Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark FireBird 35.8 vs. LARK Free Bird 43.3 vs. GOCLEVER Navio 400

makaronmc 30 Oct 2011 12:36 21113 16
 • #1
  makaronmc
  Level 30  
  Witam

  Przedłużam umowę na Neostradę i mam możliwość wybrania nawigacji :

  - Lark FireBird 35.8
  - LARK Free Bird 43.3.
  - GOCLEVER Navio 400 PL

  Który model wybrać ?
  Pomóżcie.

  Tu są linki do trzech nawigacji które podałem, którą brać ? :

  Link

  Link

  Link
 • #2
  cepilek
  Level 26  
  Zdecydowanie Lark 43.3.
  Uzasadnienie: ekran w Larku 43.3 jest większy od tego w Larku 35.8, natomiast zalinkowany przez Ciebie Goclever nie ma portu na zewnętrzną kartę pamięci z tego co widzę w opisie.
  Posiadam Larka 43.3 i pół roku już pracuje bezawaryjnie.
  Jest on odblokowany do uruchamiania innych programów z karty zewnętrznej. Można dokupić Automapę i zainstalować na karcie pamięci zewnętrznej i bez problemu uruchomić zmieniając tylko ścieżkę dostępu w menu Larka bez utraty gwarancji. Karta SDHC 8 GB Kingston śmiga w nim bez problemów i załatwia także sporo innych multimediów, zobacz mój post w tym wątku:
  http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=29516
  Możesz się też bawić w inny sposób np. programami pod Windowsem CE w Larku, oto przykład:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1983047-0.html
  Reasumujac to z Larka 43.3 można zrobić mały kombajn czyli małego - najtańszego palmtopa niewielkim nakładem pracy...

  Żebym jednak nie był posądzony o nepotyzm i zaślepienie a także o to, że każda sroczka swój ogonek chwali, to napiszę jeszcze tak:
  w innym linku nawigacja GPS Goclever NAVIO 400 PL posiada jednak w opisie port na kartę pamięci zewnętrznej:
  http://najlepszanawigacja.pl/index.php?products=product&prod_id=77
  A więc gdyby zalinkowany przez Ciebie produkt także miał taki port na kartę zewnętrzną to GOCLEVER byłby lepszy typem procesora 468 MHz od Larka, który ma 400 MHz.
  Warto więc bliżej się zainteresować co faktycznie dają i czy są dwie wersje GOCLEVERA: 1.- z portem na kartę pamięci zewnętrznej i 2.- bez portu na kartę pamięci zewnętrznej?
  Jeżeli dają wersję Goclevera bez portu na kartę pamięci zewnętrznej to z czystym sumieniem pozostaje Ci do wyboru tylko LARK 43.3 w wersji z portem na kartę pamięci zewnętrznej :) O to też bym się ich wyraźnie zapytał! Może tylko zalinkowany opis przez Ciebie jest niepełny?

  Gdyby darowana Ci wersja Goclevera posiadała port na kartę pamięci zewnętrznej to co do przydatności tego modelu w celach multimedialnych i co do łatwości instalowania dodatkowych map i programów niech się wypowiedzą użytkownicy, którzy go posiadają...
 • #3
  kretowicz14
  Level 15  
  W 35.8 Jest łatwa naprawa w przypadku braku zasięgu i źle działającym panelem dotykowym, usuwasz MSD folder w nawigacji, w przypadku 43.3 jak brak zasięgu to na serwis musi iść.
 • #4
  Pontikos
  Level 38  
  Z Larkow to najlepszy jest GoClever ;)

  A tak na serio - to ja bym wzial tego, ktory z tych trzech jest najdozszy na allegro, tamze go sprzedal jaknajszybciej, dolozyl 50zl i kupil cos porzadnego, np. mio spirit 670 PL - koszt 350 ryksdali.

