Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 60GB TP nie może być znowu laser...

Wiedziu 31 Paź 2011 15:34 1477 3
  • #1 31 Paź 2011 15:34
    Wiedziu
    Poziom 8  

Witam

Otóż 2 dni temu grałem sobie w Demon's Souls. Grze która uprzejmie prosi (jak wiele innych), aby w trakcie "zapisywania się" gry nie wyłączać konsoli. Niestety czasem są tzw "czynniki nieprzewidziane", i odcięli mi na 10 minut prąd. Po przywróceniu energii, włączyłem na powrót konsolę, TV i ku mojemu zdziwieniu w menu konsoli (XMB-Game/Gra), nie zauważyłem ikonki Blu-ray z grą. Szybko pomyślałem sobie, iż coś się pokaszaniło przez awarię zasilania. Jako abonent Playstation+ zgrałem save do tzw "chmury" czyli wirtualnego/internetowego dysku PS3. Skasowałem zapisane dane gry z dysku twardego konsoli, zrestartowałem ją i... konsola na powrót zaczęła widzieć płytę. Jako że nie mogłem tak od razu zgrać z powrotem pliku save z "chmury" (trzeba czekać 24h), postanowiłem że pogramy sobie z małżonką w resistance 2, gran turismo 5 etc. Piszę to dlatego, gdyż podczas grania nic się absolutnie nie działo niezwykłego. Dopiero wieczorem gdy grałem w Gran Turismo 5, po przejechaniu 3 okrążeń z 3 gra nie wyświetliła napisu META. Auto (sterowane już w tym momencie przez komputer) jechało dalej. Gra się jakby..hmm...zapętliła. Postanowiłem więc wyłączyć konsolę. Po wyłączeniu jej przez pada, ta ku mojemu zdziwieniu wydała 2x dźwięk "bip" i cały czas mieląc sobię płytę wisiała z czarnym ekranem na TV. Po jakiś 20 minutach sama się zrestartowała i ... w XMB-Game nie pokazała płyty Gran Turismo 5. Znalazłem więc dzięki wujkowi google, opis Odbudowy Bazy Danych oraz Odbudowy Systemu plików w recovery menu konsoli ps3. Obie te czynności wykonałem. Włączyłem grę, zostawiłem ją w menu gry, po 10 minutach muzyka lecąca w tle zapętliła się i znowu zwiecha. Postanowiłem spróbować z inną grą. To samo. Przeczytałem również że warto włożyć płytę CD najpierw (włożyłem i zgrałem z niej 13 utworów). Później DVD. Tu włączyłem film i okazało się że niestety po jakimś czasie film się zawiesił. Dostałem się więc do napędu i wyczyściłem soczewkę mieszanką spirytusu i wody w proporcjach - 1 łyżeczka spirytusu na dwie wody. Niestety to również nie pomogło. Efekt taki sam. Pytam się w tytule tematu, a raczej zastanawiam czy to znowu laser. Dlaczego? Otóż Konsolę kupiłem w 2008 roku. W 2009 padł laser (po roku użytkowania, a trzeba zaznaczyć że jestem marynarzem i nie gram codziennie). Wymieniono na gwarancji. W 2010 roku miało miejsce to samo. Jako że gwarancja się już skończyła, postanowiłem go wymienić sam. Wymieniłem go na KES400A wraz z ta taką jakby prowadnicą KES400AAA. Wszystko śmigało pięknie aż do ostatniego zaniku energii w mieszkaniu. Czy to na prawdę wina tego? Na prawdę poraz 3ci będę wymieniał laser? To jest jakaś paranoja. Uzytkowanie samochodu m-ki Subaru nauczyło mnie że dba się o rzeczy (wymiana oleju co 12500km!), także konsola po pierwszym rozkręceniu jest na tyle na ile mogę sobię na to pozwolić, czyszczona. Jednak ZNOWU padł laser. Padł oryginalny SONY. Padł wymieniony na oryginalny w serwisie SONY. Padł również "oryginalny japoński" z allegro. Skąd mam brać laser? Gdzie mam kupić porządny laser. Czy to na pewno laser?

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas. Mam nadzieję że jestem odosobnionym przypadkiem, i nikogo więcej to nie spotka, chociaż na oficjalnym forum PlayStation parę osób zgłaszało że po instalacji nowego Firmware 3.73 gry im się zawieszają. Może tu leży pies pogrzebany? Da się jakoś przywrócić FW do niższego?

0 3
  • #2 31 Paź 2011 16:30
    ebry
    Poziom 30  

No co za historia kolego :) Padł ci laser, gdyż żadne urządzenie nie jest zaprojektowane aby zabezpieczać lasery przed zanikiem napięcia w sieci. Wymień laser i po problemie.

0
  • #3 31 Paź 2011 19:33
    Wiedziu
    Poziom 8  

Liczyłem że nie będę musiał wyskakiwać znowu z 200zł...

0
  • #4 02 Lis 2011 21:56
    Wiedziu
    Poziom 8  

Okazało się że padł dysk twardy. Laser na szczeście oddałem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo