Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie CDX-GT35U Sony do zestawu głośnomówiącego CK 200 Nokia

ewarta 31 Oct 2011 22:07 6879 7
    ewarta
    Level 9  
    Zamierzam kupić zestaw gośnomówiący Nokia ck 200 i podłączyć go do radioodtwarzacza Sony cdx- gt35u.
    Interesuje mnie opcja wykorzystania głośników w samochodzie (przednie - Astra II) - głos przez głośniki i wyciszanie. W instrukcji radioodtwarzacza którą posiadam nie ma opisu pinów chodzi o t.zw. "mute", chociaż jest malutka wzmianka z której wnioskuję, że możliwość podłączenia jest. Pewności nie mam, bo instrukcja dotyczy również cdx gt39u.
    Zestawy ck 200 (t.zw. pudełkowe z użyciem głośników samochodu) występują w dwu wersjach: z użyciem kabla iso ca 160, lub bezpośredniego kabla wejściowego ca 161. Sęk w tym, że nigdzie nie znalazłem ani opisów, ani zdjęć tych kabli. Wymontowałem radio z samochodu i porobiłem zdjęcia wtyczek, gniazd. Na radioodtwarzaczu nie znalazłem również opisu pinów. Może zainteresuję tematem, co pomoże mi wybrać odpowiednią opcję zestawu ck 200 i prawidłowe podłączenie jednego z drugim. Zdjęcia to:

Wtyczka wiązki w samochodzie do fabrycznego radioodtwarzacza.

Wiązka przyłączeniowa zakupiona z radioodtwarzaczem (dwa połączenia z wtyczką wiązki samochodu, oraz jedna wtyczka do gniazda w radioodtwarzaczu).

Gniazdo w radioodtwarzaczu.

Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    Level 1  
    ewarta
    Level 9  
    Super.
    Upewniłeś mnie w tym, że opcja wyciszania mojego radia jest możliwa.
    Czy podłączenie niebieskiego kabelka do kabelka (chyba też niebieskiego) występującego w wiązce z zestawem ck 200 powoduje wyciszenie radia i jednocześnie przekazuje "rozmowę" na głośniki samochodu ?.

Z Twojej podpowiedzi wnioskuję, że wiązka (drugie zdjęcie) pozostaje a podłączenie kabla ca 160 czy ca 161 (oprócz niebieskiego kabelka) będzie pomiędzy dwoma wtyczkami z wiązki j/w a gniazdami w wiązce samochodu (pierwsze zdjęcie) - czy tak ?.
    Jeżeli tak, to dalej nie wiem które "pudełko" wybrać. Czy to z kablem iso ca 160, czy z wejściem bezpośrednim ca 161.
    Pozdro.
    User removed account
    Level 1  
    ewarta
    Level 9  
    Witam.
    Wszystko co Napisałeś zgadza się. Radioodtwarzacz miałem już zainstalowany poprzez przejściówkę (drugie zdjęcie) i faktycznie pierwsze szersze gniazdo z kostki od wiązki samochodu nie było wykorzystane. Wszystko grało i na chwilę obecną gra jak trzeba.

Reasumując rozumiem, że do podłączenia ck 200 do podłączonego już radioodtwarzacza z wykorzystaniem przejściówki (zdjęcie drugie) potrzebny jest mi tylko złączenie tego "luźnego" niebieskiego kabelka z odpowiednim kabelkiem we wiązce z "pudełka ". Mam tu na uwadze wyłącznie uruchomienie funkcji głośników samochodu (słyszalność rozmów i ich wyciszanie). Czy dobrze kumam ?. Wiem, że do podłączenia centralki zestawu potrzebny jest jeszcze kabel ca 153p potrzebny do podłączenie +, masy i bezpieczników. Kabel ten występuje w każdym zestawie i tu nie mam wątpliwości, że będzie pasował. Jeżeli dobrze Ciebie zrozumiałem, to ten niebieski kabelek występuje zarówno we wiązce iso ca 160 jak i ca 161?.
    Mówiąc inaczej, kupując obojętnie który zestaw, podłączę go do mojego radioodtwarzacza tak aby było wyciszanie głośników samochodu i słyszalność rozmów przez nie ?.
    Czy dobrze zrozumiałem Twoją podpowiedź ?. Przepraszam za upierd..., ale nietrafione złącze, to strata 100 - 150 zł. O wybór kabla pytałem w sklepach z zestawami, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi który kabel do Opla II z radiem Sony cdx gt35u. Pytałem również w punktach montażu zestawów głośnomówiących. Tam na moje pytanie zaproponowano mi montaż za 150 zł ich zestawu, którego cena jest wyższa o ok. 150 zł od ceny za jaką można zestaw Nokia ck 200 kupić.
    Pozdro.
    ewarta
    Level 9  
    Witam.
    Podałeś mi link do instrukcji zestawu ck 200 - instrukcji którą mam wydrukowaną i która była powodem założenia tematu.
    Mówiąc krótko, ona nie daje wiedzy który kabel wybrać. Może być pomocna do montażu gdy ma się w ręku wszystkie te kable występujące w zestawach (ja ich przecież nie mam). Nie wiem jak kable w rzeczywistości wyglądają (wtyczki, wyprowadzenia itd). Liczyłem na podpowiedzi kogoś, kto miał do czynienia z podobnym problemem i podpowie mi: iso ca 160, czy ca 161. Ostatecznie podjąłem decyzję i zamówiłem zestaw głośnomówiący ck 200 z opcją kabla iso ca 160. Decyzję podjąłem licząc na to, że będzie to podobna wiązka (przejściówka iso) do mojej z odpowiednimi wyprowadzeniami do podłaczeń np. centralki zestawu ck 200 itd. Od dostawcy też nie otrzymałem konkretnej podpowiedzi, ale uzyskałem to, że w przypadku niekompatybilności wiązki będę mógł ją zamienić.
    Czekam na dostawę. Jak otrzymam i podłączę (mam nadzieję), dam znać.
    Pozdro.
    ewarta
    Level 9  
    Obiecałem odezwać się jak zamontuję zestaw i dotrzymuję słowa.
    Nie doczekałem się konkretnych podpowiedzi i ostatecznie zakupiłem zestaw CK 200 z kablem ISO 160. Wybór trafiony w 100%
    Jak sugerowałem we wcześniejszym poście, podłączenie kabla ISO 160 (wiązki) polega na wypięciu z gniazda wiązki samochodu wtyczek przejściówki i wstawienie w to miejsce odpowiednich złączy kabla ISO 160. Inaczej mówiąc przejściówka do połączenia radia zostaje. Nie potrzeba podłączać niebieskiego kabelka wyprowadzonego z wtyczki przejściówki "mute". Należy podłączyć tylko pozostałe wtyki z ISO 160 do centralki zestawu, wyświetlacz i ewentualnie dołączony do tej obcji zestawu CK 200 mikrofon dodatkowy.
    Wszystko działa. Radio wycisza się przy połączeniu itd.
    Uaktualniłem program w zestawie poprzez nokia.ovi (podłączenie wyświetlacza zestawu do komputera stacjonarnego) za pomocą kabelka Usb - mikro USB.
    Uzyskałem w ten sposób m.in nadawanie komunikatów z zestawu w języku polskim. Bez uaktualnienia nawet po wyborze języka na polski, komunikaty głosowe były w języku angielskim. Zamontowałem wszystko (pilot na kierownicy). Jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam.