Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie CDX-GT35U Sony do zestawu głośnomówiącego CK 200 Nokia

31 Paź 2011 22:07 6615 7
  • Poziom 9  
    Zamierzam kupić zestaw gośnomówiący Nokia ck 200 i podłączyć go do radioodtwarzacza Sony cdx- gt35u.
    Interesuje mnie opcja wykorzystania głośników w samochodzie (przednie - Astra II) - głos przez głośniki i wyciszanie. W instrukcji radioodtwarzacza którą posiadam nie ma opisu pinów chodzi o t.zw. "mute", chociaż jest malutka wzmianka z której wnioskuję, że możliwość podłączenia jest. Pewności nie mam, bo instrukcja dotyczy również cdx gt39u.
    Zestawy ck 200 (t.zw. pudełkowe z użyciem głośników samochodu) występują w dwu wersjach: z użyciem kabla iso ca 160, lub bezpośredniego kabla wejściowego ca 161. Sęk w tym, że nigdzie nie znalazłem ani opisów, ani zdjęć tych kabli. Wymontowałem radio z samochodu i porobiłem zdjęcia wtyczek, gniazd. Na radioodtwarzaczu nie znalazłem również opisu pinów. Może zainteresuję tematem, co pomoże mi wybrać odpowiednią opcję zestawu ck 200 i prawidłowe podłączenie jednego z drugim. Zdjęcia to:

Wtyczka wiązki w samochodzie do fabrycznego radioodtwarzacza.

Wiązka przyłączeniowa zakupiona z radioodtwarzaczem (dwa połączenia z wtyczką wiązki samochodu, oraz jedna wtyczka do gniazda w radioodtwarzaczu).

Gniazdo w radioodtwarzaczu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Super.
    Upewniłeś mnie w tym, że opcja wyciszania mojego radia jest możliwa.
    Czy podłączenie niebieskiego kabelka do kabelka (chyba też niebieskiego) występującego w wiązce z zestawem ck 200 powoduje wyciszenie radia i jednocześnie przekazuje "rozmowę" na głośniki samochodu ?.

Z Twojej podpowiedzi wnioskuję, że wiązka (drugie zdjęcie) pozostaje a podłączenie kabla ca 160 czy ca 161 (oprócz niebieskiego kabelka) będzie pomiędzy dwoma wtyczkami z wiązki j/w a gniazdami w wiązce samochodu (pierwsze zdjęcie) - czy tak ?.
    Jeżeli tak, to dalej nie wiem które "pudełko" wybrać. Czy to z kablem iso ca 160, czy z wejściem bezpośrednim ca 161.
    Pozdro.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wszystko co Napisałeś zgadza się. Radioodtwarzacz miałem już zainstalowany poprzez przejściówkę (drugie zdjęcie) i faktycznie pierwsze szersze gniazdo z kostki od wiązki samochodu nie było wykorzystane. Wszystko grało i na chwilę obecną gra jak trzeba.

Reasumując rozumiem, że do podłączenia ck 200 do podłączonego już radioodtwarzacza z wykorzystaniem przejściówki (zdjęcie drugie) potrzebny jest mi tylko złączenie tego "luźnego" niebieskiego kabelka z odpowiednim kabelkiem we wiązce z "pudełka ". Mam tu na uwadze wyłącznie uruchomienie funkcji głośników samochodu (słyszalność rozmów i ich wyciszanie). Czy dobrze kumam ?. Wiem, że do podłączenia centralki zestawu potrzebny jest jeszcze kabel ca 153p potrzebny do podłączenie +, masy i bezpieczników. Kabel ten występuje w każdym zestawie i tu nie mam wątpliwości, że będzie pasował. Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, to ten niebieski kabelek występuje zarówno we wiązce iso ca 160 jak i ca 161?.
    Mówiąc inaczej, kupując obojętnie który zestaw, podłączę go do mojego radioodtwarzacza tak aby było wyciszanie głośników samochodu i słyszalność rozmów przez nie ?.
    Czy dobrze zrozumiałem Twoją podpowiedź ?. Przepraszam za upierd..., ale nietrafione złącze, to strata 100 - 150 zł. O wybór kabla pytałem w sklepach z zestawami, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi który kabel do Opla II z radiem Sony cdx gt35u. Pytałem również w punktach montażu zestawów głośnomówiących. Tam na moje pytanie zaproponowano mi montaż za 150 zł ich zestawu, którego cena jest wyższa o ok. 150 zł od ceny za jaką można zestaw Nokia ck 200 kupić.
    Pozdro.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Podałeś mi link do instrukcji zestawu ck 200 - instrukcji którą mam wydrukowaną i która była powodem założenia tematu.
    Mówiąc krótko, ona nie daje wiedzy który kabel wybrać. Może być pomocna do montażu gdy ma się w ręku wszystkie te kable występujące w zestawach (ja ich przecież nie mam). Nie wiem jak kable w rzeczywistości wyglądają (wtyczki, wyprowadzenia itd). Liczyłem na podpowiedzi kogoś, kto miał do czynienia z podobnym problemem i podpowie mi: iso ca 160, czy ca 161. Ostatecznie podjąłem decyzję i zamówiłem zestaw głośnomówiący ck 200 z opcją kabla iso ca 160. Decyzję podjąłem licząc na to, że będzie to podobna wiązka (przejściówka iso) do mojej z odpowiednimi wyprowadzeniami do podłaczeń np. centralki zestawu ck 200 itd. Od dostawcy też nie otrzymałem konkretnej podpowiedzi, ale uzyskałem to, że w przypadku niekompatybilności wiązki będę mógł ją zamienić.
    Czekam na dostawę. Jak otrzymam i podłączę (mam nadzieję), dam znać.
    Pozdro.
  • Poziom 9  
    Obiecałem odezwać się jak zamontuję zestaw i dotrzymuję słowa.
    Nie doczekałem się konkretnych podpowiedzi i ostatecznie zakupiłem zestaw CK 200 z kablem ISO 160. Wybór trafiony w 100%
    Jak sugerowałem we wcześniejszym poście, podłączenie kabla ISO 160 (wiązki) polega na wypięciu z gniazda wiązki samochodu wtyczek przejściówki i wstawienie w to miejsce odpowiednich złączy kabla ISO 160. Inaczej mówiąc przejściówka do połączenia radia zostaje. Nie potrzeba podłączać niebieskiego kabelka wyprowadzonego z wtyczki przejściówki "mute". Należy podłączyć tylko pozostałe wtyki z ISO 160 do centralki zestawu, wyświetlacz i ewentualnie dołączony do tej obcji zestawu CK 200 mikrofon dodatkowy.
    Wszystko działa. Radio wycisza się przy połączeniu itd.
    Uaktualniłem program w zestawie poprzez nokia.ovi (podłączenie wyświetlacza zestawu do komputera stacjonarnego) za pomocą kabelka Usb - mikro USB.
    Uzyskałem w ten sposób m.in nadawanie komunikatów z zestawu w języku polskim. Bez uaktualnienia nawet po wyborze języka na polski, komunikaty głosowe były w języku angielskim. Zamontowałem wszystko (pilot na kierownicy). Jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam.