Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiszlifierka Dremel 4000 czy warto ?

31 Paź 2011 21:52 28451 28
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 43  
    To jest bardzo fajne narzędzie, warto kupić :)
  • Poziom 37  
    Mam podobne. Do prac precyzyjnych idealne , a ze statywem lub giętką przedłużką wprost nieocenione.
  • Poziom 23  
    Mam to już kilka lat, żona używa do rzeźbienia i jest OK.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    jeszcze jedno, na niektórych forach piszą ,że proxxon fbs 240 e jest lepszy, miał ktoś w ręku obie szlifierki i może powiedzieć co lepsze ?
    Patrząc na dwie szlifierki, z dremela jest bardziej nowoczesna ma większe obroty co przy polerowaniu i szlifowaniu na pewno będzie miało znaczenie oraz jest mocniejszy silnik.
  • Poziom 9  
    Zarowno Dremel jak i Proxxon to sprzety wysokiej jakosci.
    Sprzedawcy zachwalali obie marki.
    Wybralem dremela ze wzgledu na wieksza popularnosc i dostepnosc w "razie czego", zreszta z dremelem mialem juz stycznosc wczesniej i nie zawiodl.
    Kupilem 4000 i jestem zadowolony w 100%. Zarobil na siebie i caly czas jest na gwarancji :D
    Polecam zestaw z walkiem i jak nawieksza iloscia koncowek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:
    To prawda, Proxxon jest lepszy.

Dlaczego proxxon lepszy??

Dremel ma mocniejszy silnik , większe obroty, popularny co nie trudno będzie zakupić jakąś przystawkę, w zestawie dają węza giętkiego i według mnie wygląda bardziej nowocześniej.
    Na jednym forum znalazłem ,że w proxxonie fbs 240/e przednie łożysko nie trzyma się dobrze w obudowie, czyli należało pod łożysko coś podłożyć np. wyciety pasek z papieru - parę osób to potwierdziło.

Macie proxxona lub dremel napiszcie wady i zalety tych szlifierek.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 9  
    Motronic napisał:

Dremel należy do firmy Bosch, Skil także...

Z tego co zaslyszalem to Dremel wymyslil multiurzadzenie, ktore nawet potocznie nazywamy po prostu dremelkiem ;)
    Bosch kupil calosc, jednak dla mnie dremel to dremel. Skill to zawsze polka czy dwie nizej.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
  • Poziom 12  
    Ponieważ handluje tymi urządzeniami powiem wam że:
    Skil, Dremel, Bosch to ten sam producent na polske dystrybucją zajmuje się firma Robert-Bosch.
    Co do wersji 400 w ostatnim roku wypuścili wadliwą serię dotyczyła elektronicznego sterowania/zimnych lutów itp. także proszę uważać. Osobiście polecam tańszą wersje 300 która ma prostą konstrukcję i nie było z nią żadnych problemów.
    Co do Proxxon-a jakościowo wysoko powiedział bym że nawet i lepiej od Dremela, wielu protetyków u mnie ją kupiło a co najważniejsze jest tańszy troszkę. Oczywiście do każdego produktu idealnym uzupełnieniem jest wałek giętki i tu uwaga wiele osób nie wie że po podłączeniu go do urządzenia należy przez ok. 1 min w wolnym "zwisie" go włączyć aby się ułożył(zniwelować naprężenia i skręcenia)
  • Poziom 11  
    Kup tego Dremela, ale uwqażnie przeczytaj instrukcje. Za tą cenę się opłaca. Dremel Serii 300 kosztuje w sklepie ok 300zł bez giętkiego węża.
  • Poziom 9  
    Dremel , proxxon ,dremel 300 , proxxon itd to w końcu co lepsze chce raz kupić a dobrze.
    co polecacie do 400zł
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich! Mam pytanie do xardasa 8891. Czy negatywna ocena wadliwej serii z ub. roku dotyczy modelu 400 ( jak napisano), czy 4000 ( bo o niej mowa ). Mam też problem, czy kupić model 300 1/55, czy model 4000 4/65? Ten drugi model mam okazję kupić w markecie za niebywale niską cenę: 419,-. Serdecznie proszę o odp. Pzdr
  • Poziom 12  
    U mnie problem był (w tamtym roku) z modelami serii 400 i dwa przypadki z 4000(w tych przypadkach chodziło o rażąco słaby moment obrotowy na niskich obrotach) Od tego roku nie było problemów. Ja osobiście polecił bym Ci Proxxona IB/E bądź serie FBS 240/E + wałek giętki. W nich obroty się zaczynają od 5000obr/min(co jest ważne przy ostrzeniu/polerowaniu) posiada czulsza skala, jakość (tzn brak luzów) taka jak u dremela a poza tym tańszy od niego. Oczywiście osprzęt kupuj Dremela, Proxxon ma słabsze pod tym względem produkty(szybciej ścieralne ściernice/tarcze itp).
    Pozdrawiam.

