Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renowacja radia lampowego Karioka

01 Lis 2011 13:31 7870 16
  • Poziom 12  
    Witam, własnie zabrałem się za kolejne radyjko z mojej kolekcji ,stan radia jest nie zbyt ciekawy,na szczęście fornir jest w miarę w niezłym stanie.
    Mam zamiar położyć nową politurę,nową tkaninę i pozbyć się kornika.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka

Pięknie dziękujemy za informację i brak odstępów w treści.
    Jakieś problemy? Pytania?
    GM

Dodano po 20 [minuty]:

Stara politura została całkowicie usunięta i radio pomalowałem na 1 raz bezbarwnym.
    W dziury po drewno jadzie wpuściłem truciznę w spraju ,dopiero teraz zacznę szpachlować po nich dziury,żeby dobrać szpachel pod kolor ostateczny myślę ze tak jest najlepiej.
    Czy ma ktoś może sposoby na pranie tych tkanin jakieś preparaty czy proszki?? proszę o pomoc.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
    Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Tkanina taka z uwagi na swój wiek może być problematyczna w czyszczeniu. Ja kiedyś wykonywałem podobną operację. Po delikatnym zdjęciu tkaniny została ona namoczona w letniej (koniecznie) wodzie z dodatkiem zwykłego płynu "Ludwik" Była raczej delikatnie ręcznie wygniatana, ewentualnie można sobie też pomoc delikatną gąbką. Raczej nie należy trzeć i nie wykręcać. Suszenie w stanie rozłożonym i tyle.
    Widzę, że masz na temat prac renowacyjnych jakieś pojęcie, więc życzę Ci powodzenia i oczywiście pochwal się efektem końcowym.
    Nie wspominasz nic o stanie, w jakim znajduje się elektronika.
  • Poziom 12  
    Witam wiem właśnie niczym one nie puszczają,jedyny i moim zdaniem najlepszy sposób to prać to karcherem który od razu zbiera wodę,to efekt jest nawet niezły ale to jeszcze nie to,zamówiłem taka tkaninę w firmie zajmującej się takimi tkaninami i maja mi dorobić 10 metrów jak tylko dostane to pokaże na forum.
    Co do elektroniki to fotki będę zamieszczał w trakcie prac.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Nie rozumiem tej paranoi na punkcie tkanin. Przecież ta oryginalna wygląda zupełnie dobrze. Podobnie w tym radiu Imperial, po wymianie tkaniny wygląda wręcz paskudnie, od razu widać, że ta nowa tkanina jest z innej bajki. Oryginalna była w stanie zupełnie dobrym, niepotrzebnie obniżyłeś wartość radia.
  • Poziom 12  
    Powiem tak jak by się ja dało uratować tą z Imperiala to bym tak zrobił ,ale tkanina sypała się już w rękach tak ze w trakcie rozbierania po prostu się rozpadła.Nie wymieniam tkanin na nie oryginalne jak to nie jest potrzebne.

Zdjęcia były robione pod halogenem wiec nie są najlepszej jakości.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
    Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka

Ktoś może próbował tego sposobu na talk i denaturat z ludwikiem do czyszczenia tkanin? że niby talk ma wciągać brud z tkaniny w trakcie mycia pędzelkiem.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Brzydunio napisał:
    Powiem tak jak by się ja dało uratować tą z Imperiala to bym tak zrobił ,ale tkanina sypała się już w rękach tak ze w trakcie rozbierania po prostu się rozpadła.

Oczywiście że się dało. Wystarczyło w ogóle się do niej nie dotykać, ewentualnie przedmuchać odkurzaczem. Takie tkaniny nigdy nie były bardzo wytrzymałe, mają luźny splot, by nie tłumiły za bardzo dźwięku z głośnika.
  • Poziom 12  
    Dziś nic mi się nie udało zrobić bardzo późno wróciłem, ale mam tkaninę która chce zastąpić oryginalna z Agi,resztki się może wykorzysta na jakiegoś pioniera.W miedzy czasie maluje jeszcze obudowę od Vefsuper MD/40 M507 EK2 ,ale mam pewien problem bo skala do tego radia jest pęknięta może ktoś takową posiada, i zrobił by mi odbitkę na kolorowej kserokopiarce, był bym wdzięczny.

• Poziom 12  
    Tkanina została umyta w specyfiku odplamiającym,przed użyciem tkaninę do deski warto dokładnie przyszyć takerem, żeby tkanina się nie odklejała od deski,ale pomyślałem jak już umyłem, ale efekt jest niezły, skrzynka została pomalowana na 2 raz. Jutro dodam fotki takiny już na pomalowanej skrzynce.

• Poziom 12  
    Skrzynka pomalowana na drugi raz, ale fotki są kiepskie postaram się dodać lepsze.Pozostaje jeszcze polerka.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
  • Poziom 12  
    Witam ostatnio z braku czasu nie mogę dokończyć radyjka ale pokażę fotki z drugiego które robię równocześnie jest to radio Juwel, stan radia jest tragiczny (szczury).Bydlaki potrafiły nawet deski pogryźć,aż się boje do chassisu zaglądać

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka

I środek radia.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka

Radyjko już odczyszczone i posklejane.

Dodano po 5 [minuty]:

Zostanie mi jeszcze wyczyścić wnętrze no i lakier bezbarwny, poza tym muszę kupić filc, zrobić z rury wycinak i dorobić trochę tych podkładek pod spód radia.
    Tkanina też do wymiany, głośnik i tu pojawia się już poważny problem bo widać co niego zostało, spróbuje dorobić membranę z 2 warstw materiału koloru szarego i żywicy epoksydowej chyba ze ktoś dorabiał już takie coś za każde wskazówki będę zobowiązany
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam pytanko w jaki sposób usuwasz starą politurę?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Arturroo napisał:
    Mam pytanko w jaki sposób usuwasz starą politurę?

Ja używam sody kaustycznej ale możesz użyć preparatów do usuwania starej powłoki lakierniczej ok 50 zł za 1L.
  • Poziom 12  
    Kolejne fotki z próby uratowania tego pięknego radia.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
  • Poziom 18  
    Jakiego lakieru używasz?
    Ja myślę, by się przestawić z tego V33...
    A czy korzystasz także z wypełniacza porów? Bo widzę, że trochę wyszło... Ja kupiłem puszkę Starwaxa i jestem zadowolony, po paru warstwach zwykłego lakieru można uzyskać praktycznie gładziutką powierzchnię.
  • Poziom 12  
    piotrekjjj napisał:
    A czy korzystasz także z wypełniacza porów? Bo widzę, że trochę wyszło...

Nie korzystam to 1 warstwa wiec widać, ale po 3 będzie ok + papier 2500 i polerka pastą tak jak malowanie samochodu.
    Co do lakieru to lakier bezbarwny PROFIX CP.
    Niekiedy kładę politurę szelakowa, schodzi z tym kupę czasu ale efekt super, polecam spróbować.
    Teraz buduje piaskarkę wiec środki będę czyścił na igłę.
  • Poziom 12  
    Witam kolejne foto już zrobionego radyjka.
    Tkanina trochę psuje efekt ale nic się nie zrobi.

Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka Renowacja radia lampowego Karioka
  • Poziom 10  
    Witam.
    Odnawiam sobie też takie stare radyjko Ilmenau Super 675 55 GWU, tylko mam problem z tkaniną głośnikową jest troche rozdarta i chce ją wymienić na coś podobnego, może ktoś z Was ma namiary gdzie coś takiego można kupić? Wzór mam taki sam jak w radiu Juwel użytkownika Brzydunio. Poniżej załączam zdjęcia.