Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka amica ct 2011 - terkocze

ilza29 29 Paź 2011 20:57 1567 2
  • #1 29 Paź 2011 20:57
    ilza29
    Poziom 1  

Witam,

w mieszkaniu, które wynajmuję jest pralka. Jest to sprzęt zakupiony w styczniu, więc niemalże nówka sztuka. do tej pory zdążył się już spalić programator, a teraz od 2 prań pralka wydaje z siebie terkot, jakby była franią.
    wygląda to w ten sposób, ze przy nabieraniu wody i w początkowej fazie prania jest normalnie. Bęben obraca się i brzmi jak obracanie się bębna w pralce, jednakże po jakiejś chwili, kiedy pralka postanawia prać na serio, to coś w niej terkocze. Przyjrzałam się i terkot nie jest zależny od kręcenia się bębna.
    Odkręciłam filtr - pusty, wyjęłam nawet szufladkę na proszek, żeby sprawdzić, czy coś się tam nie zawieruszyło, ale też pusto.
    oczywiście sprawdziłam tez, czy to jakiś metalowy element nie trze o bęben, bo przecież w praniu mogło coś wypaść, też nic nie ma.

co to może być? Ja się niestety na tym kompletnie nie znam.
    Czy można naprawić to jakoś nieserwisowo? Niestety serwis amici pracuje tylko pon-pt 8-16 :(

dodam jeszcze, że kiedy włączyłam odwirowywanie, to zaczęło się terkotanie. Czy to uszkodzona pompa?

będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
    pozdrawiam

J.

W tytule tematu proszę podać właściwy model pralki
    <skryn>

0 2
  • #2 29 Paź 2011 21:53
    andy076
    Poziom 16  

jak w styczniu to chyba masz gwarancje??
    jak nie to zdejmij obudowe i wszystko bedzie jasne

0
  • #3 29 Paź 2011 22:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź jeszcze raz dokładnie czy nie ma czegoś w przestrzeni pracy łopatek pompy wypustowej.

0