Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLACK&DECKER Prostownik automatyczny BDSBC10A

01 Lis 2011 10:35 6826 9
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy jest możliwość obniżenia prądu ładowania w prostowniku typu BLACK&DECKER BDSBC10A.
    Problem polega na tym że prostownik ładuje akumulator prądem 15V.
  • Moderator
    To zależy od budowy układu prostownika.
  • Poziom 10  
    Dlatego pytam bo nie wiem czy jest sens rozbierania urządzenia jeśli nie będzie możliwości w prosty sposób ograniczenia prądu ładowania.
  • Moderator
    To wszystko zależy jak jest zbudowany układ stabilizacji. Pytanie czy te +15V jest ciągle czy spada po podłączeniu do akumulatora.
  • Poziom 10  
    Wacha się w przedziale 14.7- 15V podczas ładowania nierozładowanego akumulatora. Moim zdaniem jest to trochę za duży prąd ładowania.
  • Poziom 26  
    Chcesz obniżyć prąd ładowania a piszesz o napięciu.Najprostszym sposobem obniżenia prądu jest włączenie w szereg z akumulatorem żarówki np.od reflektora 12V 60W.Jeśli prąd ładowania będzie za duży użyj żarówki 12V21W.A tak naprawdę to jaki jest prąd ładowania przy tych 15V?
  • Poziom 32  
    Mebelmen napisał:
    Przy akumulatorach CA (nie GEL) prąd ładowania o wartości 15,8volt zapobiega zasiarczeniu cel.
    Tak ale przy bardzo mocno rozładowanych akumulatorach . Jak ktoś chce podładować akumulator to nie polecam takiego napięcia elektrolit szybko się wygotuje.
  • Poziom 10  
    Moze przy ciągłym napięciu ładowania 15,8volt tak ale ładowarka o której mowa ładuje chyba impulsami.
    Mam prostownik mikroprocesorowy firmy Semi który ciągle monitoruje stan naładowania i na podstawie tego dobiera długość impulsu ładującego, podejrzewam że i ten Black&Decker tak robi.
    Podczas ładowania akumulatora sprawdzałem to napięcie i tak wysokie pojawia się tylko na chwilę - pod koniec impulsu.

Semi to firma polska i myślę że wiedzą co robią gdyż tym prostownikiem ładuję swój aku już prawie 2 lata ( i to przynajmniej raz w miesiącu (zimą) gdyż jeżdżę na krótkich odcinkach)

Wcześniej miałem ruski prostownik na tyrystorach który ładował jeszcze wyższym napięciem (stale) - ten to dopiero gotował.
  • Pomocny dla użytkowników
    jerzi napisał:
    Witam
    Czy jest możliwość obniżenia prądu ładowania w prostowniku typu BLACK&DECKER BDSBC10A.
    Problem polega na tym że prostownik ładuje akumulator prądem 15V.

Możesz dać na wyjściu diodę prostowniczą z radiatorem. Na pewno spadnie napięcie (o około 0,6V) i co za tym idzie, spadnie też prąd ładowania.
    Diodę oczywiście dajesz w szereg zachowując właściwy kierunek jej włączenia.