Aha żeby nie było zaskoczenia obie marki produkowane w Chinach składane w Niemczech/Austrii/Chinach
    Dremel dostarczany przez firmę Robert-Bosch (Skil/Dremel/Bosch)
    Proxxon przez Lange-Łukaszuk (dostawca Starmixa/Kressa/NWS itp.)
  • Poziom 2  
    Dzięki za odp. Przeczytałem ją przed chwilą. Wczoraj kupiłem dremela 4000 4/65 w
    C.......ie za 419,-. Początkowo miałem obawy ( niektórzy mi odradzali zakup w markecie ze wzgl. na ew. niższą jakość (?) ), ale po sprawdzeniu wszystko jest OK. Wyrób jest made in Mexico , rok prod. 2011. Poza tym 2 lata gwarancji :D . Przy moim typowo okazjonalno-majsterkowiczowskim użytkowaniu, chyba błędu w zakupie nie zrobiłem.Jeszcze raz dziękuję za odp. i rady. Może rzeczywiście proxxon byłby lepszy, tyle,że przystawki dremela chyba nie pasują do proxxona? A w komplecie za tę cenę oprócz wałka giętkiego były jeszcze 3 przystawki i kupę osprzętu ( nawet starter speed click ). Pozdrawiam serdecznie!
  • Poziom 9  
    Więc sie zdecydowałem także na dremel 4000 4/65 i kupiłem na allegro z przesyłką 494
    i co:
    -dwie tulejki aluminiowe ! to już miałem lepsze w szlifierce na 12v - mosiężna.
    -szlifierka pracuje nie równo szarpie
    od 5-10 obr/min dobrze chodzi
    10-25 - szarpie chodzi nie równo
    max obrotów słychać jak silnik zwalnia i przyspiesza.

Dodam dziś przyszedł mi towar i zaraz sprawdziłem działania normalnie koszmar
    Znajomy ma jakąś multiszlifierkę za 80 zł i sto razy lepiej chodzi tak płynnie.

I teraz zabawa w odsyłanie na gwarancję szok !
  • Poziom 12  
    Tak jak ostrzegałem.... U mnie w firmie uciekamy z wersji 400 i 4000 za dużo awarii za miast niej polecamy tańszą wersje 300, naprawdę bez problemowa. A jak szukasz jakiegoś taniego produktu w rozsądnej cenie +/-150zł polecam z sieci LM taką zieloną bogato wyposażoną na pewno w swojej klasie nie znajdziesz lepszej.

Jeżeli mam Ci coś doradzić napisz w reklamacji że domagasz się zwrotu gotówki, Bosch najczęściej idzie na rękę klienta i masz duże szanse że otrzymasz kasę. A za pieniądze kup sobie Proxxona/Dremela 300;)
  • Poziom 9  
    xardas8891 napisał:
    Jeżeli mam Ci coś doradzić napisz w reklamacji że domagasz się zwrotu gotówki,

No ale już się trochę pobawiłem jedną tarczę 420 zużyłem , polerowałem sobie filcami wiec raczej zwrotu nie wezmą.

