Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komunikat NTLDR IS MISSING, brak możliwości ponownej instalacji systemu Windows

29 Paź 2011 20:09 7682 10
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z komunikatem NTLDR IS MISSING.
    Dzisiaj chciałem zrobić format i podczas wgrywania Windowsa wyskoczył mi ten komunikat. Znając życie zaraz dostane posty, że ten temat był już przerabiany wiele razy i żebym szukał w postach odpowiedzi, ale jestem już po tym i przerobiłem mnóstwo możliwości.

Sposoby z których korzystałem :

kopiowanie plików NTLDR z konsoli odzyskiwania Windows,
    wpisywanie komend chdsk , fixboot , fixmbr w konsoli odzyskiwania Windows ,
    oraz chciałem usunąć ten problem poprzez program Hirren Boots CD.

Żaden ze sposobów nie okazał się skuteczny , nadal podczas wgrywania Windowsa na nowo wyskakuje mi ten piekielny komunikat :) .

Mój sprzęt to laptop z dwoma rdzeniami AMD firmy EMACHINES , 1 GB RAM , Windows XP HOME EDITION SERVICE PACK 1.

PS:

Komunikat wyskakuje po zainstalowaniu sterowników , po przejściu po całym niebieskim menu potem następuję restart i w momencie gdy Windows powinien przejść do finalizacji instalacji wyskakuje komunikat.

Wątpię żeby to miało związek z Service Pack 1 ponieważ podczas instalacji windows sformatowałem dysk i już go nie ma a komunikat i tak wyskakuje.

Zapomniałem dodać o kolejnej próbie naprawy błędy mianowicie skorzystałem z bootowanego XP z płyty Hirren Boots CD i zgrałem na dysk C plik NTLDR i teraz komunikat nie wyskakuje ale również instalator nie przechodzi do dalszej części instalacji tylko w kółko format zgranie sterowników i po restarcie dowolny klawisz rozpocznie instalacje systemu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    michalek233 napisał:
    Windows XP HOME EDITION SERVICE PACK 1.

to wyniknąć mogą: Możliwe problemy z uruchamianiem systemu Windows i wyświetlany komunikat o błędzie „Brak pliku NTLDR” w przypadku, gdy system Windows nie był aktualizowany na bieżąco, a w katalogu głównym jest zbyt wiele plików

Poza tym to dużo nie wiadomo -
    Dzisiaj chciałem zrobić format i podczas wgrywania Windowsa wyskoczył mi ten komunikat

w którym momencie wyskoczył - przed odpalaniem instalatora po zachęcie do naciśnięcia dowolnego klawisza (jeśli to instalacja z CD-ROMu) czy po pierwszej fazie instalacji itd. Szczegóły...

No i żeby nie było rozczarowania -> ten temat był już przerabiany wiele razy, poszukaj :D
  • Poziom 35  
    Upewnij się czy partycja na której chcesz zrobić instalację jest partycją podstawową i aktywną.
  • Poziom 10  
    W laptopie mam jeden dysk podzielony na dwie partycje a Windows instaluje na tej mniejszej na której był on wcześniej zainstalowany. Sam już nie wiem co robić zastanawiam się czy może problem nie kryje się gdzieś w sprzęcie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokaż jak wygląda partycja (pliki, katalogi) tam gdzie wrzuciłeś \ntldr,
    rozkład partycji, typ np. z GParted (nikt poza Tobą nie wie co to ta mniejsza partycja itd.)
    Instalator kopiuje sporo plików na partycje, nie może być tak, że zapomniał o \ntldr i trzeba po nim naprawiać...
  • Poziom 10  
    Dobrze tylko w jaki sposób mam pokazać tą partycje C : \ ?????
    Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego programu wymienionego w poście wyżej.
    A jeśli chodzi o sam plik to skopiowałem go z folderu I386 i zgrałem go na dysk C:\ do folderu NTLDR .
  • Poziom 35  
    NTLDR powinien być w katalogu głównym partycji a nie w jakimś podkatalogu.
    Jeśli obie partycje są podstawowe to do ich ktatalogów głównych skopiuj pliki:
    ntldr
    NTDETECT.COM
    Bootfont.bin
    boot.ini
    Po skopiowaniu plików sprawdź czy jest poprawa. Jeśli poprawy nie będzie to zmień partycje aktywną.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie skopiowałem te pliki wymienione w poście powyżej i zacząłem instalacje Windows. Instalator kopiuje pliki Windows i sterowniki i później po restarcie komputera po skopiowaniu plików zamiast drugiej części instalacji, na ekranie jest tylko napis odwołujący się do zaczęcia instalacji od początku "dowolny klawisz rozpocznie instalacje Windows" .
  • Spec od komputerów
    No i nie naciskasz klawisza ŻADNEGO i powinien uruchomić się system z dysku, chyba że podczas restartu przestawisz w biosie bootowanie na HDD.
  • Poziom 10  
    W biosie wszystko jest dobrze ustawione i jak nie naciskam przycisku to to nic dalej nie ma.
  • Poziom 35  
    Wskazane wyżej pliki kopiuj po instalacji a nie przed...

Dodano po 43 [minuty]:

U mnie jest 'Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD...'
    Płytę instalacyjną masz oryginalną czy przerabianą?