Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto ThermoTop T BW50 schemat

30 Paź 2011 13:49 4816 9
  • Poziom 19  
    Witam, mam webasto z tematu, jest to webasto przelewowe, ale mam problem z jego podpięciem do Opla Astry G z silnikiem X18XE1, gdyż to auto nie posiada przelewu, jak podłączyć to Webasto do układu paliwowego auta.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Oddzielny zbiornik, bezpośrednio ze zbiornika, w przewód zasilający z zaworkiem zwrotnym.
  • Poziom 19  
    Ok, wpinam się w przewód zasilający, gdzie dać zaworek zwrotny, w którą stronę ma być skierowany i co zrobić z powrotem z Webasto?
    Jeśli dobrze rozumiem to przewód zasilający listwę wtryskową mam przeciąć, wpiąć do Webasto, powrót z Webasto zaopatrzyć w zaworek zwrotny skierowany w stronę listwy, który później mam podpiąć do listwy
  • Poziom 18  
    Powrót z Webasto? Tam nie ma powrotu.
  • Poziom 19  
    Piszę przecież że mam Webasto które wpina się w przelew w aucie, jest wejście i wyjście z Webasta, w poprzednim aucie w którym miałem to Webasto miało powrót z listwy wtryskowej do zbiornika i tam właśnie było wpięte to Webasto, wyjście z listwy wtryskowej było podpięte do wejścia Webasto, wyjście z Webasto było podpięte dalej do powrotu do zbiornika.
  • Poziom 18  
    Paliwo na powrocie jest tylko podczas pracy silnika i będzie pracowało jako dogrzewacz. Można wpiąć w powrót zbiornik z przelewem i będzie zapas paliwa na pracę jako postojowe.
  • Admin grupy Samochody
    Ja bym proponował założyć termo top c z pompką paliwa i po problemie.Jak podłaczysz do zasilania to może wytwożyć się podciśnienie w trakcie pracy pieca i nie pobierze paliwa,piec zgaśnie do tego będziesz musiał pokręcić żeby odpalić auto.
  • Poziom 19  
    Jan Nojszewski napisał:
    Paliwo na powrocie jest tylko podczas pracy silnika i będzie pracowało jako dogrzewacz. Można wpiąć w powrót zbiornik z przelewem i będzie zapas paliwa na pracę jako postojowe.

Tylko zrozum że u mnie w aucie nie ma powrotu z listwy wtryskowej, w poprzednim aucie które miało powrót z listwy, piec był wpięty szeregowo w powrót do zbiornika, działało to wyśmienicie jako dogrzewacz i jako ogrzewanie postojowe.

Dodano po 1 [minuty]:

T5 napisał:
    Ja bym proponował założyć termo top c z pompką paliwa i po problemie.Jak podłaczysz do zasilania to może wytwożyć się podciśnienie w trakcie pracy pieca i nie pobierze paliwa,piec zgaśnie do tego będziesz musiał pokręcić żeby odpalić auto.

A jakby wpiąć piec równolegle do zasilania listwy wtryskowej? Do tego na wejściu i wyjściu z Webasto dać po zaworku zwrotnym?
  • Admin grupy Samochody
    Możesz spróbować ale piec pobiera paliwo ze swojego wbudowanego w piec zbiornika jak tam będzie za szczelnie piec wygaśnie.Zrób test "na stole" podłacz webasto jak do odpalenia zatankuj paliwo i połacz kawałkiem wężyka wejście i wyjście paliwa z pieca.Gwarantuję Ci że po chwili płomień zgaśnie.
  • Poziom 10  
    witam wszystkich nie będę zakładał następnego tematu. Wie ktoś może jak powyższe webasto spiąć z klimatronikiem w a4 b5 po lifcie