Aha miałem zamiar założyć przystawkę do nadawania kształtu ale jest taka zajefajnie w dwóch miejscach pęknięta że zrezygnowałem.
    jeszcze sprawdziłem bicie i jaki wynik ??
    tak bije !!
    sprawdziłem różnymi końcówkami przykładając marker i w jednym miejscu zamalowane a pozostałe nie.
    wykręciłem futerko i w środku gdzie leszy tulej przyłożyłem marker delikatnie posuwając wyrysowało wewnątrz nie równą linie.
  • Poziom 12  
    Reklamuj z tym co masz i co używałeś, jak znam Bosch-a to w takich przypadkach na rękę też idą i nadal są duże szanse że tak będzie. To tak naprawdę zależy od firmy w której kupiłeś produkt co wpiszą w protokole reklamacji, czego się domagasz. Napisz na prv jak jesteś zainteresowany kruczkami prawnymi jakie możesz użyć w takiej sytuacji i jak najlepiej załatwić sprawę, służę pomocą, nie będziemy robić off topa;)
  • Poziom 9  
    Już doświadczyłem , że Dremel to wcale nie jest dobra firma.

A macie jakieś doświadczenia z PROXXON IB/E ??
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pytanie do xardas8891. Jeżeli jeszcze pracujesz w tej branży, czy mógłbyś powiedzieć czy coś się poprawiło w kwestii jakości Dremel 4000?
    Nadal jest oferowana i teoretycznie stosunek katalogowych parametrów technicznych do ceny jest najbardziej zachęcający.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Znajomy zakupił wersję 3000 - porównując do mojej którą kiedyś zakupiłem 4000. Wersja 3000 ma lepszą regulację -reguluję bardziej płynnie a 4000 miała jakby skokową.
    Silnik płynnie chodzi aż przyjemnie się słucha :D
    Co do mocy to nie mam porównania bo moja 4000 została oddana na gwarancję - co nie została naprawiona tylko zwrócili pełną kwotę. Ale gwarantuje ,że jest dość mocna ,szlifowanie ,cięcie w drewnie ,metalu idzie bezproblemowo.
    Podsumowując teraz gdybym miał wybierać to zakupił bym wersję 3000.
    Dodając ,że znajomy jest dzieciakiem - co wiadomo lubią wszystko niszczyć, próbować wszystkiego mimo to Dremel chodzi jak w dniu zakupu .
    Tyle ode mnie.
  • Poziom 11  
    Witam
    Planuję zakupić Dremela 4000 do wykonania drobnych poprawek lakierniczych przy samochodzie. W związku z czym mam kilka pytań.
    - Po pierwsze czy w ogóle można użyć takiej szlifierki do pracy przy usunięciu rdzawych ognisk karoserii samochodu czy raczej od razu zrezygnować i od razu zakupić normalną szlifierkę kątową lub wiertarkę. Oczywiście jak napisałem są to ogniska rdzy więc powierzchnie rzędu od kilku milimetrów kwadratowych do 10cm kwadratowych - czasem w miejscach trudno dostępnych, gdzie dużą szczotką drucianą na wiertarce lub tarczą szlifierską ciężko byłoby dosięgnąć - nie jest to zatem powierzchnia np. całych drzwi do oczyszczenia z rdzy lub do wypolerowania tylko małe powierzchnie.
    - po drugie: Jaką wydajność maja akcesoria szlifierskie takiego dremela. Ceny niby niskie ad złotówki, ale jak miałbym zużyć 10 szczotek po 2 zł żeby wyszlifować rdzę na powierzchni kilkunastu cm kwadratowych to byłoby raczej drogo. Zatem czy końcówki przeznaczone do szlifowania blachy nie zużywają się zbyt szybko: chodzi mi głównie o szczotki metalowe i kamienie szlifierskie do usuwania rdzy.
    - po trzecie: czy ta jakość wersji 4000 wciąż nie jest warta polecenia, czy nic się z nimi nie poprawiło i wciąż istnieje ryzyko że taki dremel odmówi przedwcześnie posłuszeństwa? Wybrałem ten konkretnie model ponieważ jest on najtańszy z tej niby porządniejszej serii: sprzężenie zwrotne które utrzymuje moc niezależnie od obciążenia i obroty od 5000/min - to główne cechy które mnie przekonały do tego urządzenia no i zasilanie z sieci a nie z baterii wiec nieograniczony czas pracy jak się ma gniazdko z prądem w garażu.
    - po czwarte: Czy w ogóle tym narzędziem będzie się dobrze wykonywać takie prace szlifierskie przy samochodzie tzn. czy jego obroty nie są za wysokie do takich prac - niby 5 do 10ciu tysięcy obrotów na minutę powinno wystarczyć ale w wiertarkach można mieć obroty od kilkuset na minutę czyli znacznie niższe a co za tym idzie istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia podłoża czyli np. wytarcia dziury w cienkiej blasze.
    Prosiłbym o kompetentne wypowiedzi na każde z w/w pytań. Szczególnie liczę na odpowiedzi osób które używały tego urządzenia w podobnych pracach.
  • Poziom 10  
    Kupiłem 4000 i zwracam. W mojej opinie sprzęt nie warty swojej ceny.
    Na niskich obrotach bardzo słaby moment. W rezultacie nie nadaje się do wiercenia. Na niskich obrotach wiertło będzie się zatrzymywać a na wysokich topić plastik zamiast wiecić.
    Dodatkowo bardzo się grzeje nawet na bez obciążenia.

