Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB Networking Server - czy da się używać pod Linuxem, wgrać inny firmware

30 Paź 2011 11:41 1319 4
  • Poziom 9  
    Witam

Zakupiłem coś takiego: USB Networking Server/USB 2.0 Network adapter, w/o printer Conrad.
    Podłączyłem do routera. Podłączyłem dysk usb. Wgrałem sterownik i program do obsługi dysku. Dysk został rozpoznany w programie ale nie miałem do niego dostępu. Okazało się, że adapter nie obsługuje ntfs. Aktualizacja firmware i po kłopocie. Program pozwolił mi dostać się do zawartości dysku. Czyli według producenta wszystko działa.

Teraz moje pytania:

Czy da się w jakiś sposób zobaczyć dysk w sieci bez sterowników i programu np. korzystać z niego w Linux? (Obecnie jest widziany tylko w Windows za pomocą specjalnego programu dołączonego do dysku)

Jak zobaczyć co urządzenie ma pod „maską” bez rozbierania go?(np. podłączenie do karty sieciowej w Linux i wydanie odpowiedniej komendy. Nie znam takiej komendy)

Czy do takiego urządzenia da się wgrać alternatywny firmware? ( zależy mi na serwerze FTP)

Docelowo chcę wykorzystać urządzenie do zgrywania obrazu z kamery IP na dysk usb podłączony do tego urządzenia bez uczestnictwa komputera.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Behemot80
  • Poziom 9  
    jak zrobić aktualizacje firmware? pobrałem sterowniki, soft i firmware ze strony producenta, jednak nie mogę znaleźć sposobu aktualizacji firmware urządzenia.
  • Poziom 9  
    Witam

Podaj proszę jaki masz obecnie soft. Do jakiego softu chcesz zrobić update?

Pozdrawiam
    Szczecin (moje miasto)

behemot80
  • Poziom 9  

po zainstalowaniu sterowników zaczęło wszystko działać.
    Jednak znalazłem na stronie producenta coś takiego:

nie potrafię tego otworzyć, ale zakładam , że jest to najnowszy firmware.
    Co to jest snake OS ?

Szczecin
  • Poziom 9  
    Witam

W związku z tym, iż prowadziłem wiele wątków na różnych forach nastąpiła pomyłka w opisywanym sposobie zmiany firmware. Wcześniej opisałem zmianę dla urządzenia ns K-330.
    Już to prostuję.

Urządzenie o którym mowa w tym wątku z tego co widzę ma już wgrany najnowszy firmware więc nie da się zrobić update. To czy posiada najnowszy firmware najłatwiej sprawdzić podłączając do urządzenia dysk z partycją NTFS. Jeżeli urządzenie jest w stanie odczytać taki dysk to jest to najnowszy firmware.
    Jeżeli chodzi o drugi plik ze strony producenta to jest to najnowszy soft dla Windows. W moim przypadku działał mniej stabilnie niż ten załączony oryginalnie na płycie cd. Testowałem na Windows 7.

Jeśli chodzi o samo urządzenie to niestety nie jest ono pierwszej jakości. Brak współpracy z Linux był dla mnie istotną sprawą . Po paru dniach walki zdecydowałem się na zakup ns K-330 i zmianę oryginalnego softu na Snake OS.
    Snake OS jest alternatywą dla oryginalnego firmware zastosowanego w urządzeniu. Jest to Linux.

Wracając do Conrada. Proszę sprawdzić czy urządzenie współpracuje z NTFS. Jeśli tak to na dzień dzisiejszy jest to najnowszy firmware. Więcej niestety na obecną chwilę nie da się wycisnąć z tego urządzenia ze względu na słaby procesor i zbyt małą pamięć flash jak i ram.

Pozdrawiam

behemot80