Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasięg MUX3 a antena siatkowa i kierunkowa

piotrex0703 29 Paź 2011 15:06 3584 5
  • #1 29 Paź 2011 15:06
    piotrex0703
    Poziom 9  

Witam chciałbym się dowiedzieć, czy za pomocą zwykłej anteny siatkowej mogę odbierać MUX 3 z nadajnika w Łosicach? Odbieram MUX2 na poziomie 50% a MUX3 nie odbieram wcale, lecz czasami jest sygnał wielkości 1% - 3%
    Tu umieszczam mapę zasięgu i w miejscu czerwonego X jest moja miejscowość

Znalazłem jeszcze na strychu taką antenę. Podobno była bardzo mocna w odbiorze.

Więc którą lepiej można odbierać MUX3?

0 5
  • #2 29 Paź 2011 16:27
    _cheetah_
    Poziom 37  

Wygląda, że profil terenu jest OK, odległość to ~60km, więc teoretycznie na antenie pasywnej, wyposażonej w symetryzator, (w tym i 'siatce') jest szansa na powodzenie , ale instalacja antenowa musi być TipTop:

antena powinna być zamontowana wysoko i na stabilnym maszcie. Czym wyżej, tym lepiej.

antena musi być bardzo precyzyjnie ustawiona na max jakości mux-3.

kabel antenowy musi być bardzo dobrej jakości - tzw. satelitarny (średnica ~6mm), z wysokim współczynnikiem ekranowania (>90dB), do zastosowań zewnętrznych (czyli z PE, w kolorze czarnym)

próby i ustawienie anteny muszą odbywać się na bezpośrednim połączeniu antena - kabel, bez żadnych zwrotnic, rozdzielaczy, etc. Kabel antenowy zakończony zwykła wtyczką.

Na siatce pasywnej można uzyskać stabilny odbiór mux-3 z Łosic nawet na około ~70km.

Jeśli siatka ma wzmacniacz - odbiór tym bardziej powinien być. W takim przypadku trzeba mieć pewność, że zasilacz sieciowy i wzmacniacz w antenie są sprawne.

Wypróbuj również tę drugą antenę.

Na koniec - na czym odbierasz?

0
  • #3 29 Paź 2011 16:29
    piotrex0703
    Poziom 9  

odbieram na telewizorze Samsung 40'' LE40C550

0
  • #4 29 Paź 2011 16:46
    _cheetah_
    Poziom 37  

piotrex0703 napisał:
    odbieram na telewizorze Samsung 40'' LE40C550

to w porządku. Musisz sporo popracować nad instalacją antenową.

0
  • #5 29 Paź 2011 17:17
    piotrex0703
    Poziom 9  

Moja antena jest przekierowana na Lublin, i odbieram MUX2 tyłem od nadajnika, nie mogę za bardzo przekręcić anteny na Łosice, bo mój dziadek by nie mógł oglądać TV. Ale postaram się to zrobic

0
  • #6 29 Paź 2011 21:59
    bogi
    Poziom 28  

To wykonaj instalację do Twojego tv.

0