Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysoka temperatura procesora w Laptopie

pawelmail200 01 Nov 2011 11:46 4283 11
    pawelmail200
    Level 17  
    Witam !Mam w posiadaniu laptopa marki IBM X31 .Zauwazyłem ,ze laptop staje sie bardzo goracy w okolicy dolnej czesci .Przyklad jaki moge podac to wczoraj ogladajac filmik na you tube i serfowaniu po necie ,laptop zawiesił sie .Pomógł mu tylko restart.

Parametry to :

IBM X31
    procesor Intel pentium M 1600Mhz
    Pamięc ram 1,5 Gb
    dysk 40 gb
    Grafika ATI Radeon 16mb

temperatury mierzyłem Everestem oraz Speed fan w obydwu programach temperatura jest ta sama czyli :

Procesor:62 C
    HDD : 46 C

Temperatury mierzone podczas ogladania filmu i serfowaniu po internecie .

Niewiem moim zdaniem troche procek ma za dużą temperaturę ,a co wy sądzicie o tym ?Wiatrak jest czysty od brudów .
    pawelmail200
    Level 17  
    Przyznam sie szczerze ze laptop kupiłem nie dawno ,i tylko tyle co przedmuchałem wiatraczek ,pasta tez nie wiem kiedy była wymieniana .
    elektro8000
    Level 14  
    W pierwszej kolejności należy zdemontować i wyczyścić radiator oraz wentylator. Następnie na uprzednio wyczyszczony procesor nanosimy odrobinę pasty termoprzewodzącej i porządnie wszystko skręcamy (z dokręceniem nie przesadzać). Po tym wszystkim powinieneś poczuć delikatny, ciepły powiew ;)
    Jeśli to nie pomoże to w zależności od modelu może być walnięty ciepłowód ale tym na razie się nie martw.

Ostatnio czyściłem koledze nowiutkiego kompa. Po zaledwie dwóch tygodniach użytkowania lapek zaczął się bardzo mocno nagrzewać. Okazało się, że praktycznie całkowicie zatkane były kanalilki w radiatorze. Winne było zakurzone biurko, którego praktycznie nie sprzątał :D
    pawelmail200
    Level 17  
    ok dzieki za podpowiedz ,jutro kupie paste i nałoze na procesor ,radiator z tego co widze jest czysty .
    User removed account
    Level 1  
    pawelmail200
    Level 17  
    Nie nie pierwszy raz ,miałem z tym doczynienia ,ale jeszcze nigdy nie nakładałem pasty na procesor ,unikałem tego jak ognia ...tak więc trzymajcie kciuki za jutrzejsza moja operację :)
    User removed account
    Level 1  
    pawelmail200
    Level 17  
    Nie dziękuję :) jutro napisze jak mi poszło
    pawelmail200
    Level 17  
    Witam !Własnie jestem po zmianie pasty oraz skrecenia całego laptopa do kupy .Chciałbym podzielić sie z wami temperaturami jakie uzyskałem po wymianie pasty :

Temperatura w bez czynności :

CPU : 44 C
    HDD : 31 C

A teraz temperatury podczas ogladania 10-cio minutowego filmiku na You Tubie (sa to temperatury maxymalne uzyskane w 9:50 fragmencie filmu) :

CPU : 48 C
    HDD : 36 C

Co sądzicie o tych temperaturach ?Myśle ,ze chyba raczej nie jest żle prawda?Po wymianie pasty jest o wiele stopni mniej w poruwnaniu do tego co było .
    elektro8000
    Level 14  
    Nie no brawo, właśnie udało Ci się rozwiązać problem z chłodzeniem... ;)
    Temperatura jest optymalna, wszystko "cacy"
    Temat moim zdaniem można zamknąć.
    pawelmail200
    Level 17  
    Ok w takim razie rownież myśle ,ze temat został dosłownie rozwiazany .Dziękuje wszystkim userom za odpowiedzi oraz okazana pomoc i podpowiedzi.Pozdrawiam