Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reloop Rsp 30 Jakie drivery?? do 500zł

31 Paź 2011 20:58 3305 18
  • Poziom 12  
    Witam tak jak w temacie myślałem nad selenium d220ti i Stx D-1000-8-Ti-S. który lepszy??
  • Poziom 12  
    Tak też myślałem. Może macie jakieś inne propozycje jakie drivery tam wsadzić w cenie do 500 zł żeby to w miare lepiej grało?
  • Poziom 33  
    W tej cenie selenium chyba nie ma konkurencji
  • Poziom 12  
    A propo. Czy macie może schematy zwrotnicy które by pasowały do tych selenium d220ti i tych reloopów?
  • Poziom 33  
    SMC 280 ST to bardzo stary driver jeszcze z lat 90tych wtedy wg rms podawali 35W z ceny za dużo nie zeszli bo przedtem kosztował ok. 215zł znam te drivery mam parę od chyba 7 lat są dość delikatne w kolumnie z gamma 15 stłumiony z 6dB przy podziale 1,6k/18db spaliłem jeden 2 razy mimo że nie dostał ani przesteru, ani sprzęgu nie było, ani wzmacniacz się nie wzbudzał (chyba) generalnie w tej cenie selenium lepszy albo CM250 podobna cena, a mocniejszy tylko wg mnie brzmienie mniej przyjemne i jeszcze jest nowy CD10Fe ale nie znam go osobiście i nie wiem jak gra.
  • Poziom 12  
    Sam już nie wiem który będzie lepszy selenium d220ti czt beyma CD10Fe. mógł by ktoś doradzić? Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 26  
    CD10FE to nowość i pewnie mało kto miał z nim do czynienia.Weź sprawdzone w boju D220.
    Ja sprzedałem dwa komplety z SMC280ST i grają do dzisiaj -podoba mi się ich brzmienie ,takie delikatniejsze ale D220 jest bardziej wyrazisty.
  • Poziom 34  
    Ja wybrałem ten http://www.naw.com.pl/Driver_BC_DE250_8Ohm-83.html . Jednak na brzmienie ma też wpływ horn i zwrotnica. Także bez pomiarów ani rusz.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba, że Ty masz na myśli 500zł za 2?
  • Poziom 12  
    Tak chodziło mi o 2 drivery w cenie do 500zł. a co do zwrotnicy to mam też trochę wątpliwości czy da rade przerobić stare zwrotnice z tych kolumn czy trzeba będzie robić nowe. Tak że byłbym wdzięczny za podpowiedź.
  • Poziom 33  
    Gdzieś na forum pląta się schemat co zmieszczaniałem dla selenium D210 + delta 15 można śmiało wykorzysta część zwrotnicy dla drivera bo to bardzo podobne głośniki.

Reloop Rsp 30 Jakie drivery?? do 500zł
  • Poziom 34  
    hirogen: zapominasz o jednej istotnej sprawie. Od budowy horna zależy czas docierania dźwięku a zatem i faza. Nie można więc stosować tej samej zwrotnicy do tych samych głośników z innym hornem, rozmieszczeniem głośników itd.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Na fazę możesz mieć tylko wpływ w jeden sposób w tym przypadku polaryzacją więc pozostała część będzie powiedzmy ok, a na pewno bliższa niż zostawienie oryginalnej zwrotnicy.
  • Poziom 26  
    Bez pomiaru w konkretnym hornie i zamontowane w obudowie, to można sobie wróżyć z fusów i słuchać czy jest dobrze ;-)