Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia n8 czy coś innego?Czy warto go kupować?

30 Paź 2011 21:35 5085 14
  • Poziom 18  
    Witam!

Ostatnio zepsuła mi się k800i:/ Szkoda bo nawet dobry fon i może go naprawię i będę miał jako zastępczy. A chce coś nowego kupić. Ogólnie jestem zwolennikiem Sony Ericssona lecz Xperie nie podobają mi się za bardzo:/ Miałem kiedyś Satio i byłem z niego zadowolony lecz bateria w nim i trochę wolny procesor to porażka i ostatnio myśle nad zakupem Noki n8. Niny jest bardzo zachwalana i mi sie też podoba, ale chciał bym się Was doradzić czy warta on 1000zl(chce raczej kupić nowy na gw).

Potrzebuje tel z dobrym aparatem,gps,szybko działający procesor(żeby się nie przycinał, żeby się wygodnie na nim pisało sms, i bateria w miarę trzymała a także dobry odtwarzacz muzyki- te cechy musi mieć mój tel.

Co do N8 to wiem żeby baterie wymienić to nie jest łatwe bo jest zabudowana,podejrzewam że odtwarzacz może mieć słaby, słuchawki słabe bo nokia nigdy nie miała dobrego nagłośnienia.

Podajcie powody za i przeciw czy warta go kupić? Ewentualnie czy jest jeszcze coś w cenie 1000zl na podobnej półce z nokii i SE?
    Czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 36  
    Ja uzywam N8 prawie rok, najlepszy telefon w mojej karierze, najdluzej go mam, satio tez byl idealny, mi sie nie mulil. Enka robi dobre zdjecia, satio na makro lepsze, ale filmy kreci super, jak podlaczy sie ja jeszcze po HDMI to powala na kolana, plusem jest host usb,transmiter, gps lapie sygnal w 5-10sekund, co do muzyki to gra nawet glosno i czysto, nie ocenie bardziej bo nie uzywam enki jako mp3. Nie muli sie ta nokia, ale kazdy ma inne zdanie. Z se to tylko arc, sam niedawno chcialem ja kupic, ale to juz prehistoryczny model przy i9100, arc ma niby najlepszy aparat niby w androidach ale furory n mnie nie zrobil.
  • Poziom 18  
    O widzisz...a jak w N8 sprawuje się bateria przy normalnym użytkowaniu?(Kilka sms dziennie, z 15min rozmow, troche zdięc, troche wifi,) ile potrzyma? Nie jestem jakims wielkim wyjadaczem baterii ale chciał bym żeby potrzymała chociasz 2-3dni normalnie.
    A jak odtwarzacz i słuchawki? Miałem kiedys Nokie 5200slide chyba taka roozsówana srebrna i kijowe jak nie wiem tem byly słuchawki :/ A w tej nokii? Jest jakośc i bass na słuchawkach? Zdięcia jak wyglądają w porównaniu z Satio?Który lepszy pod wzgłedem zdi?
    Proszę poprawić błędy w wiadomości- przed wysłaniem użyj przycisku "Pisownia". jever 23
  • Poziom 36  
    Pod względem oba są dobre, mówię że na makro satio lepiej, co do muzyki to gra i tyle, nie znam się na tym. Baterie ładuje codziennie, bo jak się kładę spać to np mam 7/8 kresek, a rano już ze 3,4, w dzień dużo używam wifi, około 2-3 godzin, 50 smsów, 20 minut rozmów, czasem wytrzyma mi 1,5/2 dni. Ja po przesiadce z K800i, K850im C905, W995, Satio, X10 nie narzekam na zdjęcia.

Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html . Proszę poprawić- jever 23.
  • Poziom 18  
    O widze ze byłes na AirShowle :)
    No zdiecia robia wrazenie :)O to mi chodzi , widze ze aparat juz jest taki jak ja chce :)
    Z tego co mowisz to ubolewam nad bateria :/ Nie mam sie co dziwic bo w takich telach jest to norma ...ale myslalem ze ze 2-3dni by potrzymala do takiego naormalengo uzytkowania a tu standardowo ladowniae codzien:/Szkoda bo mylsalem ze w tym modelu jest mozncvniejsza:/ Hmm no nie wiem co mam zrobic...Wumie nic nie widze na rynku ciekawego oprocz satio badz N8 za rozsadne pieniadze ....hmmm nie wiem a Navi gacja ja kw tym chodzi?

