Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta c-500 problemy z utrwalaniem druku

phuemporio 31 Paź 2011 15:44 1395 10
  • #1 31 Paź 2011 15:44
    phuemporio
    Poziom 8  

Witam

Mam problem z drukarką Konica Minolta C-500.
    Problem jest tego typu, że jeśli drukuję coś z worda na papierze 250g mat w kolorze tzn w opcjach drukarki ustawiam żeby drukowało w kolorze to wydruki są niewypełnione wygląda to tak jakby toner nie przyklejał się do kartki, zostają takie białe plamki. Zajmuje sie wydrukami zaproszeń i niestety wygląda to trochę nieestetycznie.
    Jednak jak przełączę żeby drukowało w skali szarości to drukuje wszystko bez jakichkolwiek problemów i druk wygląda wzorowo.

Czyli w kilku słowach jak drukuje czarno-białe jest ok jak drukuje z CMYK to już sie wszystko psuje
    Bardzo proszę o pomoc i instrukcje co może być przyczyna

Z góry dziękuję

0 10
  • #2 31 Paź 2011 16:13
    iskrownik84
    Poziom 2  

Jeśli toner nie przylega do papieru to najprawdopodobniej wina grzałki lub rolki transferowej. Dostać się do nich raczej nie trudno ale żeby stwierdzić defekt grzałki należałoby zmierzyć jej rezystancje. Choć teoretycznie grzałka powinna nie dogrzewać wszystkich barw. Proponuje najpierw zacząć od rolkę transferowej.
    Jak możesz to wrzuć zdjęcie wydruku z widocznymi podstawowymi kolorami. Powinieneś mieć możliwość wydrukowania z menu drukarki.

0
  • #3 31 Paź 2011 21:17
    hagar
    Poziom 11  

no widzę, że nie masz absolutnie żadnej wiedzy na temat profesjonalnego drukowania w kolorze. Zrób ze dwa razy toner refresh, jeśli wiesz, gdzie szukać, powinno pomóc. Chyba że masz nośniki w kolorach do wymiany.

0
  • #4 31 Paź 2011 21:30
    phuemporio
    Poziom 8  

to co napisałeś to doradza każdy pierwszy lepszy serwis który nie wie co jest przyczyną.
    10 tys kartek temu zostały wymienione wszystkie DEVELOPERY !! łącznie z tonerami więc to co piszesz się całkowice wyklucza.
    Ponadto zostały wymienione w przeciągu 15 tys kopii:
    pas transerowy
    bębny (wszystkie)
    listwy
    elektrody z obudowami

Może to coś komuś podpowie

0
  • #5 31 Paź 2011 22:10
    guner
    Poziom 22  

A jak wygląda wydruk na innych kartkach papieru w kolorze (różna gramatura i powierzchnia)? Próbowałeś może wydrukować swoje zaproszenie ale jako papier w maszynie ustawiając 350? Jak tak jakie efekty?

0
  • #6 31 Paź 2011 22:17
    phuemporio
    Poziom 8  

bizhub c-500 ma ogolnie ustawienia do 256 g/m2 więc ustalam maksymalne wybierałem różne tryby pracy więc niestety nic to nie daje. Za to bardzo pięknie drukuje nawet w CMYKu na papierze o gramaturze 80-120 g/m2.

Powierzchnie zawsze mam taką samą nie drukuje na papierach ze struktura tylko na gładkich matowych papierach

0
  • #7 01 Lis 2011 10:16
    guner
    Poziom 22  

O ile dobrze pamiętam to z podajnika bocznego można dać 300g (tyle podaje producent) a i 350 powinno przejść. Dobrze byłoby sprawdzić czy przy jeszcze grubszym papierze niż twoje 250g problem narasta.

0
  • #8 01 Lis 2011 10:22
    phuemporio
    Poziom 8  

Jesli o to chodzi to kiedyś stosowałem grubszy papier 300 (ja wszystko nawet 250 puszczam z podajnika bocznego, i problem nadal pozostawał nie było ani lepiej ani gorzej było tak samo.

Teraz im więcej drukuje tym te wydruki są gorsze z dnia na dzień.

0
  • #9 01 Lis 2011 18:19
    guner
    Poziom 22  

Czy jak kartka wyjdzie z maszyny toner jest utrwalony czy schodzi pod palcem jak go mocniej potrzesz? Spróbuj zaciąć kartkę papieru 250 g przed piecem. Zobacz czy ten efekt jest przed utrwaleniem czy dopiero pojawia się za piecem. My nie widzimy i trudno to wyrokować na odległość nie widząc nawet efektu błędu.

0
  • #10 01 Lis 2011 22:24
    hagar
    Poziom 11  

Twoja odpowiedź tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że nie masz pojęcia o tej maszynie oraz druku w kolorze. Funkcja "toner refresh" jest właśnie przewidziana do poprawiania podobnych problemów. Mogą występować niezależnie od przebiegu materialów eksploatacyjnych. Wiem, co mówię, możesz mi wierzyć

0
  • #11 04 Lis 2011 17:20
    phuemporio
    Poziom 8  

Hagar - gadasz bzdury to nie ma nic wspólnego!!
    Wszystkiemu winne była napięcia po wymianie układu odpowiedzialnego za napięcia wszystko zaczęło normalnie działać

dzięki wszystkim temat zamknięty

0