Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2818A płyta Samsung CMG7377

05 Gru 2004 21:06 840 3
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu siedzę nad tym monitorkiem. Leży zasilanie. Dostałem go z kompletnie zwartym 2sk1358 (wszystkie nóżki) - poza nim nic nie stwierdziłem. Mimo wszystko wymieniłem elki przy hybrydzie, 2 diody RGP02-12 i oczywiście wstawiłem nowy tranzystor. I nic. Przetwornica nie startuje. Zgodnie z tym co na różnych forach to jest to odpowiednik Samsunga CMG7377 ale posiada inną hybrydę w zasilaczu - ma 17 lub 18 nożek. Poza tym stoją tam dodatkowo kondensator C659 4,7u/250V rezystor R605 stojący przy TIPie Q602 ma wartość 2,7k, dodatkowo między dodatkowymi nóżkami hybrydy stoją C635 22u/100V i R631 10k. Napięcie na emiterze TIPa - 6V. wszystkie rezystory zabezpieczające - sprawdzone. Czy ktoś posiada właściwy schemacik i może podać właściwe napięcia albo udostępnić go na forum elektrody? Jeśli nie to jak sprawdzić czy nie leży hybryda? Jeśli nie hybryda to gdzie szukać usterki? Na jakim układzie oparta jest hybryda? Proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    jak padl klucz w zasilaczu to na 90procenT padl i sterownik -
    a jak sprawdzic? - wysTarczy oscyloskop, czy sa impulsy na bramce
  • Poziom 16  
    Czy ma ktoś może schemat wewnętrzny hybrydy? Z tego co "wystaje" z układu to jest to coś pomiędzy hybrydą z monitora Samsung 17GLi a układem z Monitora SAMTRON SC-726glx (na pewno wystają 2 transoptory 6-nóżkowe) ale nie pasują mi liczba nóżek hybrydy. Mile widziany schemat dla monitora HP D2616. Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 16  
    Rozparcelowałem hybrydę i walnięty był układ KA1842b. Wstawiłem nowy i przetwornica na żarówie wystartowała. Na PK zwarty do masy LM2427L. Pytanie co jeszcze może przywierać, bo tranzystor na żarówie powolutku się zagrzewa (sprawdzałem do 60 stopni). Równocześnie nagrzewa się 2SC5129. Napięcia na pierwszej przetwornicy są prawie identyczne ze schematem Samsunga 17GLi: 197V, 81V, 35V, 14V, 15V, 6.3V, -12V na żarówie 60W. Pozdrawiam.
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    Po wymianie układu LM2427T oraz elektrolitów na B+ i wyregulowaniu napięć lini oraz HV monitor hula - pozostałe napięcia niemal idealne. Pozdrawiam.