Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie

damiankrak 31 Oct 2011 22:50 2057 5
    damiankrak
    Level 10  
    Witam serdecznie

Temat dotyczy słynnej już na forum praleczki PA5560A411 naszej rodzimej firmy, praleczka w tym roku dobija już dyszki na swoim karku i pojawiła się pierwsza poważniejsza (chyba) usterka <nie licząc problemu z przełącznikiem>.

Kiedy wybieram program pralka ładnie pobiera wode, niestety po chwili pojawia się sygnał (7 mrugnięć) związany ze sterowanie silnika i co z tym idzie bęben pralki się nie kręci, wymieniłem według innych solucji z poprzednich tematów triak odpowiedzialny za sterowanie silnikiem, niestety problem nadal występuje, dokonałem oględzin szczotek i niestety nie mam doświadczenia związanego z usterkami silników, ale na moje oko nie wyglądają na takie które nie zostały mocno wyeksploatowane, tutaj chce może zaznaczyć kluczowe spostrzeżenie że silnik pracuje na programie nr 6 (tj. wełna), program się ten w pełni wykonuje (niskie /wysokie obroty), niestety w przypadku już wirowania czy prania syntetyków pojawia się error z początku posta. Zauważyłem że na programie nr6 tj. wełnie wirnik kręci się wyłącznie w prawo.

Czy jest możliwe że inne programy np wirowania chcą najpierw dokonać na start obrotu w lewo w czym uczestniczy inny przekaźnik który może być uszkodzony i to przez niego pojawia się błąd.

(Oczywiście reset programu był wykonywany)

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i wskazówki.
    Pozdrawiam Damian.
    movzx
    Level 39  
    damiankrak wrote:
    dokonałem oględzin szczotek

I jakie są długie?
    g73
    Level 18  
    Witam moduł do sprawdzenia ,a w szczególności zimne luty na przekażnikach pozdrawiam
    damiankrak
    Level 10  
    Dziękuje za szybkie odpowiedzi w temacie.

Według zaleceń podmieniłem luty pod przekaźnikami i przeglądnąłem pcb w poszukiwaniu zimnych.

Co do szczotek to maja ok 2cm
    Dołączam zdjęcia szczotek.

Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie
    wyntech
    Level 15  
    i jaki efekt ??

przekazniki sie wyklepuja z laminatu - poprawa lutowania powinna przynieść poprawę!
    damiankrak
    Level 10  
    Wykonałem podmianę przekaźników między sobą i pralka zaczęła normalnie pracować, niestety efekt nie był na długo, dzisiaj postaram się o wymianę tych przekaźników.

Update: Przekaźniki wymienione, ale problem nadal pozostał...
    Update2: Praleczka pierze, problemem były nowe przekaźniki które w porównaniu do oryginalnych miały zamienione ze sobą elektrody, aż głupio się przyznać do takiego błędu i ufności do sprzedawcy elementu (ehh nie wiem czemu od razu nie sprawdziłem sheet'a zakupu "made in china" :) ), ale są plusy bo przeczyściłem wszystkie styki i silnik też dostał mycie w każdym bądź razie dziękuje wszystkim za rady.

Pozdrawiam