Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Kruger&Matz dobry wybór?

29 Paź 2011 20:07 29280 35
  • Poziom 40  
    DarKuS napisał:
    czy opłaca się go kupić

Zależy kogo na ile stać i ile kosztuje ten wzmacniacz,w linku ceny nie dojrzałem.
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Ta firma to zakamuflowany ...piździng . To ma się tylko tak ekskluzywnie nazywać ;)
  • Poziom 9  
    wielkie dzięki, a już chciałem to kupić :)To co polecacie żeby pociągneło (4x70w RMS i sub 350W RMS)
  • Poziom 12  
    powalla napisał:
    Ta firma to zakamuflowany ...piździng . To ma się tylko tak ekskluzywnie nazywać ;)

Z jaką firmą porównujesz wzmacniacze Kruger&Matz?

Wzmacniacze Kruger&Mats są bardzo dobrej jakości oraz sa zaawansowane konstrukcyjnie, widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz i nie widziałeś Krugera w środku.
    Wszystkie wzmacniacze Kruger&Matz pracują w klasie D, Sterowanie jest cyfrowe, Blok modulatora jest zrealizowany na układzie scalonym i przetwarza sygnał wejściowy na sygnał o modulowanej długości impulsu (PWM). Tranzystory dużej mocy pracujące w stopniu wyjściowym są przełączane, a nie sterowane liniowo, jak to miejsce w tradycyjnych wzmacniaczach. Dzięki takiemu sterowaniu sprawność dochodzi do poziomu 85-90%. Wysoka sprawność umożliwia stosowanie mniejszych zasilaczy, radiatorów i obudów.
  • Moderator CarAudio
    No ale nie zmienia to faktu że produkuje to piździng .

Znam osoby które nawet nie dotkną "cyfraka" nawet dla suba , a drudzy będą zachwalać np.GTA , czy też takiego aliena . Jaki to mocny i ...fajnie podświetlony ;)
    Wierz mi że nawet nie wiem co Ty ta piszesz (techniczny opis rodem z opisu allegro) ... dla mnie wyznacznikiem jest tylko i wyłącznie brzmienie , no i może bezawaryjność , a te "cyfrówki" to pewnie wiesz jak się serwisuje? Jak masz gwarancję , to Ci wymieniają na inny sprawny (o ile nie będą próbowali wmówić że użytkownik winien) , a jak gwarancja się kończy to spróbuj poszukać fachowca żeby Ci to naprawił ...od razu życzę powodzenia w obdzwanianiu serwisów ;)
  • Poziom 21  
    No i znowu czuję się oszukany :(
    Po co dawałem za moje piecyki ponad 3k skoro za 600zł ktoś produkuje takie cudaczne cuda.
    Przecież ten wzmacniacz ma lepsze parametry od moich a jest dużo tańszy.
    Jak to możliwe ?!
    Ok a teraz na poważnie.
    Kolego brylant238 skoro mamy do czynienia z takim cudem to może podaj link do jakiegoś wiarygodnego testu, bo z tego co widzę na stronie producenta to jest czyste mydlenie oczu.
  • Moderator CarAudio
    Jakie mydlenie? Szczera prawda o klepaniu bumboxów w garażu ;)

Nawet fotek zwrotki , tweeterów brak , specyfikacje to zlepek przypadkowych danych (np. suby impedancja 2/4 ohm, moc podana tylko maxymalna ) .

To kolejna firma rodem z Chin ,gdzie jak kupisz kontener klocków , to mogą Ci logo zrobić jakie tylko chcesz . To jak długo będzie istnieć zależy od kasy jaką posiada dystrybutor (reklamy w mediach ) i kreatywności ...ludzi robiących opisy na aukcje ;)
  • Poziom 9  
    Potwierdzam, że wyłącznym dystrybutorem marki Kruger&Matz, tak jak i Peiying na polskim rynku jest Lechpol. Projekty oraz produkcja produktów Peiying i Kruger&Matz wykonywane są w dwóch różnych fabrykach, dlatego nieprawdą jest, że jest to ten sam sprzęt tylko pod inna nazwą. Jakość wzmacniaczy obydwu marek jest bardzo dobra, natomiast podstawową różnicą jest ich klasa. Produkty K&M są to wzmacniacze impulsowe. Warto też dodać, że fabryka marki Kruger&Matz specjalizuje się w produkcji bardzo znanych i popularnych marek sprzętu caraudio, zwłaszcza wzmacniaczy i głośników.

