Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deinstalacja programu - bez skutku

30 Paź 2011 20:21 2588 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam bardzo poważny problem, związany z błahym odinstalowaniem programu.
    Długa historia, ale może warto dokładnie opisać problem.

Od lipca tworzyłem w programie Corel Video Studio Pro X4 film dokumentalny, którego premierowy seans jest w najbliższy piątek w pobliskim kinie. Film ma 1 godz 52 min. Robiłem go cztery miesiące.
    W ubiegłym tygodniu został ukończony projekt i był gotowy do renderingu i zrzucania na nowo zakupiony dysk zewnętrzny (film miał mieć ok. 20 GB). Jak na razie nie renderowałem go. Chciałem to zrobić dzisiaj, ale...
    Miałem mały problem. Na wszystkich nośnikach typu pendrive, karta pamięci, kamera, dysk zewnętrzny zamiast folderów widniały jedynie skróty o nazwach tych folderów, które nigdzie nie prowadziły. Nie wiem co mnie tknęło, żeby zająć się tym problemem własnie tydzień przed premierą filmu. Na forum poprosiłem o pomoc jak naprawić nośniki. Udało się. Wysyłałem logi OTL, ktoś mi odsyłał co mam robić. Wszystko się udało i nośniki naprawione. Tylko, że... Najprawdopodobniej podczas tej naprawy zostały usunięte jakieś pliki budujące program Corel Video Studio Pro X4, bo gdy dzisiaj go chciałem otworzyć by zrenderować film, program się nie otworzył, wyskoczył komunikat o braku jakiegoś pliku DLL. Ściągnąłem go nawet i wrzuciłem do folderu programu w Program Files. Niestety dalej inne dziwne komunikaty nie pozwalały na otwarcie programu, podobno jedyną drogą ratunku była ponowna instalacja programu. Tak więc rozpocząłem deinstalację. Po kilku sekundach zorientowałem się, że tym samym mogą się usunąć pliki, które wytworzył program dla projektu mojego filmu, które zajmowały ponad 80GB!. Nie było możliwość przerwania deinstalacji, więc użyłem prostego Ctrl+Alt+Del. Następnie skopiowałem na dysk zewnętrzny te 80 GB plików projektu i chciałem dokończyć deinstalację programu. Niestety kreator deistalacji podaje następne komunikaty o braku jakiegoś pliku setup.misi (być może wykasowanego już podczas pierwszej próby deinstalacji programu). Próbowałem programami Revo Uninstaller i Smarty Uninstaller i dalej ten sam komunikat. W akcie desperacji usunąłem cały folder Corel Video Studio Pro X4 z folderu Program Files. Następnie chciałem zainstalować program, lecz wyskakuje pierwszy kreator instalacji, pasek procesu dochodzi do końca, okienko znika i cisza...

Jedyną możliwością na odratowanie filmu jest poprawne, całkowite odinstalowanie programu Corel... po czym ponowne jego zainstalowanie, ale za nic nie mogę sobie z tym poradzić.

Bardzo proszę o pomoc.
    Najgorsze jest to, że już zaprosiłem na ten pokaz (4.11.2011) 250 osób
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Miałeś infekcję? Jak tak to jaką?
    W takiej kryzysowej sytuacji doradziłbym zainstalowanie systemu i Corela na innym dysku/komputerze, zrenderowanie filmu a dopiero potem naprawianie pierwotnego systemu...
  • Poziom 9  
    Niestety. Projekt musi być zrenderowany na tym komputerze na tym dysku. Tych kilkaset plików tworzących projekt jest zapisanych pod określonym linkiem wewnętrznym. Przenosząc plik projektu lub jakikolwiek plik wideo składający się na projekt, w inne miejsce nie byłoby możliwości renderingu.

Dodano po 1 [minuty]:

Także bardzo bym prosił o pomoc jak mogę te resztki programu odinstalować by zainstalować go ponownie.
  • Poziom 43  
    A zainstalowanie systemu na innej partycji tego komputera i tego dysku i ewentualnie odpowiednia zamiana liter partycji po instalacji wchodzi w grę?
  • Poziom 9  
    Według mnie za duże ryzyko raczej. Na pewno jest jakiś sposób na usunięcie tego co zostało po programie. Tylko jeszcze go nie znam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Może spróbować zrobić kopię rejestru np poprzez przywracanie systemu, następnie, za pomocą narzędzia do czyszczenia rejestru np reg cleaner usunąć wszelkie pozostałości programu z rejestru i próbować instalować jeszcze raz ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A dlaczego nie poprosiłeś o poradę autorów programu, czyli firmę Corel?
  • Poziom 9  
    @jankolo, prawdopodobnie zrobię to, jeśli nie poskutkuje program, który polecił mi Dziarski Hank lub inne tego typu. Wydaje mi się, że usuwanie pozostałości, źle odinstalowanego programu nie wymaga jakichś wielkich procedur (według mnie - trochę zielonego w tym temacie). Mam nadzieję tylko, że nie pogrożę się jeszcze bardziej...
  • Poziom 9  
    CCleaner znalazł sporo plików pozostawionych przez Corela, ale to chyba nadal nie wszystko. Gdy chcę zainstalować Corela ponownie pojawia się komunikat:
    Deinstalacja programu - bez skutku

Total Uninstaller podobnie jak Odkurzacz, Revo Uninistaller czy Smarty Uninstaller znajdują tylko programy w pełni zainstalowane i jak na razie nie znalazłem możliwości usunięcia wszelkich pozostałości po Corelu.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Kiedyś też miałem bardzo poważny problem ze specjalistycznym symulatorem pewnej maszyny. Też usunąłem częściowo pliki programu i za nic w świecie nie mogłem poprawnie na nowo zainstalować tego programu, bo on najpierw chciał się poprawnie odinstalować a nie mógł. Usuwałem też wpisy z rejestru, ale nic nie pomagało. Wpadłem na taki dość prosty sposób. Zainstalowałem ten program na innym komputerze i po prostu skopiowałem folder tego programu z lokalizacji "Program files" do docelowej lokalizacji. O dziwo program można było w końcu odinstalować i na nowo zainstalować bez przeszkód. Spróbuj, może zadziała. Tylko trzymaj przynajmniej dwie kopie cennego materiału, bo nie wiadomo czym to się skończy.
  • Poziom 9  
    Wygląda na to, że najprostsze sposoby są najlepsze.
    MAJSTER XXL! Jesteś wielki!