Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia przez UPC blokowanie portów czy wina routera

29 Paź 2011 14:46 6815 15
 • Poziom 11  
  UPC i router – blokowanie
  Mam bardzo dziwny problem i nie wiem gdzie szukać rozwiązania.
  Poniżej daje rysunek żeby wytłumaczyć co działa i jak jest zrobione.

  Otóż firmie mam taką sieć. Router Airlive Air3G ma podłączony modem USB z T-mobile z zewnętrznym IP. Do tego routera mam podłączony router Airlive G.DUO gdzie są zainstalowane kamery IP. Dotychczas mogłem się w domu bez problemu łączyć z kamera IP z firmy czy to za pomocą domowego Internetu UPC, jak bezprzewodowy PLAY i T-Mobile (wszystkie porty były po ustawiane itp.)
  Zamieniłem router G.DUO na GW-300R. I tu zaczynają się problemy. Otóż jestem w domu wstanie się połączyć z kamera za pomocą Internetu bezprzewodowego PLAY i T-mobile., Ale gdy chce się połączyć za pomocą Internetu UPC to pokazuje się okienko logowania do kamery (wpisuje wszystkie dane) i gdy chce się połączyć dalej komputer łączy, ale nic nie pokazuje (jest biała strona WWW), (wszystkie porty były po ustawiane itp.)

  Zrobiłem taki test, że mam do Air3G dwa podpięte routery G.DUO i GW-300R do każdego włączyłem po 2 kamery IP. Wszystkie porty poustawiane i wynik jest taki jak powyżej. Na G.DUO, gdy się łącze w domu bez problemu pokazuje się obraz z kamer, za pomocą, UPC,PLAY,T-mobile.
  Gdy z kolei chce się połączyć w domu z GW-300R pokazuje się obraz z kamer tylko za pomocą PLAY i T-mobile.

  Czy może mi ktoś doradzić gdzie leży problem. Według mnie po stronie UPC lub routera GW-300R ale gdzie szukać rozwiązania.

  Tu link do strony producenta Airlive i routera GW-300R.
  http://pl.airlive.com/product/product_3.php?pdid=PD1297225734577

  Brak połączenia przez UPC blokowanie portów czy wina routera
 • OptexOptex
 • Poziom 43  
  Na pewno problem nie leży po stronie UPC bo ta heca występuje po wymianie routera w twojej sieci wewnętrznej co eliminuje jakiekolwiek problemy po zewnętrznym ISP.
  Problem leży w routera - wymieniłeś Air Gduo z 2 radiami na router z jednym radiem.
  Routery Air3G jak łączysz z GW ??
 • Poziom 11  
  Air3G ma wyłączone Wifi (ma tylko dawać Internet po kablu). Air G.DUO miał włączone tylko jedno radio WIFI – RF1 (tak sobie ustawiłem). Airlive GW-300R ma włączone dwa radia Wifi (brak możliwości konfiguracji)

  Air G.DUO i GW-300R łączą się z Air3G za pomocą kabla RJ-45. Już niejednokrotnie uruchamiałem ponownie router Air3G oraz GW-300R. W routerze GW-300R zmieniałem oprogramowanie i to też nic nie pomogło.
 • Poziom 43  
  Rozumiem, że w GW nie używasz portu WAN i kamery masz podpięte do portu LAN jak i kablem do Air3G

  Bo jeśli używasz portu WAN to musisz mieć odpowiednio przekierowane porty na IP kamer w GW.
 • Poziom 11  
  Kabel z Air3G jest podpięty do WAN w GW300R. A kamery są podpięte w do portów LAN. Wszystkie porty są przekierowane w Virtual Server. W router GW300R dokonałem takiej samej konfiguracji jak na G.DUO. I dlatego nie wiem gdzie jest problem bo za pomocą internetu w domu z PLAY i T-mobile już mogę oglądać podgląd a gdy chce połączyć z UPC to wówczas nie da się połączyć (okienko logowania się pojawia, wpisuje dane, naciskam loguj, znika okienko i pozostaje biały ekran), gdy jest PLAY i T-Mobile pokazuje się obraz kamer.
 • OptexOptex
 • Poziom 43  
  Gdyby T-Mobile miało jakieś ograniczenia co do puli IP UPS lub portów to nie miało by na to wpływu wymiana routera w sieci wewnętrzne i na G Duo z sieci UPC też by nie działało, a jak widać z rysunku działa.
  Wiec wina ISP odpada - pozostaje sam router.
  Przekonfiguruj GW na AP i zobaczysz czy sytuacja zniknie.

  Innym sposób to na test ustaw IP 1 kamery w DMZ w GW i sprawdź czy działa.

  Może G Duo miało włączone upnp, a ten router tego nie posiada i masz przekierowanie w wszystkie porty, które są potrzebne do komunikacji na GW.

  Bo monit o chało wskazuje, że komunikacja bezpośrednia z serwerem na kamerce jest.
 • Poziom 11  
  Aktualnie jestem w domu i jutro będę mógł sprawdzić to, co podałeś, bo dziś też parę innych rzeczy próbowałem zrobić, ale to nić nie dało i zapomniałem sobie otworzyć port w GW, aby mógł zalogować się do niego z domu.
  Dodam taką rzecz, że otworzyłem sobie port do routera GW i w domu mogłem się normalnie do niego zalogować (dziś po różnych konfiguracjach zapomniałem to zrobić).