Dlatego DarKuS jeśli zdecydujesz się na wzmacniacz Kruger&Matz to prawdopodobnie będziesz musiał wymienić sobie głośniki, o których piszesz, bo daję gwarancję, że te które masz nie wytrzymają przy mocy wzmacniacza Kruger&Matz.

Chętnych do przetestowania wzmacniaczy Kruger&Matz zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie http://www.krugermatz.pl/module/contact/4
  • Moderator CarAudio
    Dlaczego mają nie wytrzymać? Nawet nie wiesz jakiej klasy to głośniki, a już forujesz sugestie wymiany? Przecież nawet jakby miał 30w "oryginalne papierowe pierdziawki" , to czy te wzmacniacze nie posiadają Gaina? Uważacie że wlaściciel jest głuchy i nie wychwyci momentu kiedy głośniki mówią dość?
    Oj wydaje mi się że idziecie w drogę "moc ponad wszystko" , a nie tędy droga .

PS: jakie to te znane i cenione marki? Pytam serio.
  • Poziom 21  
    anna_LP jeśli uważasz że głośniki podane przez DarKuS nie wytrzymają to oznacza to jedynie problem ze stabilnością wzmacniacza.
    Skoro wiesz tyle o tych wzmacniaczach, to może podasz nam jakieś konkretniejsze dane np częstotliwość przełączania lub jakieś zdjęcia wnętrza wzmacniacza ...

Rozumiem że możesz uważać że jakość obydwu marek jest bardzo dobra ze zrozumiałych względów ;)
    Może po prostu nie miałaś do tej pory do czynienia z niczym lepszym ;)
  • Poziom 21  
    Wszedłem na stronę tego Kruger&Matz - jeden wielki kit, wszędzie już widziałem podobne teksty typu "It was always very difficult to find... " takie sranie w banie z happy end'em na końcu.
    Z ciekawości rzuciłem okiem na wzmacniacz 4-kanałowy, który produkuje 4x125w rms przy 4ohm, 4x200w rms przy 2ohm, 2x400w rms 4ohm, bezpieczniki 3x20A, no i na tą wagę 2,4kg, cena okazyjna - 519pln
    Co, ciekawe mój Diamond D9 800.4 ma 4x100w rms przy 4ohm, 4x200rms przy 2ohm, 2x400w rms przy 4ohm, gorzej z bezpiecznikiem mini anl 1x125A, jeszcze gorzej z wagą 9,1kg , a cena to już wogóle porażka.
    Nightrunner - nie jesteś sam, ja też czuje się oszukany!!!
    Jak oni to robią? to, pewnie jakaś kosmiczna technologia (nano technologia, może jądrowa albo i lepiej)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miło nam że odwiedza Nas handlowiec z szacownej firmy K&M.

Czyżby w ten sposób odbywała się krypto promocja?
  • Poziom 9  
    nie, to absolutnie nie jest krypto promocja, nazwałabym to raczej bieżącą reakcją na uwagi i potrzeby użytkowników

Zdania zaczynamy dużą literą.
  • Poziom 21  
    Hmm 200kHz to trochę mało, obawiałbym się o wysokie tony. Mogą być strasznie poszarpane i wyostrzone.
    Mój wzmacniacz na subie ma 240kHz, a pracuje tylko do 500Hz.
    Wzmacniacze z tej samej serii co mój tylko full-range mają 400kHz.
    Ciekawi mnie bardzo jak udało się wam uzyskać klasę 0,03% THD ?
    Za piece takiej klasy trzeba sporo płacić, a wy oferujecie je za przysłowiowe grosze.
    Wypadałoby się też pochwalić współczynnikiem tłumienia lub napisać czy stosunek S/N jest liczony dla całego pasma czy dla 1kHz ?
    No i oczywiście moc :)
    Podane wartość sobie są, ok niech im będzie, miłe to nawet :)
    Moc jest podana dla całego pasma czy dla 1kHz, tak jak to się często robi przy kantowaniu biednego konsulenta ?
    Bo ogólnie parametry są bardzo fajne, ale nic z nich konkretnego nie wynika.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    O i właśnie tak powinno się przedstawiać parametry wzmacniacza :)
    Jak widać, na kanał wzmacniacz wyciąga około 55W przy 1kHz (nie poruszam tu kanału suba ;) ).
    Przy pełnym zakresie czyli 20-20kHz trzeba by mu pewnie urwać jeszcze te 10-15W i prawdopodobnie klasa z 0,03% zmieniła by się na 1%.
    Wszystko zależy oczywiście od jakości wykonania i zastosowanych elementów.
    Więc biorąc pod uwagę rzeczywiste warunku pracy, wzmacniacz ma prawdopodobnie do 40W RMS w wymaganym pasmie pracy i z czymś takim mogę się zgodzić.
    Separacja kanałów jest trochę słaba, ale już w to się zagłębiać nie będę :P
    Pozostaje jeszcze kwestia brzmienia itd. czego niestety liczbami nie opiszemy ;)

