Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Wave II czy warto kupić? Opinie użytkowników

PiotrekpPl123 30 Paź 2011 11:09 2492 6
  • #1 30 Paź 2011 11:09
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    Od jakiegoś czasu "choruje" na Samsunga wave II i w związku z tym mam prośbę do wszystkich użytkowników tego modelu o pomoc w podjęciu decyzji czy warto kupić ten model. Bardzo bym prosił o opisanie praktycznych wad i zalet tego telefonu z perspektywy użytkownika. Co jest również ważne dla mnie jak się spisuje nawigacja na tym sprzęcie gdyż do tych celów też był by wykorzystywany. Czy jest płatna czy darmowa, jak z dokładnością itp. Jak wygląda kwestia wbudowanego aparatu/ kamery? W mediach jest chwalony a jak to wygląda w praktyce? I na koniec pytanie odnośnie ceny. W sklepach internetowych można go nabyć już za 750-800zł a patrząc w salonach sprzedaży u operatorów jest to kwota 200zł wyższa. Czym spowodowana jest ta różnica? czy tylko pazernością salonów. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

0 6
  • #2 30 Paź 2011 11:13
    Dacomos
    Poziom 33  

Moim zdaniem szukaj wave I
    jest lepsza
    Lepszy LCD szybszy procesor
    i wielkosc lepiej lezy w recę:-)

0
  • #3 30 Paź 2011 12:09
    Dawid90u
    Poziom 23  

Witam
    Od kiedy to Wave I ma szybszy procesor od Wave II? Oba mają ten sam procesor 1GHz.
    Jedynie czym się różnią to wielkością i typem ekranu.
    Wave I ma Super Amoled 3,3"
    Wave II ma Super Clear LCD 3,7"
    Osobiście posiadam Wave II od kwietnia i nie mam złego zdania o nim. W obu tych telefonach najnowszy oficjalny system to Bada 1.2 Ale niedługo wychodzi już wersja 2.0 która wnosi wiele nowości i zmian. I tu akurat myślę że Wave II wygra bo 2.0 wprowadzi menu z ikonkami 4x4 i z większym ekranem będzie łatwiej trafić w ikonki.
    Aparat jak to aparat w telefonach. 5mpx, robi ładne zdjęcia ale zawsze czegoś brakować będzie fotce :) Za to nagrywanie w HD się chwali.
    Z nawigacją bywa różnie, raz łapie szybko fixa, raz trzeba czekać. Albo najlepiej wystukiwać kod na wyczyszczenie danych i ściągnięcie nowych. Ale ponoć w wersji 2.0 już problemów żadnych nie ma. Oprogramowania do nawigacji jest trochę. Od płatnych do darmowych. Np Navitel

Ogólnie Wave I jest popularniejsza, więcej ludzi ją ma. Co uczyniło to że nawet można do niego wgrać androida. Lecz wszystko jeszcze nie działa i nie wiadomo jak z tym będzie bo prace ciągle trwają. Być może i wydadzą wersje na Wave II

0
  • #4 30 Paź 2011 12:13
    excray
    Poziom 38  

szczurek_1990 napisał:
    Od kiedy to Wave I ma szybszy procesor od Wave II? Oba mają ten sam procesor 1GHz.
    Jedynie czym się różnią to wielkością i typem ekranu.

Zgadza się. Ale z powodu większego ekranu (rozdzielczość) a co za tym idzie większej ilości danych jakie trzeba do ekranu w Wave II przesłać, jedynka jest szybsza. Sam wybierałęm między I a II bo miałem w tej samej cenie i zdecydowanie jednak I. Raz że szybszy, dwa że lepsza czerń, kąty widzenia i kolory, mniejszy co jest dla mnie zaletą, a po czwarte "jedynka" dłużej pracuje na baterii na czym bardzo mi zależało.

0
  • #5 30 Paź 2011 12:41
    Dawid90u
    Poziom 23  

No i też błąd :) Oba mają tą samą rozdzielczość 480x800
    A który szybszy czy wolniejszy to zależy też od paru czynników. Od włożonej karty pamięci i jej klasy. Wersji oprogramowania. Po uruchomieniu oszczędności systemu, czy jasności ekranu. Ale co jak co, Bada i długość trzymania baterii wygrywa z Androidem gdzie po dwóch dniach trzeba ładować.

0
  • #6 30 Paź 2011 15:15
    excray
    Poziom 38  

szczurek_1990 napisał:
    No i też błąd :) Oba mają tą samą rozdzielczość 480x800

Nie do końca. Cytat: "W Wave S8500 wykorzystano matrycę PenTile, która powoduje, że rzeczywista rozdzielczość jest mniejsza niż deklarowane 480 x 800 – około 360 x 640. Wynika to z obecności dwóch typów pikseli, które złożone są z dużego, niebieskiego lub czerwonego subpiksela oraz małego zielonego subpiksela."
    Mimo że efektywnie wygląda to jak 480x800 to od strony sterowania zachowuje się to jak 360x640 czyli przy założeniu identycznej transmisji jest 1,6 razy szybsze wypełnienie grafiką takiego ekranu.

0
  • #7 15 Lis 2011 21:40
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak zdecyduje się na waveII:) Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo