Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bassat b5 FL 1,9 tdi 101km nie odpala błąd 18072 co robić?

30 Paź 2011 10:23 4717 5
  • Poziom 2  
    Witam,

mam taki problem:

Pewnego dnia silnik zaczął nierówno pracować, po podłączeniu do kompa okazało się ,że 3 pompowtryski są wadliwe, wymieniłem je i samochód normalnie pracował. Przejechałem jakieś 100km normalnie, odstawiłem go do garażu a gdy przyszedłem rano nie mogłem już go odpalić (kręci normalnie). po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd: "18072 Wtryskiwacz aktywacja aktualny obwod > otwarty obwod zwarcie do masy" czy jakoś tak..

Wszystkie kable sprawdziłem czujnikiem (miałem nawet wyjęte całą wiązkę na wierzch), kupiłem nawet komputer sterujący bo myślałem ze jak nie kable to komp ale i to nic nie dało.. zmieniałem nawet po kolei pompowtryski na przemian bo wadliwe były 3 a kupiłem komplet.

Skończyły mi się już pomysły i proszę o jakąś pomoc.
  • Poziom 34  
    Jedyną miarodajną metodą sprawdzania kabli, to metoda pod obciążeniem.Newralgicznym miejscem jest złącze za głowicą.
  • Poziom 2  
    myślisz że to jednak te kable? mógłbyś napisać co miałbym dokładnie zrobić? jak spr te kable pod obciążeniem? Dodam że jestem za granicą i za tydzień mam wrócić do domu :-/ a tu takie coś..
  • Poziom 38  
    Zwarcie we wiązce lub we wtrysku.
  • Poziom 34  
    Pod obciążeniem to znaczy zapinasz szeregowo np żarówkę reflektorową i sprawdzasz ciągłość przewodów wiązki silnika poczynając od złącza z tyłu głowicy (to złącze trzeba szczególnie wnikliwe obejrzeć czy niema oberwanych przewodów przegrzanych pinów itd). Zakładam że schemat masz, oraz sprawdziłeś i na plaku pali.
  • Poziom 2  
    na plaku pali bez problemu ps mógłbyś ten schemat podrzuć?