  Router G.DUO i GW300 posiadają UPnP i oba mają to włączone. Z tego, co widzę to GW nie da sie przekonfigurować na różne tryby (przyglądam instrukcje) oto link do instrukcji:
  http://fs.airlive.com/airlive_fileserver/uplo...Live_GW-300R_Manual_web-version_2011-0202.pdf

  Chyba zostaje DMZ tylko abym spróbował. Ale to sprawdzę dopiero jutro.
  Może spojrzysz na instrukcję do GW300 może coś się tobie wrzuci w oko co jeszcze tam można by ustawić (link podałem wyżej w tym poście).
 • Poziom 43  
  Każdy router ETH i nie tylko, da się prze-konfigurować na AP - nie jest to opisane w instrukcji bo to niestandardowe ustawienie - poza tym nie rozumiem po co ci tam router skoro nie używasz wifi - tam wystarczył by zwykły switch.

  DMZ nie rozwiązuje sytuacji bo tam można tylko jeden IP wrzucić - a co z pozostałymi kamerami - czarna mamba ;) .
 • Poziom 11  
  Źle mnie zrozumiałeś z tym Wifi. W Air3G mam wyłączone Wifi bo ma tylko udostępniać Internet routerowi GW i G.DUO. Z kolei w G.DUO i GW mam już włączone WiFi i kamery łączą się dwie po kablu a pięć po WiFi stąd zmiana routera na GW ponieważ G.Duo ma za mają przepustowość.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Aaaaa to teraz się robi jaśniej ale mimo wszystko można GW ustawić jako AP w tej samej podsieci, która rozdaje Air3G.

  Ustawiasz port WAN na dynamik IP (lub go wyłączasz jeśli się da lub przełączasz jego funkcje jako kolejny port LAN).
  Wyłączasz na GW serwer DHCP
  Ustawiasz na LAN IP z podsieci routera AIR3G ale z poza puli jego serwera DHCP.
  Wpinasz wszystkie kabelki w porty LAN rouetra GW.
  Port WAN zostawiasz pusty.

  Wykorzystujesz ten fakt, że switch eth 4 portowy GW jest w bridgu z radiem wifi.

  Zmiana routera na standard N nic ci nie daje ponieważ jeśli wszystkie kamerki pracują w G to i tak na routerze wymuszają ten sam standard czyli pracuje w G jak Air G Duo.

  Co innego było by gdybyś w AIR G Duo włączył drugie radio i podzielił łączące się kamerki na 2 radia to wtedy daje ci mniejsze obciążenie radia.

  No chyba, że kamerki masz w N.
 • Poziom 11  
  Ok jutro zrobię te AP. Dzięki za rade.

  Dwie kamery mam w G, a trzy kamery mam w N. Poza tym G.DUO w rzeczywistości osiąga przepustowość na Wifi 12Mbps (nawet podział radia wiele by nie dało, może by osiągnąłby raz tyle). Po zmianie kamer, jakie zrobiłem potrzebuje około 40Mbps przepustowości. Teraz wszystko zacina i nie jest płynne. GW osiąga przepustowość na poziome 100Mbps, gdy oglądałem recenzje.
 • Poziom 43  
  Cytat:
  Po zmianie kamer, jakie zrobiłem potrzebuje około 40Mbps przepustowości. Teraz wszystko zacina i nie jest płynne. GW osiąga przepustowość na poziome 100Mbps, gdy oglądałem recenzje.
  Wszystko zależy od jakości sygnału oraz ilości zakłóceń w eterze, ale na G faktycznie max to jakieś 25Mb/s w warunkach laboratoryjnych.
 • Poziom 11  
  Router jest ustawiony centralnie w firmie, zainstalowałem anteny 8dbi i poprawiły sygnał o 80%. Siła sygnału jest na poziomie 60-70% na całej firmie. Wcześniej w firmie miałem 6 kamer VGA (0,3Mpx). Teraz modernizuje kamery na 1.3Mpx i 2Mpx. Zapotrzebowanie na łącze wzrosło 4-6 krotnie więcej. Dlatego zmiana routera jest nieunikniona na nowszą technologie. Wyczytałem, że w GW można wyłączyć NAT to ułatwi mi zrobienie AP.
 • Poziom 43  
  Pominiecie WAN-u powoduje pominiecie NAT-u czyli NAT w konfiguracji AP jest szkodliwy ale jeśli pomijasz port WAN to pomijasz wszystkie mechanizmy trybu routera, a zostajesz tylko na switchu czyli AP (porty LAN + WIFI)

  Problem polega na tym czy router umożliwia korzystanie z WAN-u jako LAN (5 portów LAN) czy trzeba go pominąć.
 • Poziom 11  
  Wczoraj nie miałem internetu z UPC więc się wczoraj za to nie brałem nawet. Dziś mam więc próbowałem. Przed zrobieniem AP ustawiłem DMZ na GW i to nic nie pomogło. Nawet DMZ zrobiłem na Air3G ale to też nic nie dało.

  Przestawiłem GW w tryb AP. Ale mogę tylko zalogować się do router Air3G, (nie mogę teraz połączyć się z GW). I teraz pytanie drugie jak zalogować się do kamery skoro nie znam IP, a program do wykrywania kamery jej teraz nie widzi. Jestem połączonym po Wifi z GW mam dostęp do Internetu, ale nie wiem jak połączyć się teraz do GW oraz do kamer, bo jestem jak by w sieci Air3G.
 • Poziom 43  
  W takiej konfiguracji z GW jako AP scala ci się cała sieć w jedna podsieć czyli adresy IP muszą być z jednej podsieci Air3G.
  Wszystkie przekierowania kamer robisz teraz bezpośrednio na AIR3G tak jak to robiłeś na GW.

  Czyli musisz przeadresować kamery lub zmienić podsieć z 192.168.0.0 na 192.168.1.0 na Air3G

  Aby dostać się na GW po prostu wpisujesz jego IP nadany na LAN-ie w pasek przeglądarki.