Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie PSU do podanego zestawu komp.

31 Paź 2011 23:21 1072 8
  • Poziom 10  
    Witam,chciałbym dowiedzieć się,czy PSU,które dobrałem: Tagan TG500-U33II 500W Super Rock będzie idealne do tego zestawu?:
    CPU: Intel® Core™ i5-650 (3.2 GHz, 4 MB Cache, 2.5 GT/s) BOX
    MOBO: Asus P7P55D Premium (P55) DDR3, FW, 2xGbLAN, ATX
    RAM: Kingston DDR3 8GB (2x4GB) PC3-10666 1333MHz CL9.0 1,5V
    VGA: GeForce with CUDA GTS 450 Asus 1GB DVI & HDMI (PCI-E) DirectCU
    Do tego dojdzie jeszcze jakiś hdd z 500GB,nagrywarka dvd i dvd-rom.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i szczególnie liczę na odpowiedzi osób,które z doświadczenia praktycznego mają pojęcie o odpowiednim doborze.
  • Poziom 38  
    Czemu taki dziwny zestaw? czyżby gotowiec z allegro? jaki masz budżet na kompa i jakie będzie jego przeznaczenie?
  • Poziom 38  
    Pod względem mocy odpowiedni, ale gorzej w drugą stronę - zestaw nie jest idealny ;)
  • Poziom 10  
    Nie jest to gotowiec z allegro i wiem również,że zestaw raczej do idealnych nie należy ale związane jest to z ograniczonymi środkami,którymi jest 2500zł z zamysłem na minimalne zwiększenie kwoty,w której miałyby się zmieścić podzespoły i jakiś LCD-ek.
    Ogólna koncepcja to mniej więcej zmieszczenie się w tej kwocie i dobranie podzespołów(głównie mobo),które pozwolą kiedyś na rozbudowę kompa.
    Ostatni komp jakiego sobie składałem oparty był o AM2 i póki co mi wystarczał a teraz właśnie staram się coś nowego złożyć.
    Zawodowo nie składam pc mimo wszystko jakieś tam pojęcie mam i śledzę trendy lecz jak wiadomo im więcej praktyki tym większe pojęcie oraz zupełnie inne spojrzenie na pewne kwestie.
    Przeznaczenie kompa to standardowa praca na nim typu biurowa,internet(w tym Firefox z masą potrzebnych mi wtyczek i dużą ilością odpalanych zakładek),przeróżne aplikacje i granie.Potrzeba ogólnie takiego pc,żeby nie było problemu z odpalonymi kilkoma aplikacjami na raz i np. filmem.Co do gier: gram mało ale przydałoby się,żeby w jakieś gry dało radę na nim pograć;wiadomo,na najnowsze tytuły nie ma co liczyć ale np. dobrze byłoby,żeby GTA IV na średnich detalach szło.

Ma ktoś może więc jakiś pomysł na inny config kompa,który mieściłby się w kryteriach,podanej kwocie i byłby idealny skoro ten nie jest idealny?
  • Poziom 42  
    Taki zestaw jest bez sensu... Albo AM3/AM3+ i Phenom II X4 albo 1155 i i3 - zależnie od konkretnych zastosowań. Tego starocia na 1156 w ogóle przecież nie rozbudujesz/unowocześnisz.