W tej cenie rozwiązania powinny już być lepsze. Tak jak w Proxxon-ie silnik prądu stałego lub najlepiej silnik bezszczotkowy.
    Także chłodzenie; jeśli już zwykły silnik to do chłodzenia niezależny wentylator.
    Przy dzisiejszych możliwościach technicznych to nie jest sprzęt jakiego można oczekiwać.

Wygląda na to, że najlepiej i najtaniej będzie zrobić taką szlifierkę samodzielnie bo w istocie jest to silnik z podłączonym wałem elastycznym.
  • Poziom 37  
    Temat archiwalny powiedziałbym. Więc i sprzęt o którym temat raczej muzealny jest...
    Czy taki Dremel nadaje się do wiercenia? Nie sądzę...
    Płytki drukowane wierciłem i na tym bym pozostał. Do wiercenia otworów są wiertarki.
  • Poziom 9  
    Cześć. Czy dremel 300 posiada regulację obrotów?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jestem zdumiony pytaniem kol. jackson2002 ->
    Cytat:
    Cześć. Czy dremel 300 posiada regulację obrotów?

Z ciekawości wpisałem w google: Dremel 300 regulacja obrotów
    pierwsza odpowiedź z wyszukiwarki (elektroda!) : Dremel 300 regulacja obrotów
    Cytat:
    Witam, Potrzebuję pomocy przy naprawie dremela 300. Wczoraj upalił się suwak od regulacji obrotów.
    - z wypowiedzi jednoznacznie wynika, że dremel 300 posiada regulację obrotów!
    Moja zona nazywa to lenistwem, mój syn- spoko, pewnie miał ciężki dzień, nie ma czasu- szuka barana z zakręconymi rogami, córka (psycholog)- jeleń, wystarczy miękki ton i wszyscy poszukają zamiast niego, bezstresowe wychowanie, wszystko daj na tacy, łącznie ze świeżą bielizną, wypraną przez mamę...

Ps. Dremela (nowszy model) używam do wielu czynności- od czyszczenia i wiercenia w płytkach drukowanych, do czyszczenia niedostępnych i zardzewiałych krawędzi blacharskich w samochodzie, celem zabezpieczenia np. podkładem epoksydowym.

Pozdrawiam, Krzysztof.