Jeszcze jedna sprawa ;)
    Czemu na stronie jest tak pokrętna informacja ?
    Nie można powiedzieć że jest błędna, bo prawdopodobnie nie jest dla OKREŚLONYCH WARUNKÓW.
    Niestety podane na stronie parametry praktycznie nigdy nie zostaną osiągnięte w warunkach normalnego użytkowania, więc po co podawać takie wartości ?
    Wiem że odpowiedzi na to prytanie najprawdopodobniej od Pani anny_LP nie otrzymam,
    ale może każdy kto to przeczyta zastanowi się chwile zanim podejmie decyzję ;)
  • Poziom 9  
    anna_LP napisał:
    Co do częstotliwości przełączania to wynosi ona od 200 do 230 kHz

zapraszam na stronę http://www.krugermatz.pl/module/category/7
    - tam zamieszczone są zdjęcia wnętrza wzmacniaczy

Małe sprostowanie - podana częstotliwość przełączania odnosi się do wzmacniacza KM1001 (wzmacniacz tylko do suba).
    W pozostałych wzmacniaczach (KM1002, KM1004 i KM1005 full-range) częstotliwość przełączania wynosi ok. 465 kHz.
  • Poziom 9  
    Na pewno już odrzucam zakup wyżej wymienionego wzmacniacza. Kolega "nightrunner" ładnie podsumował i za to mu dziękuję :). Teraz proszę o doradzenie jakiegoś piecyka, który będzie napędzał głośniki (dwa komplety
    dsk165 i skrzynia rockforda fosgate 250rms), cena koło 1k. zł
  • Poziom 2  
    Szukając dodatkowych info. na temat Krugera trafiłem na to forum i uważam że wypowiedzi np. nightrunner czy Zladok to zwykły "śmiech na sali"!!! Widać że chłopaki stosują zasadę - im droższe tym lepsze... zupełnie niepotrzebnie! Tak się składa ze aktualnie używam wzmacniaczy K&M 4kanalowego i mono i jestem zadowolony! Zasilają system przedni pasywnie Morel Elate i suba JLaudio w3v3. Dają rade panowie!!! Nie jest to może klasa zawodnicza SQL ale nie jest to tez tani syf!!! Z ręką na sercu mogę polecić to każdemu amatorowi CA, który nie chce zbytnio nadwyrężać budżetu... Teraz czekam jeszcze na odseparowany system 2d który będę montował na tył, po odsłuchu opisze moje wrażenia :)
    Wpadnij jutro na spota.