Dodano po 14 [minuty]:

Czy miałeś jakieś problemy z tym tel ze sie wieszał? coś sie popsuło?wyłaczał samowolnie?
    Proszę poprawić błędy w wiadomości- przed wysłaniem użyj przycisku "Pisownia". jever 23
  • Poziom 36  
    W przeciągu roku zawiesił mi się ze dwa razy tak że musiałem resetować włącznikiem. Navi szybko łapie sygnał, używałem garmina i ovi i nigdy nie zginąłem. A co do air show to byłem bo to u mnie w mieście ;). Tak jak mówisz narazie pod względem zdjęć to nie ma nic lepszego, były targi nokii czekałem na N8-01 i nic, se ma prezentować coś w marcu nowego. Co do wadliwości to pękła mi tylko obudowa przy minijacku, a dziewczynie która używa też enki pękła zaślepka hdmi (to wady fabryczne).
  • Poziom 18  
    No w marcu to bede sobie mogl pozwolic na zmiane po N8 na jakiegos SE jak wyjdzie ciekawy :) Hmmm skoro mowisz ze tel jest warty te marne 1000zl to chyba go wezme no bo co zrobic :) W k800i wymienie dzoja jutro i sobie zostawie a N8 kupie jutro na allegro bo sa nowki za ok.1100zl na gwarancji 2lata wiec nie mam na co sie ogladac :)
    No 2 zwiechy przez rok to ujdzie :) A mam pytanie jszcze co do wyswietalacza ..ile on ma cali? I dobrze sie tel trzyma w reku? i pisze sms? Bo Satio troche byl za duzy jak dla mnie i cos sms sie nie wygodnie pisalo:/ ale to mały szczegół:)

Dodano po 2 [minuty]:

I jaki kolor polecasz tego tel? Ja mysle albo pomaranczke wziasc albo uniwersalnego Blacka:)Co mysiesz?
  • Poziom 21  
    woda_cisowianka007 napisał:
    I jaki kolor polecasz tego tel? Ja mysle albo pomaranczke wziasc albo uniwersalnego Blacka:)Co mysiesz?
    Żartujesz, prawda? :D
  • Poziom 36  
    woda_cisowianka007 napisał:
    No w marcu to bede sobie mogl pozwolic na zmiane po N8 na jakiegos SE jak wyjdzie ciekawy :) Hmmm skoro mowisz ze tel jest warty te marne 1000zl to chyba go wezme no bo co zrobic :) W k800i wymienie dzoja jutro i sobie zostawie a N8 kupie jutro na allegro bo sa nowki za ok.1100zl na gwarancji 2lata wiec nie mam na co sie ogladac :)
    No 2 zwiechy przez rok to ujdzie :) A mam pytanie jszcze co do wyswietalacza ..ile on ma cali? I dobrze sie tel trzyma w reku? i pisze sms? Bo Satio troche byl za duzy jak dla mnie i cos sms sie nie wygodnie pisalo:/ ale to mały szczegół:)

Dodano po 2 [minuty]:

3,5 cala, dla mnie wygodny, ja mam na nim etui z angry birds CC 5000 lub CC 1005 i ten drugi fajnie chroni przed upadkami, rysami, wykonanie enki jak najbardziej dobre bo z metalu, nic nie skrzypi, tylko ten plastik na górze lipa. Ja mam blacka, dałem w grudniu 2010 za nówke 1300 z plusa i myślę że warto było.
  • Poziom 18  
    No ja wezme albo pomaranczke albo czarny.
    I ja etui w sumie nie lubie jak nie wiem :/ ale moze tez bym kupil tylko jakies dobre, bo jesli jest z metalu to bedzie sie choler...rysował:/ Bo miałem już alu tel i wiem jak to jest :/
  • Poziom 18  
    To teraz pytanie za 100 ptk. :) N8 czy może Xperia 10?
    Co powiecie ciekawego ?

Dodano po 3 [minuty]:

To teraz pytanie za 100 ptk. :) N8 czy może Xperia 10?
    Co powiecie ciekawego ?

Dodano po 31 [minuty]:

Jednak po przeczytaniu kilku testów nadal pozostaje N8 :)
    A podobno nie da się wyłaczyć błysku lampy błyskowej podcvzas robienia zdięć to prawda ze nawet jak sie flesha wyłaczy to i tak dioda mruga?
  • Poziom 36  
    X10 to juz slaby model, nieznaczące nic 8mpx, jeśli już do zdjęć to arc lub do normalnego używania androida to I9000 lub jak budżet pozwala I9100. Jak robisz zdjęcie i jest ciemno to, a masz wyłączoną lampę to i tak mignie tym czerwonym jak w K800i.
  • Poziom 18  
    A no tak czerwonym tak ale lampa blyskowa nie?
    A czy sa jakies nowe oprogramowania na N8? Albo aktualizacje?
  • Poziom 36  
    Sa, nie wiem od ktorego momentu Cie interesuje, ma byc lada dzien symbian bella.
  • Poziom 18  
    I co będzie on lepszy od teko który teraz masz?
    A masz zainstalowaną Opere na nim? Bo słyszałem że zwykła przeglądarka jest kijowa a Opera śmiga pieknie :)
    Prosiłem o coś w postach wyżej- trzeciej prośby nie będzie.jever 23