Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 350, białe plamy na kopiach.

30 Paź 2011 18:47 1651 6
  • Poziom 8  
    Zakupiłem używane Ricoh Aficio 350. Podczas testu na miejscu, wszystko zdawało się być ok. Po przetransportowaniu go do mnie, pojawiły się jednak problemy. Nie jestem serwisantem, nie zajmuje się tym i moja wiedza jest podstawowa. Potrzebowałem kserokopiarkę na własny użytek, którą można samemu serwisować.

Podczas drukowania zdjęć i kserowania rzeczy o dużym zaczerwieniu zaczęły pojawiać się widoczne na zdjęciu plamy.

Najpierw sprawdziłem wszystko z pasem transferowym. Wyczyściłem całość, obróciłem pas, finalnie nawet założyłem inny moduł. Bez zmian.

Potem kombinowałem z modułem bębna. Wyczyściłem rolkę ładującą i nic to nie dało. Wymiana modułu na inny też pozostawiła sprawę bez zmian.

Potem wymieniłem moduł bębna na inny i też nic to nie dało.

Czy spotkał się już ktoś z czymś takim i mógłby mi doradzić w czym leży problem? Bo kończą mi się pomysły.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ricoh Aficio 350, białe plamy na kopiach.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wygląda jakby brakowało dewelopera. Czy podczas transportu nie wysypał się z niej czarny proszek ? Najlepiej byłoby wymienić deweloper i zainicjować go.

C.
  • Poziom 8  
    w środku trochę było rozsypane, chociaż był to chyba toner.

nie rozumiem tylko, czemu akurat z tej jednej strony robią się te białe plamy.

mam jeszcze jeden stary moduł wywoływaczki, spróbuje ją podmienić i zobaczyć co się stanie.
    bo bez wymiany developera, raczej nie da się jej w żaden sposób wyczyścić?

Dodano po 32 [minuty]:

okazało się to rzeczywiście winą dewelopera. Zawsze bałem się ruszać i grzebać z tym modułem.
    Po wyjęciu mogą uwagę zwróciło nieregularne rozłożenie na wałku magnetycznym. Właśnie po tej stronie, gdzie robią się plamy.

Gdy włożyłem inny moduł developera, kopie są ok, dużo bardziej czarne. Zobaczę ile na nim uda się pociągnąć.

Czyli muszę wykosztować się na developer i najlepiej zmienić też uszczelkę?
    Może uda Ci się na tej wywoływaczce pojechać jeszcze trochę. Kopiuj i obserwuj czy nie będzie blednąć albo się przedozowywać. Wymiana dewelopera byłaby najlepszym rozwiązaniem.

C.
  • Poziom 8  
    po wydrukowaniu 25 stron A3 fotografii ostatnie są już totalnie jasne.

szybko więc ta wywoływaczka padła:) wiem, że była wyjęta z mocno wyeksploatowanego ksera.
    czy jest możliwe, że developer gdzieś ucieka? i stąd pierwsze kopie były ok a już jest za jasno?

uszczelka na module wyglądała ok. co jeszcze może na to wpływać?
    Deweloper pewnie nie ucieka tylko napięcia jej się porozłaziły i widzi że ma tonera dużo a tak na prawdę blade kartki idą. Zacznij może od dobrego wyczyszczenia tego ksera , ustawienia napięcia ID sensora i dodozowania kopiarki w kodach (2-207 jak mnie pamięć nie myli) i przy okazji będziesz widział czy taki delikatnie "piaskowaty" proszek się nie wysypuje do środka.

C.
  • Poziom 8  
    bladość kopii rozwiązała się w momencie, gdy nagle wyskoczył komunikat "koniec tonera".

okazało się, że butle z tonerem, które dostałem razem z ksero, wcale do niego nie są:) silnik nie pasował do spodu butli i nimi nie kręcił.

wsadziłem starą butlę z tonerem (chyba się nie starzeje?), maszyna zassała sobie toner.
    zrobiłem kopię i jest teraz problem w drugą stronę:) litery na kopii są aż wypukłe a robiąc kopie czegoś czarnego, są aż sztywne od tonera.

zrobiłem "ID Sensor PWM Setting". Wcześniej było 111, teraz ustawił sobie 184.
    na kopiach poza tym robi się trochę szarego tła.

z czym muszę teraz pokombinować?

dziękuje za dotychczasowe porady!

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

problemem okazał się jednak być na 100% developer.

ten moduł który podmieniłem miał go już zużytego i dlatego robiły się czarne kopie. po włożeniu poprzedniego jest już ok, robią się tylko te białe plamy.

muszę więc niestety się wykosztować i kupić developer nowy.

Dodano po 22 [minuty]:

heh rozwiązanie problemu okazało się nie dotyczyć niczego w środku maszyny. no prawie...

winowajcą białych plam na kopiach była nierówna podłoga!
    po podłożeniu klocków i wypoziomowaniu z poziomicą problem zniknął.