Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai santa Fe 2003r. 2.0 CRD odcina paliwo w dziwnych okolicznościach

30 Paź 2011 18:27 8539 7
 • Poziom 14  
  witam
  zwracam się do Was z następującym problemem, mianowicie w Santa Fe wymieniałem uszczelnienia w pompie CR, ciekły dwie z 3 sekcji a i tak jeździł i to nieźle, ale zaczął mieć kłopoty z odpalaniem.
  Pomopę wtryskową wymontowałem z samochodu wymieniłem uszczelki, została ponownie zamontowana, przepłukałem ją podłączając zasilanie i przelewając za pomocą pompki zasilającej około 200ml ropy. Poskręcałem wszystko do kupy i:
  1. jak auto stoi silnik pracuje normalnie i wkręca się na dowolne obroty
  2. w trakcie jazdy na 1 biegu jedzie normalnie można kręcić do dowolnych obrotów
  3. w przypadku włączenia każdego innego biegu można jechać samochodem jedynie do około 2000 - 2500rpm, po osiągnięciu których odcina pompkę zasilającą. Należy wyciągnąć kluczyk ze stacyjki, odczekać około 10s, i można go odpalić. Przy próbie odpalenie od razu po zgaśnięciu nie słychać pompki zasilającej i tym samym nie daje się uruchomić.
  4. jeśli się go rozpędzi do dowolnej prędkości i wrzuci luz w trakcie toczenia też można kręcić do dowolnych obrotów - odcina więc jedynie gdy skrzynia jest na 2 i wyższym biegu.
  5. wywala błąd P1181 - Fuel Pressure Monitoring, po jego wykasowaniu nic się nie zmienia, czasami przy którymś z kolei odpaleniu kontrolka błędów gaśnie sama z siebie, ale i tak odcina w opisanych sytuacjach, po czym znowu sygnalizuje błąd.
  Odcina przy różnych ciśnieniach paliwa na listwie, ciśnienie normalnie rośnie wraz z obrotami, gdy auto stoi przy około 4000rpm osiąga ok. 900MPa, w czasie jazdy ma do tych 2000rpm między 360 - 390 MPa.
  Oczywiście przed wyciągnięciem pompy nic takiego nie miało miejsca.
  Macie Panowie jakiś pomysł na rozwiązanie sytuacji?
 • Poziom 14  
  czujnik ciśnienia ? czy regulator wg Ciebie?
 • Poziom 14  
  Czy naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć coś konkretnego?
 • Poziom 34  
  Gdzieś na forum hyundaia ktoś opisywał identyczne objawy , ale nie mogę się do tego opisu dokopać. Przemek coś ci się w jednostkach ciśnienia pomyliło.
 • Poziom 35  
  Najczestrza przypadłos Hyundaia Sanata Fe to odpadajaca farba w zbiorniku i zatykajaca sie pompa podajaca paliwo. A poza tym zawór EGR i dwu masa. jest pare błędów w sofcie, ale poza tym autka smigaja jak ta lala. Zmierz cisnienie paliwa po stronie niskiej. Powinno byc min 2 bary.
 • Poziom 1  
  Witam. wiem że parę latek minęło, ale jaka była przyczyna w santku z tym gaśnięciem? Z góry dziękuję.