Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Toledo II 1.9 tdi silnik ARL kopci na bia這 na zimnym

31 Pa 2011 10:57 16795 18
  • Poziom 9  
    Witam! Mam taki problem z moim " tolkiem" a mianowicie kopci na bia這 (silnik 1.9 tdi oznaczenie silnika ARL, rocznik 2001) i w zapachu te spaliny strasznie 穋帷e. Trwa to dos這wnie 3 do 5 min.Jak silnik troszk si zagrzeje jest ok. i jeszcze podczas tego w豉郾ie kopcenia silnik chodzi troch nie r闚no i obroty faluj delikatnie. Im temperatura otoczenia ni窺za to kopcenie bardziej intensywne. Latem tych objaw闚 nie ma. Po podpi璚i to testera u mechanik闚 podw鏎kowych nic nie pokazuje (tzn 瘸dnego b喚du). W serwisie seata jak by貫m w lutym tego roku ( bo od tego czasu sie to kopcenie zacze這) pokaza這 "niew豉sciwe spalanie na 1 cylindrze " ale ze temperatura otoczenia zacze豉 wzrastac zostawi貫m to. Teraz problem zaczyna powracac. Dodam ze od lutego do dzis zrobi貫m oko這 6500 km i ani oleju , ani p造nu ch這dniczego nie ubywa.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Masz odpowied w twoim opisie: niew豉軼iwe spalenie na 1 cylindrze... Niekt鏎e b喚dy na komputerze s widoczne na oryginalnym oprogramowaniu VW/Seat. Troch szkoda, 瞠 to zaniedba貫, bo przypuszczam, 瞠 to co ze wtryskiem... jak jest zimny to po prostu "leje"... Takie rzeczy raczej same si nie naprawiaj... a przez p馧 roku to tylko go dobi貫. Posprawdzaj ci郾ienia na wtryskach w jakim warsztacie i miej nadziej, 瞠 nie za豉twi貫 przy okazji komputera i pompy.
    Brak ubytku oleju i p造nu ch這dniczego raczej eliminuje uszczelk pod g這wic, ale dla pewno軼i sprawd, czy olej nie ma koloru "kawy z mlekiem", lub p造n czy nie jest jaki taki m皻ny. Poza tym kopcenie ustaje jak silnik si nagrzeje... to r闚nie wskaz闚ka, 瞠 raczej to nie uszczelka.
  • Poziom 9  
    Tzn. mo瞠 i troch zaniedba貫m t usterk , ale w serwisie doradzili mi abym dola do paliwa 鈔odek do czyszczenia wtrysk闚 i zobaczy co b璠zie. ㄆdzi貫m si ze mo瞠 pomog這, ale teraz jak s temperatury ni窺ze problem wraca. Sprawdzi貫m olej jest ok tzn. nie jest "kawa z mlekiem" i p造n ch這dniczy te nie jest m皻ny. A czy przyczyna mo瞠 by (oby nie) np. jakie mikro p瘯ni璚ie g這wicy albo bloku?
  • Poziom 30  
    A ja zapytam,kiedy wymienia貫 filtr paliwa?
  • Poziom 9  
    Filtr paliwa wymienia貫m 16000 km temu . Czyli przy poprzedniej wymianie oleju. Teraz przy tej ostatniej wymianie po kt鏎ej mam przejechane oko這 6500 filtra paliwa nie zmienia貫m. Wymieni貫m tylko oleju i powietrza.
  • Poziom 9  
    masters - ja stawiam na wtrysk... 鈔odek do czyszczenia wtrysk闚 - to p馧鈔odek. Je瞠li wtrysk jest padni皻y - to jedynie regeneracja, albo wymiana na nowy. Filtry po 6500 powinny by ok. po 16000 te... norma na SEATA to chyba 20 000km. Przed zim radzi豚ym to za豉twi... bo inaczej b璠ziesz je寮zi autobusem ;)
  • Poziom 9  
    Za堯禦y czysto hipotetycznie, 瞠 na 100% to pompowtrysk orjetuje sie kto jakie to koszka i czy wystarczy wymieni jeden padni皻y czy trzeba wszystkie
  • Poziom 9  
    Ja w Masterze mam silnik Nissana 3.0 - wystarczy這 wymieni 1 wtrysk. Jak jest u Cb - nie wiem. Jakie koszta - nie pami皻am, ale wymieniony mam na regenerowany i jest ok.
