Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny dym z rury wydechowej przy odpalaniu citroen berlingo

29 Paź 2011 18:48 7860 7
  • Poziom 7  
    Witam!

Mam problem z citroenem berlingo 1995r. 1.9d. Po pierwsze aby go odpalić muszę naładować maksymalnie akumulator, mimo to czasami brak efektu(rozrusznik kręci aż do wyładowania akumulatora). Po drugie gdy odpali, z rury wydechowej wydobywa się czarna chmura dymu , dopiero po "przegazowaniu" to ustępuje ( gdy po odpaleniu nie przytrzymam go na gazie po prostu gaśnie). Myślę, że powodem dwóch problemów może być pompa paliwowa.

Proszę o pomoc i dziękuje z góry :D :!:
  • Poziom 17  
    sprawdz swiece żarowe ewentualnie przekaźnik świec
  • Poziom 18  
    Świece i ich zasilanie. Czasami bywa tak że przekaźnik działa a do świec zasilanie nie dochodzi.
    To diesel z komorami wstępnymi i wszystkie świece muszą być sprawne.
  • Poziom 7  
    a jeśli chodzi o dym z wydechu macie jakieś pomysły?

Dodano po 4 [minuty]:

po zapaleniu są niskie obroty i silnik nie pracuje równo dopiero po przegazowaniu obroty są optymalne i praca silnika jest równa(jak pisałem wcześniej gdy nie przytrzymam gazu od razu gaśnie)
  • Poziom 17  
    to wina świec żarowych po prostu paliwo jest wtryskiwane a nie dochodzi do zapłonu - w końcu gdy zaskoczy musi wyrzucić nadmiar paliwa z cylindrów , a że paliwo jest osadzone po komorze spalinowej to musi się wypalić

Dodano po 5 [minuty]:

jeśli okaże się że świece są dobre i zasilanie do nich dochodzi to pozostają wadliwe wtryskiwacze
  • Poziom 10  
    Witam
    Prawdopodobnie są to uszkodzone wtryski polecał bym podpięcie komputera w celu sprawdzenia kodów błędów po tej czynności powinno się wiele wyjaśnić.

Dodano po 9 [minuty]:

Może być tez sonda lambda jak pamiętam z doswiadczenia.
  • Poziom 18  
    Jakieś mizerne te Twoje doświadczenie. Gdzie tu jakiś komputer i tym bardziej sonda .
  • Poziom 10  
    Mój błąd nie zwróciłem uwagi na rocznik.