Zobaczymy te K&M w akcji.
  • Poziom 21  
    Kolego wild_master, z której choinki się zerwałeś ? Śmiech na sali ?
    Moja ocena tych wzmacniaczy jest całkowicie obiektywna i opiera się na danych podawanych przez producenta.
    Każdy szanujący się producent podaje moc w zakresie 20-20kHz.
    Oszuści, którzy żerują na niewiedzy biednych konsumentów podają moc dla 1kHz.
    Później powstają opinie w stylu "moc tego wzmacniacza jest prawdziwa, a tamtego fałszywa".
    Moc każdego wzmacniacza jest prawdziwa, tylko niektóre służą do generowania sygnału 1kHz, a nie do słuchania muzyki, przy max mocy podawanej przez producenta ;)
    Twoje ZADOWOLENIE jest całkowicie subiektywnym odczuciem, ja byłem całkiem zadowolony mojej Alpiny_9874 3 lata temu, ale już z tego zadowolenia wyrosłem.
    PS
    Bardzo dobry pomysł ten tylny zestaw, widać że masz pojęcie o systemach audio.
    Po zamontowaniu tyłu możesz się wybrać z siekierą na motyle i dmuchawce ;)
  • Poziom 2  
    W takim razie problem nie tkwi we mnie tylko w tobie nightrunner! Jeżeli nie słuchał konkretnego wzmacniacza a wypowiadasz się tylko na podstawie "danych" to coś tu jest nie tak...! A co do systemu tylnego to musi być jeżeli podróżuje się w więcej niż 1 osobę. Skoro jesteś takim "purystą dźwiękowym" to przepraszam że zwykłemu człowiekowi który chce mieć audio lepsze niż seryjne polecam np. Kruger&Matz! DarKuS - wydaj lepiej 5000pln na braxa niż 500pln na K&M z którego też byś był zadowolony...! "ja byłem całkiem zadowolony mojej Alpiny_9874 3 lata temu" czy nightrunner według ciebie wszyscy ludzi są audiofilami i maja słuch absolutny??? podsumowując: a;e ja nie lubię haterów!!!!!!!!!!!
    No to co odsłuchujemy K&M na spocie?
  • Poziom 2  
    Standardowo Fort Wola parking poziom -1 koło komisu samochodowego??
    Oczywiście.

Jaki samochód?
  • Poziom 24  
    wild_master napisał:
    A co do systemu tylnego to musi być jeżeli podróżuje się w więcej niż 1 osobę. Skoro jesteś takim "purystą dźwiękowym"

Herezje :!: :!: :!:

To tak jak Arizona i Chateauneuf du Pape jedno i drugie jest do picia, jedni piją Arizone pod budą, a inni Chateauneuf du Pape przy kominku. :D
  • Poziom 28  
    wild_master napisał:
    A co do systemu tylnego to musi być jeżeli podróżuje się w więcej niż 1 osobę.

A moim zdaniem wcale potrzebny nie jest. U mnie są tylko głośniki z przodu i nieważne ile osób jedzie nikt nie narzeka. U brata jest seryjnie system z tyłu i siedząc z przodu słyszy się dźwięk z tyłu bo tweetery z tyłu ma zaraz za przednim siedzeniem.
  • Poziom 21  
    Ok widzę że zaczęła się prawdziwa wojna argumentów hahaha :)
    Kolego wild_master pojmij wreszcie że moim celem nie jest oczernianie K&M tylko uświadomienie innym że to nie żadna magia i parametry podawane przez K&M to nie to samo co podają producenci droższych wzmacniaczy.
    Tzn. to co jest na stronie K&M to kłamstwo !!!
    To co nam podesłała anna_LP to prawda, bo jest tam podana moc w konkretnych warunkach pomiarowych.
    Nie twierdzę że wzmacniacz zagra na te 40W RMS i nic więcej, ale skoro producent w domyśle KŁAMIE to dobrze jest ograniczyć zaufanie do kogoś takiego.

Sam niestety dałem się kiedyś zrobić na magię parametrów i to co na początku było niesamowite dla mnie, po pół roku zaczęło być nie do zniesienia.
    Zapłaciłem 1000zł za pół roku radości !!!
    Teraz mam zestaw za trochę ponad 2000 zł i już od półtora roku jest super i pewnie tak zostanie.
    Tak więc w droższym zestawie wychodzi na razie około 700zł za pół roku radości i ta kwota wciąż maleje i jak mi się znudzi to na pewno znajdę kupca na moje klocki ;)

wild_master skąd wiesz że kolega DarKuS, który był zainteresowany tymi piecami, nie ma lepszego słuchu od ciebie ?
    Czy ty myślisz że wszyscy mają taki sam słuch jak ty ? ;)
    Żaden szanujący się specjalista nie powie że coś jest super bo słyszał ...
    Specjalista powie że coś jest lepsze bądź gorsze, albo porównywalne z czymś innym, tak żeby zainteresowana osoba wiedziała co za daną kasę otrzyma i mogła porównać do czegoś co już słyszała.

Tak więc jeśli możesz to napisz czym te wzmacniacze się tak wyróżniają w stosunku do innych wzmacniaczy, które obsłuchałeś żebyśmy mieli jakiś wzorzec porównawczy.
    Bo jak na razie twoja opinia nie jest zbyt wiele warta.