  • Poziom 33  
    Wymienisz 1, nied逝go padnie reszta. Regeneracja jednej pompki to koszt 300-700z orientacyjnie, nowa grubo ponad 1k PLN. No, chyba 瞠 Alledrogo i szukasz... Pompowtryskiwacze da si bardzo fajnie zdiagnozowa, tylko musisz podjecha do kumatego majstra a nie oszcz璠zanie na ka盥ym kroku...

A do kolegi, kt鏎y pisze o lej帷ym wtrysku - widzia貫 kiedy ARLa na oczy? Gdzie tam widzisz wtryskiwacze?
  • Poziom 9  
    Polonez15 - pisz tutaj nie dlatego 瞠 jestem zgredowaty tylko chcia豚ym dowiedzie si wczesniej zanim pojad do warsztatu (zwyk豉 ciekawo嗆) . A poza tym ci篹ko o dobrego majstra nawet autoryzowany serwis seata, w kt鏎ym by貫m w lutym powiedzia -" mo瞠 to by uszczelka pod g這wic, mo瞠 to pompowtrysk mo瞠 to mo瞠 tamto puki co wlej pan do paliwa dodatku do czyszczenia wtrysk闚 mo瞠 pomo瞠 "
  • Poziom 33  
    Na zimnym silniku pod陰czasz dowolnego VAGa, blok 13, 18, 23 i wszystko wyjdzie czy to wina pompek.
  • Poziom 9  
    Kolego ja mam ten sam problem, w czwartek jade do serwisu Seata we Wroc豉wiu i dam zna co u mnie wykryli.Posiadam r闚nie toledo ARL 2002r. i 瘸den mechanik nie potrafi mi tego zdiagnozowa...
    Podejrzewaj wtryski.pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No wiec by貫m w serwisie RS we Wroc豉wiu, niestety nie wykryli zadnych bledow ani nieprawidlowosci w komputerze...Stwierdzili, ze trzeba po kolei eliminowac podejrzenia( zdzierac kase) :|
  • Poziom 2  
    Witam nie chce was martwic ale mia貫m ten sam problem wiec gdy komputerki nie pomaga造 to trzeba by這 zagl康n帷 do 鈔odka i okaza這 sie ze wa貫k rozrz康u nia wytart krzywke i oczywi軼ie szklanki oberwa造 wymieni貫m odrazu komplet uszczelniaczy do pompowtrysk闚 ,panewki itd dla pewno軼i zeby gra這 ju wszystko i miec spok鎩. jutro bedzie sk豉dany m鎩 ARL. O wyniku tego zabiegu poinformuje w niedziele. pozdrawiam :D
  • Poziom 9  
    Kamil1986i jak b璠ziesz po naprawie daj zna co i jak. Jak mo瞠sz to napisz te koszty. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ju jest po naprawie autko pali na dotyk 瘸dnej chmurki nie puszcza nic nie stuka chodzi r闚no jest git majonez :D co do ckoszt闚 to jutro bede m鏬 dok豉dnie napisac co jak i za ile ale oko這 2000 PLN z robota
  • Poziom 9  
    napisz dok豉dnie co by這 przyczyn...
    ja mam identyczny problem a nie chc naprawia chybi trafi :)
  • Poziom 2  
    Przyczyna nie wiem co by這 ale obiawia這 sie bia造m kopceniem i nier闚na praca i takim dudniacym silnikiem jakby bi這 powietrze w filtr powietrza po odpaleniu na zimno po paru min przestawa kopcic i i normalnie pracowa silniczek oleju nie ubywa逝 p造nu r闚nie je寮zi貫m po kompurerach i do madrych g堯w ale nic ciekawego nie m闚ili i pewnego dnia po odpaleniu chcac gdzies pojechac zacza nie reagowac na gaz ( muli sie) po 300 m by這 juz ok wiec postanowi貫m zaj寬c do srodka i taj jak pisa貫m wy瞠j. po remoncie to ca趾iem inne auto :D
  • Poziom 9  
    Sorki 瞠 tak p騧no , ale do rzeczy. W pierwszej diagnozie podejrzenie pad這 na krzywy korbow鏚. Po zajrzeniu do 鈔odka okaza這 si, 瞠 korbow鏚 ok tylko g這wica ( gniazda na 1 cyl).