Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora z komputerem kablem HDMI/DVI

alkoholik1983 01 Lis 2011 19:08 8046 4
  • #1 01 Lis 2011 19:08
    alkoholik1983
    Poziom 14  

Witam

Kupiłem sobie ostatnio telewizor Panasonic LED L32L30D. Chciałem go podłączyć pod komputer z kartą graficzną ATI Radeon 9600 series. Ma ona dwa wyjścia DVI i VGA. Chce również powiedzieć że mam monitor do niego podłączony LG Flatron ez T710PH.
    Czy jest możliwość aby te dwa "monitory" działały równorzędnie czy trzeba za każdym razem jeden wyłączać?
    kupiłem kabel HDMI-DVI firmy GEMBIRD.
    Nie wiem tez jaką rozdzielczość ustawić jak ustawie 1920x1080 to obraz mi wychodzi poza telewizor, jak mniejszą to jest obraz niepełny.
    W control panel sterownika karty graficznej jest taka funkcja klonowanie i działa ona ale na obydwóch monitorach musi być taka sama rozdzielczość czyli 1024x786, pod warunkiem jeszcze że TV jest jako pierwszy ustawiony bo jak jak jest jako drugi to obraz jest taki duży jak na monitorze 17", a jak jest jako pierwszy to obraz się rozszerza ale jest też niepełny czyli po 1-2 cm z każdej strony od obudowy.
    Może ja coś źle ustawiam albo mam złe sterowniki.

Bardzo proszę o pomoc

Dodano po 5 [godziny] 42 [minuty]:

Sprawa się trochę bardziej wyjaśniła. Otóż jak dam sklonuj monitor to wygląda to następująco: oba monitory są ustawione na rozdzielczości 1024x768 i myszka działa tylko wokoło monitora (nie wychodzi poza krawędź)
    Szkoda że nie da się ustawić przy klonowaniu większej rozdzielczości dla telewizora a pozostawić mniejsza dla monitora LG.
    Ale znalazłem sposób może nie do końca prawidłowy ale zadowalający. Zamiast funkcji klonuj jest opcja rozszerz monitor. I wtedy moge zmienić rozdzielczość dla obu odbiorników. Z tym ze aby było widać to co faktycznie jest na pulpicie musi być ustawiony jako pierwszy, a drugi przełącza się w jakiś dziwny tryb. Jak ustawiłem telewizor jako pierwszy to obraz był ciut mniejszy od ramki obrazu. Przestawiłem tryb obrazu z AUTO na 16x9 ale nic nie dało. Dopiero gdy w telewizorze ustawiłem na wyłącz 16x9 overskin obraz był tak jak należy. Ale jest jedno ale myszka mi ucieka na drugi monitor tzn gdy dojadę kursorem do końca prawego czy lewego brzegu wtedy przechodzi na drugi monitor.

może ktoś ma jakieś sugestie jak to poprawic?

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Lis 2011 19:11
    hojlo1
    Poziom 35  

Pobaw się funkcją "overscan" czy to w TV (może jest pod inna nazwą, ale w instrukcji znajdziesz) , czy to w sterowniku grafiki. ;)

0
  • #3 01 Lis 2011 19:14
    alkoholik1983
    Poziom 14  

Przestawiłem Overscan i pomogło ale problem z wyjeżdzaniem myszy pozostał

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2011 08:59
    hojlo1
    Poziom 35  

Chyba nic nie wymyślisz z myszą w tym trybie (właśnie ma przechodzić na rozszerzony) :(

0
  • #5 02 Lis 2011 20:39
    alkoholik1983
    Poziom 14  

tak mi sie tez wydaje, bo już dużo poprzestawiałem i wychodzi na to ze najlepiej aby oglądać to trzeba zawsze jeden odbiornik wyłączyć i zostawić tylko jeden (albo telewizor albo monitor), a przecież dużo roboty nie ma bo wystarczy w control panel przestawić i będzie dobrze. fajnie że udało się telewizor dobrze ustawić w rozdzielczości 1920x1080 a to za sprawa funkcji 16x9 overscan, wtedy to ładnie obraz sie dopasował do całości ekranu. Aha wielkość obrazu też musi być ustawiona na 16x9.
    Sprawe wiec uważam za zamknietą. I dziękuję za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo