6 02 Lis 2011 14:39
    manekinen
    Poziom 29  

miszczo997 napisał:
    Launching C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -pt13 -cavrispv2 -Uflash:w:tiny.hex:a

Po mojemu to brakuje tam spacji...
    Code:
    C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -p t13 -c avrispv2 -U flash:w:tiny.hex:a

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, i nie wiem czemu programator to "avrispv2", ja testowałem z "avrisp2" oraz "avrispmkII". Można dopisać też "-P usb"

0