Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykorzystanie magnetowidu w domowy studiu

HerGatiox 01 Nov 2011 14:09 1798 17
    HerGatiox
    Level 12  
    Witam, z góry chciałbym przeprosić, jeżeli wybrałem nieodpowiedni dział.
    Chciałbym użyć swój stary megnetowid aby przerabiać sample na lo-fi
    Teraz pytanie, czy dobrze myślę w jaki sposób to zrobić? chodzi mi o to aby połączyć komputer z magnetowidem by nagrywać na kasetę dzwięk. (obrazek)

Wykorzystanie magnetowidu w domowy studiu

Zrobiłem podobny kabel, tyle że bez sygnału video, ale niestety, mogę tylko nagrywać dzwięk na komputer, natomiast z komputera na kasety juz nie.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
    kreslarz
    Level 35  
    Podłącz zamiast magnetowidu jakiś starszy TV ze złączem EURO i sprawdź, czy jest przesyłanie dźwięku w obie strony.
    Magnetowid może nie rejestrować dźwięku bez obecności impulsów synchronizujących ramki sygnału wizyjnego. Były stosowane takie układy, które zapobiegały pojawianiu się szumów audio podczas nieobecnego, lub słabego sygnału video.
    HerGatiox
    Level 12  
    Na magnetowidzie mam wejscie na antene, podłączyłem ją i nagrałem jakiś program który leciał, pozniej odtworzyłem go a dzwięk nagrałem na komputerze, tak więc wydaje mi się że jest to wina owego impulsu synchronizującego.
    Czy da się jakoś oszukać? Czy mógłbym podłączyć jaki kolwiek obraz pod dzwiek z komputera ?

A i chciałbym wspomnieć ze nie zrobiłem dokladnie takiego kabla jaki jest na obrazku. wyprowadziłem tylko kable od audio in/out
    kreslarz
    Level 35  
    Podstawą oceny Twoich działań był zamieszczony przez Ciebie rysunek z informacją:
    Quote:
    Zrobiłem taki kabel, ale niestety, mogę tylko nagrywać dzwięk na komputer, natomiast z komputera na kasety juz nie
    .
    Teraz piszesz:
    Quote:
    A i chciałbym wspomnieć ze nie zrobiłem dokladnie takiego kabla jaki jest na obrazku. wyprowadziłem tylko kable od audio in/out
    .
    Będą jeszcze jakieś niespodzianki?

Podaj na wejście wizyjne jakikolwiek kompletny sygnał video, Może być np. z kamery analogowej (ale nie takiej do komputera), lub odtwarzacza DVD, albo kamwidu. Możesz także doprowadzić sygnał z telewizora. Wtedy będzie można sprawdzić czy zapis audio będzie działać.
    Nie wiem za bardzo jakiemu celowi ma służyć takie połączenie. Jakość zapisu fonii w magnetowidach nigdy nie była na wysokim poziomie (za wyjątkiem sprzętu Hi-Fi wyposażonego w wirujące głowice audio), do tego dochodzą szumy taśmy.
    HerGatiox
    Level 12  
    Czyli jako video wystarczy ze podepne jeszcze 8, 20, 18 tyle ze pod jakis obraz np telewizor.
    hojlo1
    Level 35  
    Sygnał VGA z komputera nie ma nic wspólnego z sygnałem PAL , który powinien byc podany na magnetowid.

Musisz mieć konwerter.
    Tani z allegro - ale b.kłopotliwy w instalacji , lub np coś takiego:
    Link

Ps - dźwięk nie stanowi problemu ;)
    HerGatiox
    Level 12  
    Czyli rozumiem ze musi byc taki kabel jak na obrazku aby prawdopodobnie wszystko działo ?
    Jeśli tak to jutro sie zabieram do roboty.
    Pablo1964
    Moderator
    hojlo1 wrote:
    Sygnał VGA z komputera nie ma nic wspólnego z sygnałem PAL , który powinien byc podany na magnetowid.

Z większości kart graficznych można podać także sygnał composite video lub s-video.
    HerGatiox
    Level 12  
    Pogubiłem sie już.
    Wystarczy że kable od composite video podłącze do jakiego kolwiek zródła (20,18)?
    kreslarz
    Level 35  
    Piny 20 (sygnał) i 17 (masa) i możesz podać COMPOSITE VIDEO jeżeli karta graficzna ma takie wyjście.
    HerGatiox
    Level 12  
    a musi to być akurat do sygnał z komputera, czy może być jakikolwiek sygnał wideo (pal?) ?
    HerGatiox
    Level 12  
    dodałem kabel video
    20pin na zewnętrzną część cinch'a
    natomiast 17 do srodka
    podłączyłem takim kablem dvd z monitorem, i obraz był odbierany, natomiast na magnetowidzie nie rejestruje tego obrazu na kasecie.
    Dodam ze magnetowid to Grundig GV 9300

nie wiem czy ta informacja sie przyda ale podlaczylem magnetowid do dvd poprzez kabel euro, pełny czyli wszystkei scieżki są połączone, i wlączylem film w dvd, pomimo tego na kasecie nie zarejestrowal sie ani obraz ani dzwiek.
    kreslarz
    Level 35  
    Czy ten magnetowid jest w ogóle sprawny? Czy nagrywa prawidłowo programy z własnego tunera?
    HerGatiox
    Level 12  
    "Na magnetowidzie mam wejscie na antene, podłączyłem ją i nagrałem jakiś program który leciał, pozniej odtworzyłem go a dzwięk nagrałem na komputerze"
    Wydaje się być w 100% sprawny
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Jeżeli chcesz nagrywać z zewnętrznego źródła, musisz wskazać magnetowidowi skąd będzie pochodził sygnał. Trzeba ustawić odpowiednio wejście wprowadzając zamiast numeru programu oznaczenie źródła zewnętrznego (nie tunera VCR). Może to być "AUX", "0", "E1". Zazwyczaj ustawia się wejście zewnętrzne pilotem, schodząc "w dół" z pierwszej pozycji programowej. Dopiero wtedy VCR będzie "widział" sygnał ze złącza EURO. Na niektórych pilotach jest osobny przycisk "AUX".
    HerGatiox
    Level 12  
    Na pilocie mam przycisk "monitor", po jego wcisnieciu z wyswietlacza na magnetowidzie znika napis VCR, ale nadal nic nie nagrywa. Nie za bardzo wiem jak to zrobic.
    Pamietam ze po "instalacji" było cos napisane po angielski ze kanał AUX (jednak VCR) jest na danym kanale (23). Spróbuje jeszcze raz zainstalowac i zobaczyc ktory program pokaze.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, przecinki (10.9, 15)?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    HerGatiox
    Level 12  
    Udało sie, rzeczywiscie dzwiek nienagrywa sie bez obrazu.
    Ustawiłem na magnetowidzie ze AV-2 będzie odbierał sygnał zewnętrzny, i ustawiłem to na wtyczke euro(2)
    dodam ze mam z tyłu magnetowidu dwa wejscia, dzieki czemu na (1) wtyczce moglem podłączyć monitor i widziec i słyszeć co odbiera AV-2.
    Dzięki za wszelką pomoc, temat do zamknięcia