Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Epson Stylus DX7450 drukuje puste strony.

29 Paź 2011 16:15 3852 1
  • Poziom 1  
    Witam.
    Może powiem na samym początku, że drukarka nie była używana przez ponad rok...
    Kiedy niedawno odkryłem, że moja drukarka jeszcze nie rozłożyła się na czynniki pierwsze, postanowiłem, że doprowadzę ją do porządku. Jednak jestem w tym temacie kompletnie zielony.
    W drukarce nie było już tuszu więc zakupiłem nowe (zamienniki). Jednak drukarka nadal drukuje puste kartki. Wyczytałem na paru forach, że jeśli drukarka nie była używana przez długi okres (ale chyba nie brano pod uwagę aż tak długiego okresu bezczynności :P) trzeba przeczyścić dyszę i głowicę, o ile się nie mylę. Problem w tym, że ja nie wiem gdzie owe dysze i głowica się znajdują. Słyszałem, że dysze mogą być wbudowane w pojemniki z tuszem. Problem w tym, że nie wiem czy mogę wyjąć te tusze z drukarki. Boję się, że gdy wyjmę je z urządzenia, cały tusz się wyleje :P
    Prosił bym o rady i wskazówki jak (jeśli się da) doprowadzić moją drukarkę do dobrego stanu.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Spec od drukarek
    Zrób czyszczenie ze sterownika drukarki. Jeśli nie pomoże to należy wyjąć głowicę z drukarki. Jest ona zamontowana w karetce. Po jej wyjęciu trzeba ją zamoczyć (tylko dysze) w płynie do udrożniania. Poczekać klika dni i zamontować w drukarce. Warto czasami użyć myjki ultradźwiękowej. O innych metodach poczytaj na forum. Można chyba kupić też kartridże czyszczące i użyć ich do czyszczenie ze sterownika. Jednak po tak długim czasie nie używania wątpię aby udało się ją udrożnić.