Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionowy wysoki grzejnik nie grzeje.

gladki2206 31 Paź 2011 12:22 3398 2
 • #1 31 Paź 2011 12:22
  gladki2206
  Poziom 1  

  Witam serdecznie.

  Odkąd zacząłem grzać w domu mam problem z grzejnikiem. Jest to pionowy grzejnik o wysokości ok. 1,5 m. W ogóle się nie nagrzewa. Dodam, iż była wpompowywana woda do obiegu dopóki nie zaczęła wyciekać, a grzejnik był odpowietrzany. W zbiorniku wyrównawczym, który jest ok 20 cm wyżej w innym pomieszczeniu, znajduje się woda - jest pełny. grzejnik momentalnie się zapowietrza zanim zdąży sie nagrzać, a woda jakby uciekała z grzejnika.

  Co może być tego powodem?

  woda w grzejnikach jest ogrzewana 2 letnim piecem węglowym, a problem nie występuje w innych pomieszczeniach, gdzie znajdują sie zwykłe grzejniki poziome.

  Proszę o pomoc i podpowiedzi!

  0 2
 • Metalwork
 • #2 31 Paź 2011 13:12
  kreslarz
  Poziom 35  

  1. Sprawdź, czy nie zawiesił się któryś z zaworów (szczególnie termostatyczny).
  2. Spróbuj pozakręceć wszystkie inne grzejniki tak, by wymusić obieg tylko przez niego.
  3. Jeżeli jest techniczna możliwość zainstaluj w jego najwyższym miejscu automatyczny odpowietrznik. Większość grzejników "drabinkowych" - bo chyba o taki chodzi - ma korki z dołu i z góry, wtedy łatwo można zainstalować automat odpowietrzający.

  0
 • Metalwork
 • #3 01 Lis 2011 04:49
  das160
  Poziom 15  

  Grzejnik łazienkowy jest z reguły montowany powyżej grzejników płytowych, u ciebie dodatkowo jest zamontowany prawie na równi z naczyniem, Powoduje to zagrożenie zapowietrzania w przypadku źle napełnianej instalacji ( za szybko, powoduje to problemy przy pierwszym rozruchu ) piszesz że naczynie jest pełne, jednak czy aby na pewno, częstym przypadkiem jest zassanie wody po przelaniu, łatwo to zaobserwować jeżeli zakręcasz zawór napełniający układ a z przelewu jeszcze przez jakiś czas leci woda to nastąpiło zassanie. Następną możliwością jest złe odpowietrzenie grzejnika.
  Aby zrobić to dobrze :
  1. dopuść wody do układu aż pojawi się przelew
  2. włącz pompę obiegową
  3. zakręć zawór powrotny grzejnika i odpowietrz grzejnik na górze
  4. odkręć zawór powrotny a zakręć regulacyjny i odpowietrz grzejnik na górze
  5. odkręć oba zawory rozpal w piecu i powinno działać
  jeżeli podczas odpowietrzania braknie wody w układzie , będzie to oznaczać że naczynie jest puste w skutek zassania, czynności powtórzyć jednak dolewać wodę bardzo.. bardzo... pomału i na pierwsze oznaki przelania natychmiast zamknąć zawór uzupełniający. Jest też możliwość że instalacja ma małe wady i przy napełnianiu jakaś część pozostaje zapowietrzona i dopiero praca pompy powoduje przemieszczenie powietrza do grzejnika, ponowne odpowietrzenie powinno rozwiązać problem. Innych przyczyn być nie może. Pozdrawiam

  0