Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie

damiankrak 31 Oct 2011 22:50 2057 5
 • #1
  damiankrak
  Level 10  
  Witam serdecznie

  Temat dotyczy słynnej już na forum praleczki PA5560A411 naszej rodzimej firmy, praleczka w tym roku dobija już dyszki na swoim karku i pojawiła się pierwsza poważniejsza (chyba) usterka <nie licząc problemu z przełącznikiem>.

  Kiedy wybieram program pralka ładnie pobiera wode, niestety po chwili pojawia się sygnał (7 mrugnięć) związany ze sterowanie silnika i co z tym idzie bęben pralki się nie kręci, wymieniłem według innych solucji z poprzednich tematów triak odpowiedzialny za sterowanie silnikiem, niestety problem nadal występuje, dokonałem oględzin szczotek i niestety nie mam doświadczenia związanego z usterkami silników, ale na moje oko nie wyglądają na takie które nie zostały mocno wyeksploatowane, tutaj chce może zaznaczyć kluczowe spostrzeżenie że silnik pracuje na programie nr 6 (tj. wełna), program się ten w pełni wykonuje (niskie /wysokie obroty), niestety w przypadku już wirowania czy prania syntetyków pojawia się error z początku posta. Zauważyłem że na programie nr6 tj. wełnie wirnik kręci się wyłącznie w prawo.

  Czy jest możliwe że inne programy np wirowania chcą najpierw dokonać na start obrotu w lewo w czym uczestniczy inny przekaźnik który może być uszkodzony i to przez niego pojawia się błąd.

  (Oczywiście reset programu był wykonywany)

  Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i wskazówki.
  Pozdrawiam Damian.
 • #2
  movzx
  Level 39  
  damiankrak wrote:
  dokonałem oględzin szczotek

  I jakie są długie?
 • #3
  g73
  Level 18  
  Witam moduł do sprawdzenia ,a w szczególności zimne luty na przekażnikach pozdrawiam
 • #4
  damiankrak
  Level 10  
  Dziękuje za szybkie odpowiedzi w temacie.

  Według zaleceń podmieniłem luty pod przekaźnikami i przeglądnąłem pcb w poszukiwaniu zimnych.

  Co do szczotek to maja ok 2cm
  Dołączam zdjęcia szczotek.

  Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie Amica PA5560A411 obroty tylko jednym programie
 • #5
  wyntech
  Level 15  
  i jaki efekt ??

  przekazniki sie wyklepuja z laminatu - poprawa lutowania powinna przynieść poprawę!
 • #6
  damiankrak
  Level 10  
  Wykonałem podmianę przekaźników między sobą i pralka zaczęła normalnie pracować, niestety efekt nie był na długo, dzisiaj postaram się o wymianę tych przekaźników.

  Update: Przekaźniki wymienione, ale problem nadal pozostał...
  Update2: Praleczka pierze, problemem były nowe przekaźniki które w porównaniu do oryginalnych miały zamienione ze sobą elektrody, aż głupio się przyznać do takiego błędu i ufności do sprzedawcy elementu (ehh nie wiem czemu od razu nie sprawdziłem sheet'a zakupu "made in china" :) ), ale są plusy bo przeczyściłem wszystkie styki i silnik też dostał mycie w każdym bądź razie dziękuje wszystkim za rady.

  Pozdrawiam