  ..Mio przynajmniej nie 'odwali kity" pewnego pieknego dnia, ot tak i nie trzeba go bedzie odsylac do serwisu na miesiac, np. w lipcu.
 • #5
  kretowicz14
  Level 15  
  Miesiąc wizyta w serwisie nie trwa. 2dni przesyłka 1 dzień na przyjęcie 2-3 dni naprawa 1 dzień zapakowanie 2 dni z powrotem . Wychodzi 9-10 dni max :)
 • #8
  kretowicz14
  Level 15  
  Rzekomo w systemie jest WM6.0CE ale można wejść dopiero w niego po użyciu programu lub odblokowaniu.
 • #10
  kretowicz14
  Level 15  
  Moja pomyłka 5.0 CE w 50.6HD jest już 6.0 CE jak dobrze pamiętam.
 • #12
  cepilek
  Level 26  
  Na każdej w/w wersji nawigacji Larka będzie chodziła Automapa z karty pamięci zewnętrznej z tym, że Lark 43.3 jest niby odblokowany "co by to nie znaczyło", czyli można samemu w łatwy sposób zmienić ścieżkę dostępu do innej mapy i Automapa u mnie śmiga od pół roku z zewnętrznej karty pamięci o czym pisałem Ci w pierwszym moim poście - tak wygląda opcja zmiany ścieżki dostępu:
  Lark FireBird 35.8 vs. LARK Free Bird 43.3 vs. GOCLEVER Navio 400
  Natomiast czy wersja LM jest tak samo wyposażona w opcję łatwej zmiany ścieżki dostępu to niech się wypowiedzą jej użytkownicy.
 • #13
  kretowicz14
  Level 15  
  W każdej wersji larka jest tak łatwa zmiana ścieżki dostępu i można ustawić na inną mapę.
 • #15
  cepilek
  Level 26  
  Mnie się wydaje jednak, że nie ma jeszcze wersji LARK 43.3 LM tak jak była wersja LARK 43.2 LM bo czytając stronę producenta nie znajduję takiej wersji jak zalinkowałeś:
  http://www.lark.com.pl/download_gps.htm
  Albo się ktoś pomylił, albo producent sam nie jest na bieżąco na stronie internetowej z tym co sprzedaje.
  W każdym razie LM znaczy tak jak wydedukowałeś wersję mapy LARK MAP co odróżnia tę wersje od innej mapy MAPA MAP (MM) które to symbole są pomijane w nazwie we wcześniejszych wersjach LARKÓW, czyli wersja LARK 43.3 jest z mapą o nazwie MAPA MAP a wersja z LM to wersja z mapą LARK MAP - obie jak ustaliłem wstępnie są sygnowane znakiem COPERNICUS, więc to tylko kolejne wersje a czym dokładnie się różnią to nie wiem... Niech się wypowie ktoś kto używał obu wersji...
 • #16
  koala106
  Level 39  
  kretowicz14 wrote:
  W każdej wersji larka jest tak łatwa zmiana ścieżki dostępu i można ustawić na inną mapę.

  Praktycznie w każdej - poza częścią 35.1 i 35.3 gdzie nie było takiej opcji.
  Quote:
  A co to znaczy LM ? Myśłałem że Lark Map czy coś.
  sam sobie odpowiedziałeś.
 • #17
  cepilek
  Level 26  
  Teraz sprawdziłem: posiadam LARK FREEBIRD 43.3 w nazwie bez LM lecz wewnątrz urządzenia jest Lark Map 1.4 (1.4.302.1457).
  Lark FireBird 35.8 vs. LARK Free Bird 43.3 vs. GOCLEVER Navio 400
  Wynika z tego, że symbole LM lub ich brak o niczym jeszcze nie świadczą. Firma LARK jest znana z bałaganu w swojej dokumentacji techicznej w instrukcjach obsługi i na stronie internetowej - dane tam zamieszczane nie nadążają za rzeczywistością. Dotyczy to także opisów portów na obsługiwane zwykłe karty pamięci SD lub Micro SD czy też Micro SDHC, średnicy gniazdek na słuchawki 2,5 lub 3,5 mm, wersji oprogramowania, sterowników itd itp...
  Reasumując przypuszczam, że wersja LARK FREEBIRD 43.3 i wersja 43.3 LM to ta sama wersja, tylko ktoś dopisał w celach marketingowych LM, aby zwiększyć popyt...
  Teraz się dopatrzyłem, że wersja właśnie za 153 złote posiada port na karty mikro SD a za 176 złotych port na karty mikro SD/SDHC z czego można wywnioskować, że druga wersja obsługuje SD jak i SDHC i tym tylko może się różnią oba te modele? No i chyba posiadam tę drugą wersje bo obsługuje mi właśnie takie karty pamięci:
  Lark FireBird 35.8 vs. LARK Free Bird 43.3 vs. GOCLEVER Navio 400
  i tę wersję z obsługą kart pamięci micro SDHC polecałbym bo obsłuży na pewno 8 GB pamięci zewnętrznej jak nie więcej a więc można już naprawdę umieścić na niej sporo swoich różnych programów...
  Nie polecam zakupu tej wersji za 153 złote, albowiem mogą to być wyprzedaże bubli a do takiego zdania upoważniają mnie powoli wnioski z n/w linku:
  http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=29256&postdays=0&postorder=asc&start=0