BTW ramu nawet przy uruchamianiu wielu takich aplikacji nie potrzebujesz więcej niż 4GB. Mi zdarza się mieć uruchomione dwie gry w tle + FF + ostatnimi czasy VirtualBox i nawet moich marnych 3GB nie zajmuję.
  • Poziom 10  
    Ok,a taki config będzie lepszy?:
    CPU: AMD Phenom II X4 955 BOX (AM3) 125W Black Edition
    MOBO: Asus M4N98TD EVO (nForce 980a SLI) DDR3, GbLAN, FW, ATX
    RAM: Kingston DDR3 4GB (2x2GB) PC3-10666 1333MHz CL9.0 1,5V
    VGA: Radeon 4870 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E)
    PSU: Corsair CMPSU-600CXV2EU - 600W
  • Poziom 38  
    2500zł tylko na te podzespoły wymienione wyżej? można złożyć lepszy zestaw
    Może coś na SB, ASRock H61iCAFE, i5 2500K, 4Gb ramu, Radeon HD 6950, XFX Core 550w
  • Poziom 8  
    Hmmm, ja ostatnio.. w zasadzie w poprzednim tygodniu kupiłem parę rzeczy żeby poskładać sobie nowego kompa. Wiadomo, kompa nie zmienia się co miesiąc, czy nawet pół roku (chociaż wiem, że i tacy sięznajdą ;P - ja zmieniłem po 3 latach ;p).
    Dlatego starałem się wybrać w miarę lepsze rzeczy i wydać na nie troszkę więcej kasy - chodzi o takie rzeczy, których raczej się nie wymienia, a na pewno nie często: czyli CPU + MOBO. Na zasilaczu, dyskach i GPU zaoszczędziłem, bo wziąłem je ze starego kompa. Do tego kupiłem obudowę, chłodzenie na procka i RAM. Czyli bardzo podobnie jak u ciebie. Wzio kosztowało mnie niecałe 500 euro - czyli teżmniej niż twój budżet ;)

Względem mnie, odpada ci obudowa i chłodzenie procka, a dochodzi GPU i PSU...

Hmmm...

U mnie wyglądało to mniej więcej tak:

CPU: Intel Core i5 2500K - 200 euro
    MOBO: ASRock P67 Pro3 (B3) - ~90 euro
    RAM: Corsair Dominator GT (2x4 GB) - ~80 euro -> tutaj możesz także zaoszczędzić kasy, np Corsair 8GB DDR3 1600, PC3-12800, CL9-9-9-24, 1.65V, XMS3, 2x4GB masz za prawie 2x mniej kasy (~50 euro)
    Obudowa: NZXT LeXa S Black - ~ 70 euro (tego możesz nie liczyć skoro nie podałeś wyżej w zestawie - domyślam się, że użyjesz poprzedniej obudowy ;))
    Chłodzenie: Scythe Grand Kama Cross SCKC-2000 - ~30 euro
    HDD: Samsung 400 GB + 500 GB (przełożone ze starego kompa)
    PSU: Be Quiet! 450W (przełożone ze starego kompa)
    GPU: HD4850 (przełożone ze starego kompa)

Czyli wyszło mnie to ~500 euro (hmm, obecnego kursu nie znam dokładnie ale będzie o pewnie coś okoo 2000 zł).

Ty masz 2500 zł + odejmiesz sobie za obudowę, ram i chłodzenie CPU, to będzie jakieś ~130 euro, czyli:

2500 - 2000 + 500 = 1000 zł

Czyli przyjmijmy, że na GPU, PSU i nagrywaekę, zostałoby ci ~1000 zł.
    Myślę, że takie cośby stykło:
    PSU ~400 zł
    DVDRW: ~100 zł
    GPU: ~ 500 zł

Swoją drogą, wczoraj późnym wieczorem zaćżąłem skłądać sobie tego kompa i dzisiaj rano wkońćzyłem (ofc... niech nikt nie myśli, że całą noc nad tym siedziałem xD - w nocy się przecież śpi :D).
    W zasadzie, to był mój pierwszy komp, którego składałem od zera :D

Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp.

Pierwsze uruchomienie (i nadzieja... żeby nie pojawiłsiędym, ani "trzask" xD):

Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp.

Działaaaaa! :D

I już tylko kończówka, czyli poukładanie kabli, które było katorgą i mi zbytnio nie wyszło ^^
    I zaszycie wnętrzności ;D

Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp. Dobranie PSU do podanego zestawu komp.
  • Poziom 38  
    Układ podciśnieniowy. Jeśli dobrze widzę, to wentylator CPU będzie walczył z tymi dwoma z tyłu wyciągającymi. Da to wyższe temperatury CPU i prawdopodobnie wsyśnie całe powietrze z bocznego wentylatora do góry, czyli GPU też będzie cieplejsze.
    Jeśli nie ma nadmuchu na przodzie to kiepsko...