Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana firmware w Tablecie iRobot 7"

01 Lis 2011 11:37 6004 12
  • Poziom 8  
    Witam.posiadam tableta tak jak podałem w temacie z procesorem WM8505. Fabrycznie był wgrany Android , ale był do d***.Wgrałem sobie Windowsa Ce ale jest mały problem. Brak sterowników od wifi,głosu i dotyku. Na dotyku to mi tak bardzo nie zależy najbardziej zalezy mi na reszcie. Teraz jest mi obojętnie czy będe miał Androida czy Win Ce ważne zeby chodziło. Nadmieniam, że próbowałem wgrać jakiegoś Uberoida ale nie wyszło. Prosze o pomoc.

PS.System wgrywa się z pomocą karty pamięci,tworzy sie na karcie folder script do którego wrzuca się system i odpala w tablecie który zaczyna botować.
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Witam.Szczerze mówiąc odradzam windows ce ponieważ ten system nadaje się tylko jako maszyna do pisania.Jeśli to jest tablet z Chin to polecam poszukać androida do tego modelu.Raz,że można uruchomić o wiele więcej aplikacji, dwa działają na nim multimedia,a na win ce jest z tym problem, trzy android jest stabilniejszy choć troszkę gorszy i trudniejszy w obsłudze.
  • Computer Controls
  • Poziom 8  
    A gdzie moge znalezc Androida bo szukałem ale nie znalazłem odpowiedniego.
  • Poziom 11  
    Postaram się poszukać odpowiednika do tego modelu.Lepiej znaleść full wersję niż dema przeróbki, które mogą tylko uszkodzić urządzenie.Jak znajdę to dam znać.
    Na mini netbooka wm8500 wgrałem - UNGoogle_0.3.7_wm8505_V2_mod. Myślę, że na tym tablecie też powinno to pójść.Jest to instalka androida 2.2 i o dziwo nie demo.Wszystko mi pięknie śmigało lecz nie pokazywało stanu baterii.Mały problem bo trzymała dosyć długo.Dłużej niż na win ce.Wystarczy wpisać w google:
    UNGoogle_0.3.7_wm8505_V2_mod.rar i pobrać ten plik.Następnie przenieść na kartę sd folder script (nie cały plik rar tylko scrip), włożyć kartę do tableta i uruchomić go.Instalka zainicjuje się sama i trwa dosyć długo więc nie ma co się martwić,że coś się wiesza.Potem będzie napis po angielsku żeby wyjąc kartę sd.Po wyjęciu powinien uruchomić się system i tu znów czekanie zanim wszystko się załaduje.Potem pozostaje tylko konfiguracja i ustawienia języka oraz opcji.Ważne !!! podczas instalki systemu lepiej podłączyć tablet do ładowarki ponieważ padnięcie baterii w czasie inicjowania systemu może trwale uszkodzić urządzenie.Właśnie walczę nad tym jak naprawić swoje po nieudanej instalacji andka 1.5. Testowałem wiele systemów i trafiłem na jakiegoś bubla, który uwalił mi netbooka.Teraz mam tylko czarny ekran i działa jedynie kontrolka ładowania baterii i kontrolka power.Jeśli ktoś sobie poradził z tym problemem to proszę o pomoc.Ten system, który podałem wcześniej sprawdzałem dosyć długo i wszystko jest ok.Jedyna wada to brak kontroli nad baterią (znak zapytania na ikonce) poza tym system super.Oczywiście trzeba dobrze go skonfugurować i wgrać odpowiednie programy.Jeśli będzie potrzeba to chętnie pomogę w konfiguracji i doborze programów narzędziowych, które działają na tym systemie.
  • Poziom 8  
    wgrałem tego androida i jest ok oprócz dotyku i wifi, czy sa jakies program do dotyku i do konfiguracji wifi???

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
  • Poziom 11  
    Spróbuj teraz wejść w ustawienia.Tam jest konfiguracja ekranu dotykowego i wi-fi.Trzeba wszystko powłączać i dobrze skonfigurować.Powinno działać :)
  • Poziom 11  
    W takim razie trzeba poszukać oryginalne firmware do tego sprzętu.Może też być wina digitizera (ekranu dotykowego).Mógł paść i dlatego nie działa dotyk.Może znajdę coś, jakiś os pod ten model i zobaczymy.
  • Poziom 8  
    Znalazłem Androida na tableta z procesorami WM8650, a mój procesor to WM8505. Czytałem, że procesor wm8505 jest w netbookach a w tabletach jest WM8650 lub jakieś inne wiec sam już nie wiem jaki mam procesor. Wiem tyle ,że jest to ARM 11 (A8 Cortex).

Link do tego androida:
    http://chomikuj.pl/Jacek_89/WM+8650+Android
  • Poziom 11  
    Musisz dobrać system pod swój procesor.Czasami udało mi się wgrać pod inny ale były błędy i długo nie pochodził.Na chomiku są przeważnie dema androida i często się zdarza, że system jest do innego sprzętu niż w opisie.Ważne żeby był pod tableta 7 cali i amr.Spróbuj może ruszy na którymś z nich.Ja mam wm8505 - 7 cali i jak wgrywałem do innych modeli to system wariował po paru dniach.Szukałem pod Twój model i jak na złość jak coś znajdę to pisze "page not found 404".To są właśnie uroki sprzętu typu "no name".Poszukiwania trwają dalej i może coś wynajdę na chińskich i amerykańskich portalach.

Dodano po 5 [minuty]:

tak naprawdę z tym z chomika, który podałeś bym nie ryzykował.To jest froyo 2.2, a wyczytałem, że Twój tablet miał oryginał 1.6.Może nie pociągnąć ze względu na pamięć.Podaj mi pełną nazwę oraz wszystkie dane techniczne i wtedy może łatwiej coś znajdę.
  • Poziom 8  
    iRobot 7"
    procesor: ARM 11 (A8 CORTEX)

NIC WIĘCEJ NIE WIEM :(
  • Poziom 8  
    Znalazłem Androida 1.7.4 na tableta WM8505. Dotyk już chodzi, ale nie szuka sieci Wi-fi. Oryginalnie był tu Android 1.6 ale nie moge go znależć. Prosze o pomoc.

PS.Android na procesor WonderMedia WM8505
  • Poziom 8  
    Teraz mam problem,bo jak botował się system to wyłączyli mi prąd i tablet się wyłączył po krótkim czasie. Teraz tablet nie reaguje na nic, nie można z nim nic zrobić. POMOCY!!!!
  • Moderator
    Zgodnie z zasadami działu:
    Pablo1964 napisał:
    W przypadku stwierdzenia utraty kontroli nad wprowadzonymi zmianami należy niezwłocznie udać się do serwisu, aby zapobiec kompletnemu zniszczeniu sprzętu.

Zamykam temat.